AMX M4

Awatar użytkownika
Kadastre

Re: AMX M4

Postautor: Kadastre » 15 maja 2012, 12:40

@up A gdzie tam wystrzegam się he jak ognia wale tylko z pp. Owszem czołgi mające 200 pancerza jak taki np ferdinand lub mniej ale pochylony np przód magicznego IS-3 są wyzwaniem dla tego działa. Ale biorąc pod uwagę, że czołg ma dobre losowania, zostawiasz wrogich koksów w spokoju bo i tak dajmy na to ferdinand wciąga Ciebie nosem i lecisz na dajmy na to tigera i go po prostu ubijasz 8-) po czym doklejasz się do swoich medów one jadą nieco z przodu a Ty wspomagasz ich swoim silnym działem. Nie będę się powtarzał co do taktyki bo swoją opisałem wyżej. Dodam, że czołgi posiadają weakpointy tak też hit w kw-5 w spota potrafi go zirytować, choć nawet bok wieży nie stawia jakiś kosmicznych oporów. Powiedział bym, iż działo to jest bajka, ale nie wolno oczywiście walić w przód np E75 bo to mija się z celem. Widząc wysokie tiery ustawione przodem bez możliwości bicia w weakspot zrezygnuj i wykorzystaj mobilność do zmiany położenia ;). Proponuję zamontuj je pograj kilka bitew i sam ocenisz czy rzeczywiście wolisz dziabać za grosze koksy czy walić je porządnie. Dodam tylko tyle, że wysokie tiery mają na tyle dużo hp, że przed byle DCA 90 się nie cofną :roll:
Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
DominiXD

Postautor: DominiXD » 15 maja 2012, 18:08

Ale powiem ci że od kiedy 90mm DCA 45 przestała szaleć, to nie boję się wyjechać i strzelić w E-75 kiedy ten ma reload. Brzuszek raz łapie raz nie, za to właz robi to regularnie. Tak więc jak się nie kręci to i my swoje mu wklepiemy.
Szukałeś tu sygnatury? Lol.
Andrzej1993

Postautor: Andrzej1993 » 16 maja 2012, 0:41

Bo właśnie widzisz, nie zawsze bo jednak jak by nie patrzył DCA 90mm ma stosunkowo słabe obrażenia, jest dobra tylko gdy trafisz na bdb losowanie. To właśnie coś takiego jak działo z pantery czyli długa 75mm-spenetrujesz ale krzywdy tym nie zrobisz. Dlatego polecam z całego serca działo 105mm dmg jaki widuje najczęściej to od 300-350 tym zatrzymasz wroga na troszkę dłużej ;)

Na pewno przetestuję. Dzięki! ;)

Ale powiem ci że od kiedy 90mm DCA 45 przestała szaleć, to nie boję się wyjechać i strzelić w E-75 kiedy ten ma reload. Brzuszek raz łapie raz nie, za to właz robi to regularnie. Tak więc jak się nie kręci to i my swoje mu wklepiemy.

DCA 45 też potrafi skaleczyć, nawet E-75. Wiem, bo sam w jednej bitwie skasowałem dwa.

EDIT:

Czołg dziś skasował osiem przeciwników. Z działem 105 mm. Udaję się do Camossy.
Awatar użytkownika
Gorzki93

Postautor: Gorzki93 » 15 lip 2012, 21:16

Czołg ten cudny nabyłem wczoraj i muszę powiedzieć, że to jest cudo. 14 bitew i 18 fragów jeśli dobrze pamiętam. Drugi silnik i działo 105mm i wymiatamy na dzielni. Teraz jak sobie wspomnę IS-a i porównam go z tym cackiem, to w sumie nie wiem czemu zachwycałem się czołgiem, którym szło mi znacznie gorzej. Pancerz jak dobrze ustawić to rykoszeci, ale jak działo ma 160+ peny to nie poradzisz. Choć dziś mnie panterka dyszlem nie przebiła...

Rozkmina mnie wzięła gdy zszedłem na szczała od SU-8. Gdzieś czytałem, że osłona p-odłamkowa ma 3cm grubości. To oznacza, że pancerz kadłuba dla HE będzie wynosił 120/70/70, a po za tym przyjmie 15% mniej DMG. Takie 122mm U-11 już nie będzie mi brało boku za 450, arta poniżej V Tieru też nie ma takiej penetry swoimi odłamcami. Tylko że czołg straci trochę na przyśpieszeniu (choć sam waży 50-pare ton). Warto?
X_______T110E5, IS-7
IX_______T95, VK45.02B
VIII______AMX50 100, Panther 2,
VII______Black Prince, T-43, SU-100M1, T71, Auf.Panther
Inne_____SU-100, CGC, 59-16, T21, E8 Sherman, A-20,
Awatar użytkownika
Billus

Postautor: Billus » 17 lip 2012, 17:49

Gorzki93 pisze:Czołg ten cudny nabyłem wczoraj i muszę powiedzieć, że to jest cudo.

