AMX 12t

PiVoSH92

Re: AMX 12t

Postautor: PiVoSH92 » 01 maja 2013, 13:19

IMO porównywanie z 50-2 jest jak najbardziej zasadne - czołgi mają podobny MM i często rzuca je na siebie w przeciwnych drużynach. W bezpośrednim starciu AMX wygrywa, ale jako spotter nic nie przebije T-50. Za to w walce z VK AMX dostaje srogie baty (jeden strzał z OB i srodku AMXa mamy chop-suey) a i różnica wagi w momencie ewentualnego zderzenia jest odczuwalna.
Graj, jakbyś miał 29 wrogów, ale tylko do 15 mógł strzelać - najprawdziwsza prawda :)

Garaż - IS-8, IS-3, KW-1S, KW-1, SU-152, Hellcat, T-50-2, Grille, SU-8, T-44, BDR G1B, M4 Sherman "Gold noob!"
-> World of Warships - walcz na morzu!
Ehu12

Postautor: Ehu12 » 22 maja 2013, 15:52

Mam pytanie odnośnie amunicji na tym czołgu. Używacie PP czy OB? słyszałem że lepiej na he jeździć
Rifleman_

Postautor: Rifleman_ » 22 maja 2013, 16:59

Nie wierz w to co słyszysz. Z takich dział strzela się z PP, a trzyma się jedynie kilka OB do resetowania bazy. Burzących używa się w haubicach, a w nie drobnych działkach w AMXach.
Garaż: Ob. 268, Ob. 140, E 75, T-54, IS-8, M103, ST-I, E 50, Centurion I, Indien Pz, JagdPanther II, Borsig, IS-2, SU-100M1, E 25, SU-122-44, Type 62, Comet, Pz IV S, T14, T-127
t0mal

Postautor: t0mal » 17 lip 2013, 0:53

W 12t konkretnie to PP i ze dwa magazynki podkalibrowych. Warto też zainwestować w benzynę, praktycznie zawsze się zwraca.
Obrazek
kulus

Postautor: kulus » 14 wrz 2013, 21:40

da się tym ładnie zarobić ? potrzebuję bez premki zarobić na X tier TDka co jest cięzkie samym tdkiem IX tieru. Myślę nad money makingiem na elc i amx 12t pytanie czy na amx 12t się da?:D
Neoros

Postautor: Neoros » 15 wrz 2013, 15:58

Bierz ELC / myśl nad G1 B z fabryki Baudet-Donon-Roussel (BDRem)
Obrazek
t0mal

Postautor: t0mal » 25 wrz 2013, 13:23

Jeśli wypstrykasz ze cztery magazynki i dojdzie Ci dmg ze spotowania to będziesz miał jakieś 20k na czysto bez premki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pejotl79

Postautor: Pejotl79 » 16 paź 2013, 8:36

Postanowiłem spróbowac tej linii, gdyż posiadając niejakie doswiadczenie w medach (T-62A i Pershing w garażu) wzieła mnie chęć na zrobienie Badchata.
No i cóż my tu mamy? Ano, to co francuzi lubia najbardziej... czyli szybkie ucieczki :P
A tak na powaznie - czołg nie jest zły. Mówie czołg, choc to raczej działo na samochodzie.

Zbiera absolutnie wszystko. Nalezy być albo w ciągłym ruchu - albo ciagle sie kryć. Nie nadaje sie do frontalnych wyskoków z probą objechania co zwrotniejszych czołgow, lepiej z zaskoczenia - gdy wróg jest zwiazany walka z innymi ładowac mu piguły w boczek/dupke co 2 sekundy...
Działo miłe, choć dopiero przyzwyczajam sie do magazynków. Jednakoż w biegu ciezko przebić czasem...Celownik sie rozjezdza niemilosiernie, a dłuzsze stanie to grób, wiec zamotowałem skupiarke i jakos to hula. Zrobienie 1000 dmg to nie problem.

Inną sprawą jest to, że mozna tez scoutowac na tym, choć nie jest tak zwrotne jak przywoływany tu rusek, ale sie nada na szybki objazd mapy, ew obserwacje z wysuniętego krzaczora. Camo niezłe. Na razie załoga konczy naprawe, zaraz zamienie u wodza na żarówke, bo jak ten czołg nie ma swiadomosci czy go widzą, to śmierć już puka w pancerz.

