BDR G1B

Awatar użytkownika
Kadastre

Re: BDR G1B

Postautor: Kadastre » 05 mar 2012, 22:48

Właśnie zakończyłem dziś przygodę z tym zacnym czołgiem. W moim mniemaniu jest to dobra maszyna, może nie wybitna ale dobra. Pancerz potrafi co nieco odbić ale szału nie ma. Działo za to jest zacne, jeśli uda się spenetrować można liczyć na przyzwoite obrażenia. Jedyne na co narzekałem to wolne przeładowanie i celowanie, ale tak to jest jak się doszło do wyszkolenia załogi tylko 86% szkoda jeszcze, że czołg ten osiąga słaby v-max. Do tego należy raczej unikać wysokogórskich wspinaczek. Cóż więcej mogę napisać, nie zawiodłem się na tym czołgu, jutro zakupie ARL 44 i jestem przekonany, że będzie to dobry zakup.

ps
Co do losowań to nie zwracam na nie uwagi bo cóż czołg winny że tak a nie inaczej lubi go losować.
Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
FTR

Postautor: FTR » 08 mar 2012, 8:52

Skończyłem jakiś czas temu bdra. Czołg stockowy z armatą 3 tieru wrzucany do bitew z E-75 to porażka (moje pierwsze trzy bitwy na nim tak wyglądały). Natomiast wymaksowany może stanowić jakieś zagrożenie. Topowe działo jest naprawdę porządne.
DeadlyMichel

Postautor: DeadlyMichel » 19 mar 2012, 17:02

Gram nim, mam już drugie działo i zauważyłem że nie wspomnieliście o tym, że bez skrzynki naprawczej może być ciężko, moduły naprawianie są baaardzo długo. Przed chwilą wyjechałem zza głazu i dostałem hita od t29(amerykanski heavy), i zdążył 2 razy przeładować nim mój mechanik zdążył naprawić gąsienice, co oczywiście spowodowało runda dla mnie dobiegła końca.
Niemcy:PzIV, KingTiger, Tiger P, Marder II, JagdPanther
Rosja: KW-3, SU-85, S-51
Francja: AMX 12, AMX 13 90, ARL 44

bosster2011 pisze:Potrzebuje kod promocyjny lub coś w tym rodzaju na złoto(wysokości np. 1000) :D

Poziom moderatorów:
"Spokojnie bo sraczki dostaniesz, odpocznij sobie.
PERMBAN
~Terius"
Exerion

Postautor: Exerion » 20 mar 2012, 16:43

To w każdym czołgu tak jest... po prostu wyszkól załogę.
DeadlyMichel

Postautor: DeadlyMichel » 21 mar 2012, 17:15

Nie w każdym, w innych w miarę szybko to jest naprawiane, na pewno szybciej niż 3 strzały wielkiego T29.
Niemcy:PzIV, KingTiger, Tiger P, Marder II, JagdPanther
Rosja: KW-3, SU-85, S-51
Francja: AMX 12, AMX 13 90, ARL 44

bosster2011 pisze:Potrzebuje kod promocyjny lub coś w tym rodzaju na złoto(wysokości np. 1000) :D

Poziom moderatorów:
"Spokojnie bo sraczki dostaniesz, odpocznij sobie.
PERMBAN
~Terius"
Smug1991

Postautor: Smug1991 » 03 kwie 2012, 12:44

Właśnie dziś skończę BDR'a i pisze to z nie małą ulgą stockowy BDR to kupa na gąsienicach natomiast im dalej tym gra się nim przyjemnie chociaż z drugiej strony będąc myślami coraz bliżej ARL 44 człowiek chce jak najszybciej zakończyć swoja przygodę z "bułą" i przesiąść się na coś co chociaż przypomina czołg, a teraz w skrócie:

Plusy: Topowe działko potrafi zrobić zamęt, Lepszy od T1 HT

Minusy: Stockowy BDR nic nie znaczy, najgorsze możliwe umiejscowienie wieży, każdy wyjazd zza osłony aby oddać strzał równa się wysunięciu 3/4 czołgu, gąski notorycznie spadają
Garaż: M46 Patton(elit), T20(elit), M26 Pershing(elit), Grille, BBR G1B, SU 85, Loltraktor, M5 Stuart

"Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję"- T. Pratchett
Awatar użytkownika
Billus

