AMX M4

Awatar użytkownika
Gorzki93

Re: AMX M4

Postautor: Gorzki93 » 30 kwie 2012, 9:54

Wiadomo już co z DCA 45, pancerzem i mobilnością, ale dalej głucho o 105mm oraz kamuflażu. Wiadomo że M4 45 to stodoła, ale może w końcu wykazywać cudowne właściwości francuzów :roll:
X_______T110E5, IS-7
IX_______T95, VK45.02B
VIII______AMX50 100, Panther 2,
VII______Black Prince, T-43, SU-100M1, T71, Auf.Panther
Inne_____SU-100, CGC, 59-16, T21, E8 Sherman, A-20,
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Kadastre

Postautor: Kadastre » 30 kwie 2012, 15:10

@Gorzki93. A co ma być wiadomo? coś ma być zmienione z nim? mam go od kilku dni i przydało by się coś wiedzieć
Obrazek
Awatar użytkownika
Gorzki93

Postautor: Gorzki93 » 30 kwie 2012, 18:47

Nie wspomianłem nic o zmianach, więc nie wiem jak ty to tam wyczytałeś.
Chodziło mi o to, że w.w. części zostały już omówione na poprzednich stronach. Nikt natomiast nie opisał np. gdzie są czułe punkty, jak pojazd się kamufluje czy cokolwiek odnośnie działa 105mm.
X_______T110E5, IS-7
IX_______T95, VK45.02B
Awatar użytkownika
Kadastre

Postautor: Kadastre » 30 kwie 2012, 19:21

Hmm czułe punkty, no to sam czołg jest jednym wielkim weakpointem, Pociski HE wchodzą i to z penetracją. Tu daje się szczególnie we znaki KW z trollem i od kąd, kiedy dostałem bułę za około 900 hp nie latam tak frywolnie. Z boku dziś nawet przebił mnie zwykły szerman z 105 efekt -400hp, za to muszę przyznać, że odpowiednie ustawienie się do wroga skutkuje rykoszetami na naszym pancerzu (i to o dziwno nie tylko od lolków ;) ). Dodać trzeba, że lubi padać ammorack (całe szczęście nie wybuchać) mam zaledwie 20 bitew ale już 3 razy z rzędu ten sam problem. Co do 105MM to kombinowałem z nim już pod koniec przygody na ARL'u. Działo podobnie się przeładowuje i zgrywa co DCA 45 jest jednak troszkę bardziej rozrzutne więc ze snajpieniem jest gorzej. Osobiście zostanę właśnie przy 105mm a to ze względu gdyż, pierwszy strzał bywa ostatnim a DMG 225-375 daje poczucie, że mimo wszystko potrafisz przypomnieć o sobie wśród szeregów wroga. Dodatkowo jak napisano w temacie czołg nie nadaje się na mapy miejskie gdzie jest dosłownie prawie, że celem nr 1 i free fragiem. Mobilność jest ciekawa, ale znowu brakuje mi troszkę V-maxa. Losowania też ma dobre i całe szczęście bo jak zostajesz wykryty to każdy chce mieć free fraga. I to chyba tyle, mam za mało bitew jeszcze by pisać o możliwości cammo. Jak dalej będzie padał mi ammorack zapodam screeny z "dziurkami" do wglądu.

@Edit
Obiecany zestaw obrazków. Na dobry początek magazyn uszkodzony od lwa strzelającego od swojej bazy w mój tyłek, tak ta dziurka na kadłubie to zrobiła nie na wieży

[spoiler]Obrazek[/spoiler]
ogólne

Jak ja kocham jpzIV

Czas na krótkie ostateczne podsumowanie. Trza sobie wpoić do głowy "jestem pseudo medem jadę jak med". To przepis na dobrą zabawę, nie żartuje bijąc z 105 w medy wroga sieje się czasem nie małe zamieszanie. Mało tego czołg spodobał mi się tak bardzo, że rezygnuje z drzewka HT ameryka na koszt france (t29 to przy tym nieruchawy kloc z nieziemskim kosztem ammo jak za działo o podobnym dmg tak podobnym nie będę bulił 1k za durne 25 maxymalnego dmg więcej)
Obrazek
Awatar użytkownika
Shreed

Postautor: Shreed » 10 maja 2012, 11:34

Z racji 50% obnizki cen czolg moglem kupic za 700k to też walczylem meczylem ostatnie 2 dni arl 44. O ile gra na BDR byla calkiem przyjemna to patrzac na statystyki ARL zbyt duzo sobie obiecywalem. Czolg zupelnie nie przypadl mi do gustu i to glownie że wzgledu na celnosc dziala. Natomiast mile zaskoczylo mnie to samo dzialo w M4 gdzie w polaczeniu z mobilnoscia nowego czolgu daje tej pozornie slabek maszynie duza sile. Oczywiscie czolg jest miekki i rzeczywiscie sklad amunicji musi pasc w kazdej bitwie. Ale zdazylem się już przyzwyczaic grajac panthera. Identyczna sytuacjia - niewazne gdzie trafi pocisk mozesz być pewny że wlasnie tam posiadasz sklad amunicji. Zupelnie tak jakby ten czolg byl jakims transporterem pestek dla calej zalogi
Awatar użytkownika
Gorzki93

Postautor: Gorzki93 » 11 maja 2012, 18:36

Zaraz, to ammo do 105mm nie kosztuje 1000 za pestkę?
I na serio da się nim objeżdżać, takim klocem?

