BDR G1B

Awatar użytkownika
Borut

BDR G1B

Postautor: Borut » 06 sty 2012, 16:41

Zdobyłem go dzisiaj i masakra...
Ludzie jeżeli macie golda przeskakujcie go free expem, tym sie nie da grać, jego zasięg widzenia to pomyłka 4 czołgi walą ze 100 metrów z krzaków i ich nie widac tylko smugi pocisków. Nie wspomnę o tych pierwszych działach 75mm które są dobre ale na czołgi pokroju Ms1 i Loltraktora. Dzwięk wystrzału z 75mm też jest skopany bo odgłos jest jak z działka 30mm, pancerz jeszcze ujdzie czesto rykoszetuje od np krótkiej 88 niemieckiej.

Ogólnie zapraszam do dyskusji o tym czymś, ma to ktoś w ogóle ? Bo w grze każdy pisze, że go przeskakuja free expem bo taka porażka z niego.
Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
Husarian

Re: Czołg cięzki V Tieru BDR G1B

Postautor: Husarian » 06 sty 2012, 16:48

ja chciałbym się zapytać jak czołg się sprawuje z 90mm cannon i w czasie bitew miejskich (ładnie mozna się wychylać zza ściany i szybko wycofać - wiem francuz bieg wsteczny itd no ale ;) )
Awatar użytkownika
Borut

Re: Czołg cięzki V Tieru BDR G1B

Postautor: Borut » 06 sty 2012, 16:54

To niestety ale nie tym. Ten jest wolniejszy chyba nawet od KW, a działo 90mm ujdzie ale troche brakuje penetracji jak wyjedzie taki KW-3 czy inne mocniej opancerzone ustrojstwo. No na bliskie dystanse to też średnio się nadaje bo pancerz wtedy prawie każdy przebija, jedynie z dalszych odleglości tam czasami coś odbije ;) .
Zbieram teraz na silnik 450kucyków zobacze może on zmieni mobilność. Ale zasięg widzenia to najwieksza wada...

PS.

Czołg bardzo ładnie zarabia naprawde ;) przynajmniej jakieś urozmaicenie w czołgach do zarobku 5 Tieru :D
Obrazek
Husarian

Re: BDR G1B

Postautor: Husarian » 06 sty 2012, 17:40

a jakieś dokładniejsze zarobki ?? ile za naprawę, i prosiłbym zeby nie zawyżać bardzo tego bo nie chce mi się tego przez 2 dzielić ;D
BushCamp

Postautor: BushCamp » 06 sty 2012, 17:47

Ja mam G1B. Silnik dużo zmienia to mówię od razu, bez problemów 30 w terenie się śmiga. Aczkolwiek jeśli gąsek nie zbadałeś to chyba go nie założysz (nie na 100%) bo francuzi strasznie wyśrubowany udźwig mają na stocku.

90mm daję radę. Fakt może mała penetracja, aczkolwiek daje radę. Ogólnie przed wybadaniem tej 90tki to fakt jest to dramat straszny. Aczkolwiek po wymaksowaniu jest to coś pokroju PzIV z lepszym dmg/strzał.

Pancerz rykoszetuje tylko drobnicę. Mimo wszystko jest to 60mm. Więc cudów się nie spodziewajcie.

Zarobki są ok. 5-20k (bez premki). Aczkolwiek na stocku potrafi być stratny :roll: Naprawa 3-4k, 255 za pestkę do 90.