Losowania- jak to z lightem - wyyysokoo. nie narzekac wiec ze losuje na IX. Niestety, jak kumple z plutonu nie grają scoutami, to jestes skazany na samotnosc, bo nikt normalny nie zaryzykuje plutonu VI tierów na IX i X :D

Zarobki z premium - 30-40 k sie zdarza. Normalnie 15-19, róznie. Istota tego czołgu jest to, ze nie mozna nic przewidzieć :). Czasem żyjesz do konca, czasem padasz na początku jak cos pojdzie źle. A sprzęt nie wybacza błędów. Aczkolwiek daje mnostwo zabawy, frustracji jakos nie odczułem.
Bilans na dzis - ok 22 bitew - 73% zwycięstw. bez plutonów.
laughingman8989

Postautor: laughingman8989 » 02 gru 2013, 21:29

Pejotl79 pisze: A sprzęt nie wybacza błędów. Aczkolwiek daje mnostwo zabawy, frustracji jakos nie odczułem.

Dokladnie. ELC dla mnie byl przejsciowym czolgiem, napalilem sie na niego niesamowicie ale koniec koncow nudzilem sie na nim. Nastepca to karabin na kołach.
Nie nadaje sie na scouta wg mnie. Słaba zwrotnosc i predkosc dyskwalifikuje go na starcie.
Najlepiej wg mnie grac jako maly wkurzacz przy wielkich HT, zwykle albo nikt na nas nie zwraca uwagi, lub tez jestesmy w stanie skryc sie za pancerzem wiekszego kolegi.
Dzialo daje rade przebic sporo, gdyby jednak naprowadzanie bylo szybsze mozna byloby siekac po weakspotach seryjnie. Losowania gesto od 7/8. Tam jestesmy na hita. Jako arty killer tez da rade grac choc trzeba maxymalnie zaskoczyc wroga, inaczej nawet splash od arty moze nas powaznie rozwalic czy tez zwyczajnie zniszczyc.

Reasumujac:
- scoutem nie jestesmy, sa lepsze do tego czolgi.
- gramy asekuracyjnie, jedziemy tam gdzie akurat wazy sie bitwa.
- zajezdzamy wolne i mulowate HT'ki od tylca i grzmocimy po silniku.

Problemem jest jednak wg mnie nastepca ktory ma to samo dzialo to powoduje ze mega sie mozna nim nameczyc. Dopiero od 13 90 mam lepsze dzialo ale to juz 8 tier.
Awatar użytkownika
HeadHunter1906

Postautor: HeadHunter1906 » 22 sty 2014, 8:46

Postanowiłem spróbować tej linii i po bardzo przyjemnym ELC dostałem czołg, w moim odczuciu jeszcze lepszy :-D. Mimo to, początki nie są zbyt przyjemne bo stock jest zwyczajnie kiepski, ale gdy już go wymaksujemy zaczyna się zabawa. Zajeżdżanie od boku, tyłu zajętych walką przeciwników do esencja gry nim. Do tego dosyć często czołg jest losowany w bitwach do 8 tieru a tam możemy zrobić różnice. AMX moim zdaniem dobrze sprawdza się w roli pasywnego spottera, co jest przydatne gdy mm rzuci nas na 10 tiery. Działo mimo, że na papierze nie zachwyca to praktyce jest naprawdę ciekawe i zrobienie 2k dmg w bitwie nie jest trudne. Czasami tylko brakuje amunicji. Co do wad, to czołg jest nieco mułowaty, zwłaszcza w porównaniu z poprzednikiem, oczywiście brak w nim jakiegokolwiek pancerza chociaż w najmniej oczekiwanym momencie potrafi zrykoszetować. Ogólnie rzecz biorąc czołg bardzo przyjemny w grze, dający mnóstwo radochy (przynajmniej dla mnie) jak i frustracji (ale tylko u przeciwników). Polecam ;-)
Obrazek

Wróć do „Czołgi francuskie”