AMX 40

Pieterman

AMX 40

Postautor: Pieterman » 05 sty 2012, 13:55

Jestem ciekaw Waszych wrażeń... Jak dla mnie to czołg robiący nieziemskie wrażenie. Przy nim M3 Lee to naprawdę super mega sprzęt, cofam wszystko co złego kiedykolwiek powiedziałem na jego temat. Ten produkt czołgopodobny służy nie wiem do czego. Mobilność - KV jest jej królem w porównaniu z tym czymś.
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Re: AMX 40

Postautor: Abrakadabra77 » 05 sty 2012, 15:45

Czyli po prostu nie potrafisz nim grać bo mi się nawet podoba.Jak wylosuje cię tak że IV tier jest Top Tank to można poszaleć odbija jakby miał pole siłowe.Działo 75mm potrafi zadać uszkodzenia(~100HP na strzał) wszystkiemu do V tieru prócz KW.Mobilność przeciętna.Ale ten wygląd Kaczuszki do kąpieli wynagradza wszelkie niedogodności :)
Koolka

Postautor: Koolka » 05 sty 2012, 15:49

A ja zgadzam się z pierwszym postem, ten czołg to istna tragedia. Ok pancerz jest nawet nawet, działo niby spoko ale potwornie niecelne, ale ta mobilność (a w zasadzie jej brak)... wybierając ścieżkę francuskich medów liczyłem na nieco bardziej zrywne maszyny i mam szczerą nadzieję, że AMX 12t taki będzie, bo AMX 40 oprócz tego, że zabawnie wygląda nie ma dla mnie jakiegokolwiek atutu, który stawiał by go wyżej niż inne czołgi tego tieru.
Husarian

Postautor: Husarian » 05 sty 2012, 16:04

Właśnie robię sobie przerwę po kilku grach tą kaczuszką ;) powiem tylko tyle ... wszystkie czołgi fr do IV tieru mają znakomity pancerz i słabe przyspieszenie. ten czołg ożywa w momencie kiedy damu mu armatę - możemy śmiało brać "na klatę" praktycznie wszystko do IV tieru i spokojnie po nich celować nie przejmując się tym że ktoś może nas uszkodzić ;) a tak odbiegając od tematu w którym pierwszym czołgu pojawia się działko rewolwerowe ??

P.S. z przodu można go spenetrować tylko w niewielkie okienka kierowcy-polecam z he ;) wchodzi aż iskry lecą
egzekutor

Postautor: egzekutor » 05 sty 2012, 16:30

hah nie tylko w wizjer wchodzi az milo...
ale niedlugo sam znajdziesz inne weakpointy (bo czasu jest mega duzo gdy francuz bije sie z francuzem i nie moga sie przebic)
rewolwer na LT od AMX 12t V tier
na HT dopiero od VIII na AMX 50 100
Pieterman

Postautor: Pieterman » 05 sty 2012, 19:51

Abrakadabra77 pisze:Czyli po prostu nie potrafisz nim grać...

Masz rację. Nie potrafię grać czołgiem, którym nie mogę nigdzie dojade. Losowanie również nie jest zbyt szczęśliwe dla tego czegoś. Ogólnie po żadnym, ale to żadnym 4 tierem nie wspominam takiej męczarni.
wudz

Postautor: wudz » 05 sty 2012, 21:36

Rany, te francuskie czołgi to kolekcja pokemonów.
Mój mi najbardziej przypomina pudla. Dobrze że za patykami nie biega.
Czołg lekki z szumnie napisaną prędkością do 50 km/h. Chyba z przepaści. KW nie mogłem dogonić. Cały czas się zastanawiam czy mam ochotę się w tym męczyć..

Mam nadzieję że następne czołgi będą dużo lepsze.

Myślę że opisy też zostawiają dużo do życzenia, chyba że faktycznie najwyższe francuskie czołgi ciężkie osiągają 65km/h

A może w złą stronę jadę. Ponoć francuskie czołgi mają 3 biegi do tyłu a 1 do przodu...

Fakt, trochę obciach tym wyjechać. Jak ktoś patyk w walce rzuci boję się że skubańca nie opanuję.

Pozdrawiam i równie radosnych doznań życzę :)
BushCamp

Postautor: BushCamp » 06 sty 2012, 10:20

Ten czołg ma taki atut, że pancerz jest tak gładki, że wszystko dinguje. Dodatkowo dwa panele boczne na gąsienicach które są jako jedyne pionowo ustawione, są traktowane jak trafienie w gąski i nie dają obrażeń. Aczkolwiek, ten czołg ma jeden tragiczny weakspot. Na przednim pancerzu tuż pod wieżą mała nadbudówka z wizjerem kierowcy, wchodzi wszystko na całej długości.

A jak marudzicie na prędkość proponuję przesiadkę na D1. Zobaczycie co to znaczy prędkość.
Awatar użytkownika
b_rider

Postautor: b_rider » 06 sty 2012, 11:19

To mój pierwszy francuz. Z wolnego expa wbiłem od razu jego. Ten pojazd może nie był by taki najgorszy gdyby nie mobilność. Na prostych ok 16-20 kmh z górki osiąga to co podaje producent :lol: Na swoim tierze potrafi dużo zamieszania zrobić. Na wyższych tierach jest ciężko nawiązać walkę, gdyż zanim dojedziemy w rejon działań to trochę mija czasu :D nie załamujmy się panowie i panie, myślę że następny AMX 12t nam wynagrodzi te męki...
PawelZet99

Postautor: PawelZet99 » 06 sty 2012, 12:41

Dziadostwo jakich mało! Zero mobilności.

Wróć do „Czołgi francuskie”