Postautor: Billus » 15 kwie 2012, 10:19

Do tego czołgu wsiadałem 2 razy. Gdy ruszyły francuzy i miałem szał by coś nowego mieć. Wtedy się zawiodłem. Wszystko było do bani. 8 walk i 1 kill. Porażka na całej linii. Sprzedałem i zapomniałem o nim. Ostatnio coś mnie ruszyło by znów go kupić i przebyć ciężką drogę nim do ARL. I co się okazało? Że to zacna maszyna, która potrafi namieszać. Jest często losowana wysoko co daje szansę na ciekawe walki. Jak jest losowany nisko to gram jak koślawym niszczycielem bo armata 90mm do celnych nie należy. Z czasem robi się tylko lepiej, załoga się wyszkoliła, moduły dokupiły. Gra zrobiła się przyjemna.
Sam na sam z KW szanse wynoszą jakieś 30% ale gdy zaskoczymy go to wtedy 90mm, które wystaje z wieży potrafi łupnąć i na swoim koncie mam takie potwory jak IS-3, Pantera czy Tygrys. Największa wada tego czołgu to jego wygląd - odechciewa się grać :)
Największy plus to jego niezłe zarobki, dobrze powalczyć i mamy 15-20 tyś bez premium. Naprawa to 3-4 tyś. Śmiesznie niskie koszty w porównaniu to 4-tierowego M8A1 gdzie naprawa kosztowała 3,5 tyś.
Wyraźnie spodobał mi się ten czołg i czekam z niecierpliwością na ARL.
Garaż: Tetrarch, T-34/85, T-54, T-150, Tiger II, GWPanther, T-25, T1E6, T95, Hellcat, M26 Pershing, Centurion Mk. 1, Cromwell, Crusader, Valentine, Universal Carrier 2-pdr
http://worldoftanks.eu/community/accounts/501303939-Billus/
Andrzej1993

Postautor: Andrzej1993 » 28 maja 2012, 23:52

Śmieszny czołg, wygląda jak bańka. Po maksymalnym ulepszeniu nawet dawał radę w grze w walce z większością swoich przeciwników do V tieru, czasem potrafił ugryźć czołgi poziomów wyższych. Niestety, przez swoja tłustą sylwetkę nie był za bardzo w stanie wykorzystywać terenu do kamuflowania się. Dla mnie to była tylko przejściówka do marzenia - ARL 44. Rozegrałem na nim 83 bitwy i mi wystarczyło zabawy, niby mogłem go dłużej podręczyć, ale nie bardzo już mi się chciało.
WojtekB_PL

Postautor: WojtekB_PL » 29 maja 2012, 12:43

Stockowy (prawie jak każdy czołg) jest do bani. Dopiero po odkryciu ostatniego działa (90 mm chyba) da się nim ugrać całkiem sporo. Działo ma spory dmg, trochę długo skupia celownik (załoga ma jeszcze sporo do 100%) ale jak już wyceluje to jest nawet celne. Niestety jest wielki i powolny, a i pancerze nalezy do gatunku papierowych. Na swoim tierze BDR spokojnie daje rade, wyższym tez nie raz się uda wbić niespodziankę (choć lepiej bić je z boku albo z tyłu to udaje się ładnie wbic od przodu) - co ważne ostatnio losuje go zwykle na szczycie listy (chyba że mam takie szczęście), a wtedy 4-5 fragów jak nic i jest przyjemnie. Podstawa to nie pchać się do przodu i grzać na dystans. Niemniej czołg łagodnie mówiąc nierewelacyjny i lepiej go przejść i zapomnieć.
Awatar użytkownika
Wroona

Postautor: Wroona » 30 cze 2012, 15:19

Kupiłem go dziś załoga 75% stock wiadomo... gawno. Ale po dokupieniu gąsek, silnika, wieży i top działa czołg mile mnie zaskoczył. Jest dosyć "krótki" można chować się nim za skały czy domy które są za małe aby osłonić np takiego kloca jak kw-1. Top armatą, póki co gryze tylko V tiery większych nawet VK nie udało mi się przebić, czołg na początku mi się nie podobał. Jednak przywykłem i wygląda nieźle. No teraz tylko pędzić do arl 44!
USA M26 Pershing, T69, T29, T30, T25 AT, T34
ZSRR:ISU-152, SU-100, T-34-85, T-127, Matilda IV, KV-5, SU-122-44
Francja:AMX 13 90, AMX 50 100, ARL V39, AMX 13 F3 AM
Wielka Brytania Cromwell, Light Mk. VIC
III Rzesza:Jagdpanzer IV, Pz IV, Dicker Max
Chiny:Type T-34, T-34-3

Wróć do „Czołgi francuskie”