D1

Devourer

Re: D1

Postautor: Devourer » 18 maja 2012, 22:27

Zacząłem sobie grać dla zabawy czołgami francuskimi i jak na razie strasznie słabo wychodzi. Niezaleznie od działa pudłuje strasznie, albo nie potrafi przebić pancerza. Mimo, ze zrobiłem już wszystkie ulepszenia, to w tych bitwach co grałem udało mi się zniszczyć tylko 1 czołg. Mam PzII niemieckiego dla zabawy na najniższych tierach to tego D1 roznosi na kawałki pod praktycznie każdym wzgledem.
-> World of Warships - walcz na morzu!
d0c70r

Postautor: d0c70r » 26 sie 2012, 14:45

Prosze was. ten czołg to totalna porażka- wolny jak T28(wiem jeździlem:)) nie ma pancerza- co jest dziwne bo francuzy niskich tierów mają, działo moze ma penetracje i dmg ale celnośc to jakaś żenada. Ogólnie- najgorszy czołg gry. musze to przejść bo szkoda mi free exp.

Własnie zakonczyłem 'przygode" z D1 (5kills in battle:P), ale to jest własnie czołg dla którego stworzono free exp- omijac z daleka
Awatar użytkownika
Gorzki93

Postautor: Gorzki93 » 26 sie 2012, 16:58

Słuchaj d0c70r, to co napisałeś całkowicie koliduje z moimi doświadczeniami.
1. Tak, jest wolny. Ale jest też opancerzony. Należy pamiętać, że primo - front wieży ma aż 5 weakspotów z 5mm pancerza; secundo - zawsze kątujemy kadłub. Wtedy czołg staje się prawie nieprzebijalny dla karabinów wielkokalibrowych i słabszych armat.
2. Spory problem dla wielu ludzi to używanie dział niezgodnie z ich parametrami, dlatego muszę to w końcu zrobić:

Charakterystyka dział D1:
37mm APX SA 18
penetracja - 29/46/18
uszkodzenia - 30/30/36
celność - 0.54

- Działo jest do niczego. Na pierwszym tierze wybadamy inne działa, które pasują do tego czołgu. Grałem z nim 1 bitwę i jeśli mam służyć radą, to nie strzelać we front jakiegokolwiek II Tiera (wyj. BT-2) i z odległości do 100-130m.

13.2mm Hotchkiss Mle. 1930
penetracja - 23/36
uszkodzenia - 8/8
celność - 0.58

- Działo daje niesamowitą frajdę i jest bardzo skuteczne przeciw I Tierowi (kasujemy na magazynek), z drugim już tak różowo nie jest. Jeśli wylosuje nas na III Tier (co jest rzadkością) jesteśmy prawie bezbronni. Pierwsza zasada użytkowania tego WKM-u to strzelać maksymalnie na 80-90m. Najlepiej podjechać tak blisko, jak się da. Po 100m działo masakrycznie traci pene i przebijemy tylko Cunninghama. Druga - nie strzelamy, gdy widzimy tylko fragment czołgu. Lepiej samemu się schować. A miejsce do ukrycia się trzeba mieć zawsze, bo reload ma aż 9s. Trzecia - ładujemy od razu całym magazynkiem :mrgreen: I po to w cały czołg, bo podczas rozsiewania celność jest mizerna, ale daje nam to duży plus - podczas ciągłego ostrzału wrogowi rozjeżdża się celownik i nie może przymierzyć. Spełnienie tak wielu warunków wydaje się trudne, ale po kilku bitwach zaczyna się to robić automatycznie. Od 7.4 czy 7.5 lolki są bardzo często losowane na Prowincję, gdzie używanie tego działa jest mocno ograniczone, ale po kilku bitwach znalazłem sposób i na to. Z kolei Ensk to raj, gdzie można schować się na reload i wyjechać komuś przed nos. Dzięki temu działu kocham D1.

25mm Canon Raccourci Mle. 1934
penetracja - 46/68
uszkodzenia - 27/27
celność - 0.45

- To jest najlepsze działo do tego czołgu. Idealne do kukania zza rogu z racji błyskawicznego skupiania celownika. Minusem jest mały DMG, dlatego niektórych czołgów możemy nie powstrzymać w pojedynkę. RoF wyśmienity. Należy pamiętać, że działo, choć celne, nie nadaje się do strzelania na więcej niż 250m. Po tej odległości penetracja spada do zera. Trafienie w czołg nie daje nawet komunikatu. Z tym działem dobrze jest trzymać wroga na te 150m, by nie mógł przycelować w wieżę. Pomimo zacnej peny należy unikać strzelania we front T18 (w dolną belkę wchodzi) i bardziej pochyłe pancerze. Gdy gramy jako wsparcie, a nie Rambo zbieramy odznaki snajpera.

