AMX 12t

Awatar użytkownika
MorticianPL

Re: AMX 12t

Postautor: MorticianPL » 11 maja 2015, 9:56

Dobyłem go wczoraj. Jakiego wyposażenia użyć? Ja mam drążki skrętne, siatkę (użyteczne?) i szybsze celowanie. Tego ostatniego jestem pewien, ale dwa pierwsze to tak nie do końca, co radzicie?
and so let's talk about it!

SuperPershing, JagdPzE100, T34, VK4502B, KV-4, Ob.212A, AT2, AMX 13 75, St.Emil
W kolejce:
Indien Panzer, Tiger, T29, Hummel, Maus, Ob.261, AMX 13 90, ST-1,
-> World of Warships - walcz na morzu!
Neoros

Postautor: Neoros » 11 maja 2015, 17:00

Zależnie od Twojego stylu gry polecanym wyposażeniem jest:
1. Do gry pasywnej:

Kod: Zaznacz cały

Wenta
Lornetka
Siatka

2. Do gry aktywnej:

Wenta
Osłona na Optykę
Dodatek zależny od preferencji osobistych

3. Do gry mieszanej (pół aktywna - pół pasywna):

Wenta
Osłona na Optykę
Siatka / Lornetka

4. Do walki:

Wenta
Osłona na Optykę
EGLD

Na koniec, tak z ciekawości, po co Ci Ulepszone zawieszenie? Przecież nic Ci to nie da, ani do mobilności, ani do jakości gry czołgiem, no chyba że potrafisz się rozbić o kamień stojąc.
Obrazek
Awatar użytkownika
MorticianPL

Postautor: MorticianPL » 11 maja 2015, 18:11

Wrzuciłem wentylację zamiast siatki. Zawieszenie ulepszyłem bo walał mi się zestaw po garażu :D a pomyślałem, że skoro zwiększa wytrzymałość zawieszenia to będę mógł bezpieczniej pokonywać z pełną prędkością nierówności, które po podskoku czołgiem mogłyby mnie pozbawić gąsek.
and so let's talk about it!

SuperPershing, JagdPzE100, T34, VK4502B, KV-4, Ob.212A, AT2, AMX 13 75, St.Emil
W kolejce:
Indien Panzer, Tiger, T29, Hummel, Maus, Ob.261, AMX 13 90, ST-1,
Neoros

Postautor: Neoros » 11 maja 2015, 20:41

Sam miałem kiedyś ulepszone zawieszenie na HT, za czasów, kiedy jeszcze byłem noobem. Przydatność była niewielka. A na AneMiXie tym bardziej będzie bezużyteczne, ponieważ nie ma dużej różnicy w zdjęciu gąski po strzale - wtedy masz i tak focus fire i zgon. A skoki z górki? No po co? AMX ma tak mało życia, że się nie opłaca ryzykować.
Obrazek
Madrian

Postautor: Madrian » 12 maja 2015, 1:21

Rozczaruję cię Neros. W Scoutach podobnych do AMX 12, przydaje się jednak zawieszenie.
W trakcie szybkiego pokonywania terenu, zdarzają się "hopki", po których spadają gąski, ale nie traci się HP. Jeżeli coś takiego się przydarzy pod lufami, to Good Bye AMX...
Stąd jeżeli ktoś ma szybki czołg i lubi nim zasuwać, zawieszenie jest przydatne.

Nie porównuj proszę, HT do LT. Bo to już zupełnie inna para kaloszy. Jeżeli włożyłeś moduł przewidziany głównie dla zwiadowców, do HT-ka, to mogłeś faktycznie nie odnieść żadnej korzyści. Ale to nie znaczy, że na innym typie pojazdów, ten moduł się nie przydaje.

Jest sporo modułów, które pozornie są bezużyteczne, a w niektórych konstrukcjach są o dziwo "must have".

Do AMX 12 polecam wentylację, optykę i celowanie, lub właśnie zawieszenie.
To już zależy od stylu gry. Czy bardziej bawimy się w zwiadowcę (zawieszenie) czy w ruchomego punktatora (celowanie w ruchu).

Ale moduły to połowa sukcesu. Drugą jest załoga i jej perki.
Polecam kamo, bo to LT, i w zastępuje siatkę i działa w ruchu. Oczywiście dla wszystkich.
Dowódcy zwiad i rozeznanie w sytuacji, jak się da to jeszcze żarówkę.
Strzelcowi snajpera i strzał z biodra.
Kierowcy perki do jazdy i hamowanie sprzęgłem (to jako pierwsze, bo AMX nie jest demonem zwrotności ze swoimi 38 stopniami).
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???
Neoros

Postautor: Neoros » 12 maja 2015, 7:03

Madrian, o dziwo w HT mi się to zawieszenie sprawdziło, nie gąskowali mnie tak łatwo. Co do zawieszenia na AneMiXie - mówiłem, że trzeba ich unikać. Tylko tyle starczy, żeby zawieszenie nie było potrzebne.
Ale jeżeli uważasz, że jest to niezbędny moduł, to proszę bardzo. Twoja sprawa.
Z perków i skilli polecałbym coś takiego, w kolejności:
Dowódca - Żarówka, zwiad, camo, BiA, naprawa
Działonowy - Camo, strzelanie w ruchu, wyznaczony cel / zastrzyk adrenaliny / bezpieczne magazynowanie, BiA, naprawa
Kierowca - Hamowanie sprzęgłem, camo, gładka jazda, BiA, naprawa
Obrazek
edek123

Postautor: edek123 » 12 maja 2015, 7:13

Ale durna dyskusja. Po co komu jakieś ulepszone zawieszenie, czy celowanie na AMX 12. Optymalny zestaw to wenta, optyka i lorneta, a jak mamy full zestaw perków do zasięgu widzenia to lornetę proponuję zastąpić siatą. Tak wygląda zestaw uniwersalny i do aktywnego i pasywnego spota i pod WN8. Oczywiście można się też bawić na bogato i raczej trzeba i zamiast gaśnicy jeździć na kawie i na full gold ammo. Wtedy można kręcić potężne WNy.

Wróć do „Czołgi francuskie”