Faktem jest, że mi również źle się gra T29.
X_______T110E5, IS-7
IX_______T95, VK45.02B
Awatar użytkownika
Kadastre

Postautor: Kadastre » 12 maja 2012, 21:53

No pewnie, że nie kosztuje 1k kosztują pociski tyle :

I możesz nimi siać na prawo i lewo bez zbytniej spinozy o koszta. Mobilność jest bardzo podobna do shermana jumbo ;) czołg z najlepszym silnikiem szybko osiąga v-max czyli 34km/h. Oczywiście, że da się oblatywać ostatnio dobiłem tak e75 przyklejając się do jego boku (ale szału też nie ma jednak nadążają kręcić za Tobą wieżą, jakkolwiek TDKi mogą się bać ;) . Najlepiej właśnie czuje się on w roli ciężkiego meda, jeśli jesteś w top losowaniu dopiero wtedy można pokusić się o drogę dla czołgów ciężkich. Miejsca takie jak wzgórza na malinovce czy himmelsdorfie są Twoje, dowleczesz się tam zaraz po sojuszniczych medach. Jedyne czego brakuje mi to magazynek ale to już by był OP. A kloc to t29 którego już sprzedałem :P
Obrazek
Andrzej1993

Postautor: Andrzej1993 » 14 maja 2012, 18:28

Kupiłem ten czołg po baaardzo długim oczekiwaniu i ciułaniu pieniędzy oraz doświadczenia. Trafiłem akurat na promocję i kupiłem go za połowę ceny. Bardzo liczyłem na wreszcie porządna walkę na VII tierze. Rozczarowałem się.
Czołg jest ciekawy, widać, że wzorowano się na Königstigerze przy jego projektowaniu, co tu dużo mówić - zainteresował mnie. A, że z francuskich czołgów najłatwiej i najszybciej jest dotrzeć do szczytu - do dzieła.
Pierwsze rozczarowanie: pancerzyk cieniutki, porównywalny z pancerzem Pantery, która przecież jest czołgiem średnim. Nawet czołowy nie szokuje. Może go przebić byle czołg średni, z dobrym działem. Gąsienice rozpadają się od każdej eksplozji.
I ile razy było tak, że na polu bitwy rozpruwały mnie jakieś KW-1 czy inne T-34?
Dopiero po zamontowaniu działa DCA 45 kal. 90 mm z VIII tieru, jakoś idzie, bo wrogów można trzymać na dystans. Tyle, że nie zawsze.
Drugim plusem jest losowanie. Czołg zazwyczaj ląduje na jednym z pierwszych miejsc w drużynie, więc może sobie poradzić. Gorzej, jeśli rzuci go przeciw Mausom czy innym IS-4.
To nie jest czołg do zarabiania (często po bitwie wychodzę na minus), często dostaje po tyłku, czasem uda się coś upolować, czasem nie. Na 53 bitwy mam zniszczonych 26 czołgów.
Awatar użytkownika
Kadastre

Postautor: Kadastre » 14 maja 2012, 22:07

Andrzej1993 pisze:Dopiero po zamontowaniu działa DCA 45 kal. 90 mm z VIII tieru, jakoś idzie, bo wrogów można trzymać na dystans. Tyle, że nie zawsze.

Bo właśnie widzisz, nie zawsze bo jednak jak by nie patrzył DCA 90mm ma stosunkowo słabe obrażenia, jest dobra tylko gdy trafisz na bdb losowanie. To właśnie coś takiego jak działo z pantery czyli długa 75mm-spenetrujesz ale krzywdy tym nie zrobisz. Dlatego polecam z całego serca działo 105mm dmg jaki widuje najczęściej to od 300-350 tym zatrzymasz wroga na troszkę dłużej ;)
Andrzej1993 pisze:To nie jest czołg do zarabiania (często po bitwie wychodzę na minus), często dostaje po tyłku, czasem uda się coś upolować, czasem nie. Na 53 bitwy mam zniszczonych 26 czołgów.

Ja w zasadzie na minus wychodzę kiedy padnę w pierwszej minucie. Da się nim zarobić tak średnio 10-9k i tu się kłania 105mm większy dmg-więcej kasy. Póki co mam 144 bitwy i 155 fragów, więc nie jestem na pewno wybitnym graczem. Reasumując montuj 105mm i wal mocno zbyt pewnych siebie oponentów :lol:
Obrazek
McMatheo

Postautor: McMatheo » 15 maja 2012, 12:20

hmmm... ciekawe czy działo 105mm jest faktycznie dobre.

Co tam ładujecie? HE?

I co dalej? czekanie na okazje, np. walenie wyłącznie po bokach lub tyłach? Z tak niską penetracją tego działa może wyłącznie HE?

Wróć do „Czołgi francuskie”