Mam takie same odczucia. Z 7-tierowych HT mam tigera a ten czołg to równorzędny przeciwnik tylko trochę do innych zadań (inaczej wykonywanych). Jest świetny. Jego olbrzymi plus, że stockowy jest grywalny.
Ma jeden ogromy minus - opuszczanie armaty. O ile do góry jest słabo ale znośnie to do dołu tragedia.
Poza tym świetna maszyna. Walczyłem z Type59 i można spokojnie manewrować, TigerP nie nadąża obracać wieżą. Ale na nim stwierdziłem, że 90mm będzie bardziej pasować. Co więcej? Polecam fanom takich lżejszych cięższych. Widzę, że ten czołg przygotowuje do AMX50 100... mniam :)

Gorzki93 pisze:Rozkmina mnie wzięła gdy zszedłem na szczała od SU-8. Gdzieś czytałem, że osłona p-odłamkowa ma 3cm grubości. To oznacza, że pancerz kadłuba dla HE będzie wynosił 120/70/70, a po za tym przyjmie 15% mniej DMG. Takie 122mm U-11 już nie będzie mi brało boku za 450, arta poniżej V Tieru też nie ma takiej penetry swoimi odłamcami. Tylko że czołg straci trochę na przyśpieszeniu (choć sam waży 50-pare ton). Warto?

Jak założysz to pochwal się emocjami. Uważam, że można założyć bo osłona nie jest droga (może niedługo będzie jakaś promocja bo dawno przecen nie było) a czołg żwawy jak źrebak. Zawsze można trochę złota za sms kupić i mieć na zdejmowanie.
Garaż: Tetrarch, T-34/85, T-54, T-150, Tiger II, GWPanther, T-25, T1E6, T95, Hellcat, M26 Pershing, Centurion Mk. 1, Cromwell, Crusader, Valentine, Universal Carrier 2-pdr
http://worldoftanks.eu/community/accounts/501303939-Billus/
Awatar użytkownika
Gorzki93

Postautor: Gorzki93 » 18 lip 2012, 8:46

Czyli mam być pionierem z osłonką na M4 45? Dobra, tylko zrobię jak przy ostatniej promocji: Wydam prawie całą kasę na sprzęt po -50%, bo nie chcę wydawać pół miliona na 1 moduł. Za to mogę mieć też rammer gratis. Kupię wtedy też moduły na inne czołgi.

I nie będą to "wrażenia z bitwy" tylko ogarnie się jakiegoś KW-1 z U-11 i zrobi się shoot-testa przed i po zalożeniu osłonki.

Jak na razie gram na 1-wszej wieży i wychył dziala w dół jest całkiem dobry, druga wieża już taka fajna nie jest?
X_______T110E5, IS-7
IX_______T95, VK45.02B
Awatar użytkownika
Billus

Postautor: Billus » 18 lip 2012, 15:09

Ten wychył to taka subiektywna sprawa, bo miałem z tym problem może 2 razy w grze. Ale będę musiał wziąć Tygrysa, pojechać w to samo miejsce i spróbować przycelować tak samo.
Druga wieża jest lepsza (niezauważalnie) ale jej plusem jest armata 90mm. Moim zdaniem lepszy wybór.Miałem walkę i od przodu uszkadzałem Lowe i KW-4. Nie wiem gdzie trafiałem. Oczywiście rykoszety też były.
A co do testowania modułów to mi szkoda kasy. Mam bańkę i zbieram na Tygrysa 2 lub Pershinga. Gdyby nie to napchał bym modułów po pachy.
Garaż: Tetrarch, T-34/85, T-54, T-150, Tiger II, GWPanther, T-25, T1E6, T95, Hellcat, M26 Pershing, Centurion Mk. 1, Cromwell, Crusader, Valentine, Universal Carrier 2-pdr
Awatar użytkownika
Gorzki93

Postautor: Gorzki93 » 18 lip 2012, 16:41

90mm vs 105mm

Druga wieża jest lepsza (niezauważalnie) ale jej plusem jest armata 90mm. Moim zdaniem lepszy wybór.Miałem walkę i od przodu uszkadzałem Lowe i KW-4. Nie wiem gdzie trafiałem. Oczywiście rykoszety też były.