47mm SA34
penetracja - 25/46/24
uszkodzenia - 50/50/62
celność - 0.52-0.53

- Działo nie takie bezużyteczne jakby się mogło wydawać, ale sporo ustępuje "rakuczi". Sporo dłużej celuje, ale za to ma porządny DMG. Na nim trzeba po prostu wiedzieć, kiedy strzelać, żeby nie "walić grochem o ścianę". Chyba ze względu na to działo odkupię D1 po raz czwarty, bo nie używałem na tym dziale burzących :| co ze względu na penę chyba było błędem. Dziwne, że dopiero teraz to zauważyłem...
Edit: Rozegrałem parenaście bitew tym działem używając tylko HE i zbyt celne to ono nie jest, ale w końcu mamy działo, którym można przywalić z pół kilosa. Bardzo rzadko wchodzi z penetracją, nawet w I Tier, także nie będziemy mieli KaWulca II Tieru. Zwykle DMG nie przekracza 20, co w porównaniu do rakuczi jest śmiechu warte.

Ogólnie odnośnie dział - obecnie, w 7.5 absolutnie odradzam używać dział 37mm, 13.2mm i 47mm. 25mm Raccourchi jest jedyną opcją i nie ma dyskusji. A wszystko przez MM, który zawsze losuje nas na snajperskie mapy. Non stop Prochorowka, Malinówka, Karelia i okazjonalnie Prowincja. Zapomnijcie o Ensku. To na razie tyle, zobaczymy co jeszcze zepsują w 8.0...
X_______T110E5, IS-7
IX_______T95, VK45.02B
VIII______AMX50 100, Panther 2,
VII______Black Prince, T-43, SU-100M1, T71, Auf.Panther
Inne_____SU-100, CGC, 59-16, T21, E8 Sherman, A-20,
Sargo

Postautor: Sargo » 05 wrz 2012, 11:30

Jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich.

D1 rozdziewiczałem na Malinówce.
Po pierwsze szok - kiedy ja dojadę do walki ? Masakra!
A jak już dojechałem to rewelacja - skusiłem się jechać brzegiem skarpy po górkę(trwało wieczność) - pierwszy na celowniku pędzący M2, z fartem rozwaliłem mu gąski i dobiłem.
No to jadę dalej a ty nagle bokiem przy jeziorku stoi sobie T18 - 2 strzały ale dobija go koleś z drużyny, który właśnie nadjechał - nie fart.
Jadę dalej i dopiero już po drugiej stronie widzę małe zgrupowanie wroga. Pot na czole, żeby tylko nie wyjęli ich przede mną. Już jestem na pozycji i bach rozwala ktoś jednego, bach drugiego a ja łzy w oczach.
Udaje mi się ubić LTractor i nagle zaczynają do mnie strzelać. Ciepło mi się zrobiło z miejsca ale nic się nie dzieje - 4 strzał i obwódka na kierunku padania strzału czarna! Super, to grzeję do nich i PzK35 stojący bokiem dymi. Potem strzał za strzałem i tylko uszkadzam H35, M2 i kolejny PzK35.

Podsumowując - śmiszny czołg. Wolno jedzie ale przynajmniej jak dojedzie to już ma wszystko podświetlone i można "sprzątać". Bardzo wytrzymały, taka mini forteca ale przypuszczam, że po kilku jeszcze potyczkach(poświecę mu parę) pewnie coś go przedziurawi.
Ruscy: SU-5 , KW-1S , SU-85
Niemcy: VK 3001(H) , VK 3601 (H) , Leopard , Hetzer
Amerykańcy: M2 MT , M10 Wolverine
Fracuzy : B1
TigerSmasherPL

Postautor: TigerSmasherPL » 16 lut 2013, 10:08

mnie on po prostu wkurzał, dozbierałem free expa na d2 i sprzedałem, nie jeździ, nie strzela, nie obraca się, typowy zaklejacz miejsca w drzewku
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]
TigerSmasherPL

Postautor: TigerSmasherPL » 16 lut 2013, 10:08

[post do usunięcia z racji błędu sieci powodującego post pod postem taki sam]
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, 12:04 przez TigerSmasherPL, łącznie zmieniany 2 razy.
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]
Trolowski

Postautor: Trolowski » 09 wrz 2013, 15:04

Jak dla mnie może nawet być.Pancerz jest jak na 2 tier nawet znośny.Prędkości do bani.Działko takie sobie ale dla niewymagających dobre.

Wróć do „Czołgi francuskie”