Głównie czołg wsparcia. Dobry do walki z medami, mamy więcej hp od nich a działo z porządnym dmgem. Np. taki T-34 schodzi na dwa strzały.
Awatar użytkownika
Borut

Postautor: Borut » 06 sty 2012, 17:50

Za naprawe zniszczonego całkowicie płaci się 4700srebra. Ale za dobrą bitwe wygraną w której zniszczyłem KW-1S, pz IV i jakiegoś scouta na czysto wyszło mi 22,000 srebra ;)
Obrazek
Husarian

Postautor: Husarian » 06 sty 2012, 17:57

bez premium ?! trudno mi sobie to wyobrazić pewnie sporo uszkodziłeś ?
Awatar użytkownika
Borut

Postautor: Borut » 06 sty 2012, 18:02

Od 100% zniszczyłem kw-1s bo był zajety innym czołgiem, pz IV też od 100% a scouta dobiłem ale ferdinanda i type 59 uszkodziłem jeszcze ;) .

ogólnie gra tm czołgiem nie daje mi frajdy a wrecz jest męczący. Już chce tego z VI tieru :(
Obrazek
Awatar użytkownika
lszekg

Postautor: lszekg » 06 sty 2012, 21:48

Borut, ty się tak nie podniecaj, bo ci jeszcze ten VI tier bokiem wyjdzie. Stock to największa gnojowica w dziejach. KW-2 z działem 76mm. To że dasz mu 90mm nic nie zmieni. Dopiero ulepszony silnik i wieża da ci coś więcej.

Co do BDR... ten czołg to FUN. FUN w czystej postaci. No... o ile wcześniej się pomyśli i nie pojedzie stylem al'a KW. Nie tędy droga. Ten pojazd jest wręcz stworzony na drugą linię. Wystarczy że jest ZA głównym natarciem, a czyni cuda! Niech ogień skupi się na molochach. Ty masz siedzieć z tyłu i punktować co tłustsze, albo dogorywające cele.

Nigdy nie wdawaj się w walkę kołową. Dostaniesz w dupę. Chyba że z tierem II. Francuskim. Ze stockowym działem. Uszkodzonym.

Mobilność nie jest taka zła. Nawet na stockowym silniku ten czołg jest w stanie jechać. To już plus. Szczególnie wspominając jego poprzednika. Niestety, to że jeździ, nie znaczy że potrafi skręcać.

Dla jasności: nie potrafi. Tak, nawet po apgrejdzie.

Na szczęście, ratuje go obrót wieży. Ta wieża NAPRAWDĘ się obraca. Szkoda tylko, że ostatnia, pozwalająca na zamontowanie dziewięćdziesiątki, ma tyle łikspotów.

No i na koniec uzbrojenie. Początkowe działo, wyjęte z AMX-40, ma świetne statystki. "O! Więc pewnie jest dobre!" -powiesz.

Oświecę cię. Nie. To gówno.

Tyle musisz wiedzieć. Naprawdę. Jakich pocisków używać? Nie rozśmieszaj. Wszystkie dingują.

O wiele lepiej sprawuje się długa 75. Niestety, jej penetracja skreśla główny punkt programu, czyli gryzienie tych tłustszych celów. Musisz się zadowolić co najwyżej swoim tierem. Ewentualnie francuzami od tieru VI wzwyż.

No, jeśli przeżyjesz ich kanonadę, zanim przeładują ci działo.
Zapakuj odrobinę więcej HE.

Ostatnie działo, 90mm DCA 30, jest bękartem, powstałym z trójkącika dział wszystkich trzech nacji.

Po Niemcu odziedziczył celność, która pozwala spokojnie punktować wrogie czołgi z dużych odległości.

Od Ruska przeją potężne pierdo*nięcie, które pomaga, gdy jednak trzeba przejść z finezji, do biznesu.

Było by to działo idealne, gdyby nie przypałętał się cholerny Amerykanim, najwyraźniej niedorobiony i z nadwagą do tego. Po nim działo ma kurewsko długi czas ładowania, i jest całkiem ciężkie jak na 90mm. No cóż. Nie ma rzeczy idealnych - najpewniej powiedzieli devsi, patrząc na tego smoka.
Proponuję pół na pół AP i HE.

+1
Crazied
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Borut

Postautor: Borut » 06 sty 2012, 22:19

lszekg jesteś od teraz moim idolem :D .

Dobrze, że 20k do nastepnego czołgu. Ale jak już tym sie troche pograło to całkiem fajnie się gra ;) . Poluje na lekkie heheh.
Obrazek

Wróć do „Czołgi francuskie”