- Lwa to ja szatkuje byle czym, włączając w to 105mm. I wolę zadać większy DMG.
- KV-4 ładuje się w karabin na przodzie lub jarzmo, a jak się jest daleko to lepiej się schować niż dingować. Zresztą M4 45 jest szybki, niech jakaś ósemka zajmie go walką a ty go podziurawisz z boku. Proste?

Na ARL-u ta armata doprowadzała mnie do szewskiej pasji, te rykoszety, te pudła. % Trafień spadł o kilka punktów po przejściu ze 105, która może tak celna nie jest, ale bije regularnie, bez udziwnień. I było już tu sporo osób, które potwierdzały fakt, iż większą skuteczność bojową ma 105mm. Analogicznie jest z Panterą - ja się dyszla nie boję mając 105 na pokładzie. Co z tego, że przebije, jak on mnie tylko podziubie, a ja go rozstrzelam. A i ta penetracja 165mm jest jakaś dziwna. W Jagdpanterę dwukrotnie weszło pod tak masakrycznym kątem, że BL-9 miałaby problem. I nie stroi humorów na lolkach typu Pz38na.
X_______T110E5, IS-7
IX_______T95, VK45.02B
Awatar użytkownika
Billus

90mm vs 105mm cd.

Postautor: Billus » 18 lip 2012, 18:39

Z armat przeważnie wybieram tą z większą penetracją - prawie na każdej maszynie więc wypowiedź mocno subiektywna.
Dla mnie Lowe od przodu stanowi nadal pewien problem więc gdy mogę uderzyć i spenetrować 3/4 strzały (tak miałem) i widzieć jak się wycofuję niż strzelić kilka razy i uzyskać mniej penetracji. teoretycznie wiem gdzie do niego strzelać ale w walce nie zawsze idzie przycelować - a mając na uwadze, że trzeba szybko się zmyć - wolę oddać strzał gdziekolwiek licząc na penetracje.

Przyznam,że mocno zdenerwowany armatą na ARL wziąłem wolne doświadczenie i odblokowałem bezmyślnie 105 i 90 i używałem tylko tej drugiej (wydawała mi się lepsza) - też mnie drażniła i tym bardziej jestem zaskoczony jej skutecznością na AMX M4 45. Celna, szybka, mniej kapryśna.
Pamiętam walkę gdzie toczyłem bój najpierw z jednym potem z drugim Tiger P i miałem problem ze 105 by spenetrować go od góry (z urwiska). Celownik na większości pojazdu był żółty. Potem drugiego objechałem i strzał a tył wieży - rykoszet (drugi wszedł). Dlatego wybrałem 90 mm DCA 45.
Ale nie ukrywam, że 105 mm canon 13TR pokazywała pazur bijąc Jagdtigera od przodu (nie wiem gdzie trafiłem).
Podsumowując - wybieram 90 mm ze względu na celność, penetrację, szybkostrzelność.

Gorzki93 pisze:90mm vs 105mm
- KV-4 ładuje się w karabin na przodzie lub jarzmo, a jak się jest daleko to lepiej się schować niż dingować. Zresztą M4 45 jest szybki, niech jakaś ósemka zajmie go walką a ty go podziurawisz z boku. Proste?

Wydaje się, że proste. dziękuję za to info. nie znam KV-4. Akurat w przytoczonej przeze mnie bitwie ja, KW2 i AMX1375 opóźnialiśmy marsz 2 Lowe i KV-4 więc nie było komu otwarcie się postawić. Walczyliśmy z partyzantki. Penetracja się sprawdziła bo poszatkowałem oba Lowe (jednego zniszczyłem), KV-4 oberwał raz.
Mam nadzieję, że przybędzie fanów tego czołgu bo jest solidną maszyną i od pierwszej bitwy można działać na dobrej armacie.
Awatar użytkownika
DominiXD

Postautor: DominiXD » 18 lip 2012, 19:57

Ja akurat wolę nie mieć problemów z przebiciem IS-3 albo skątowanego KT... Dlatego do końca grałem 90mm DCA45. Wogóle ta dyskusja nie ma większego sensu, bo DCA45 to działo tieru wyżej i wiadomo że jest lepsze... To tak jakby w Pantherce wybierać pomiędzy krótką 88 a szaszłykiem...
Szukałeś tu sygnatury? Lol.

Wróć do „Czołgi francuskie”