FCM 36 Pak 40.

Awatar użytkownika
Laurek

Re: FCM 36 Pak 40.

Postautor: Laurek » 22 lip 2012, 7:07

Mam go w swoim garażu - moje wnioski.

Trzeba nauczyć się nim grać. Bardzo wolny przez co nie wybacza błędów, jak to u TD-ków pancerz nie pozwala na pojedynki strzeleckie.
W zasadzie jedyny sensowny sposób grania to obrona bazy. Działo pozwala przebić większość spotykanych w bitwach czołgów

W zasadzie masz rację z jednym wyjątkiem, ten TD-ek nie służy tylko do obrony bazy, można z powodzeniem wspierać natarcie z drugiej linii, po przeszkoleniu załogi na 100% szybkostrzelność u mnie wynosi prawie 16 strzałów/min, wraz z doświadczeniem załogi wzrasta celność, możliwe stało się zdobywanie snajperów. Po założeniu osłoniętej optyki, ulepszonego systemu naprowadzania oraz siatki, gra się nim naprawdę dobrze, prędkość jest na tyle wystarczająca, żeby nadążyć za czołgami, siatka powoduje szybkie znikanie z oczu a działo faktycznie zadaje sporo dmg. Osiągnięcie 70% win nie powinno stanowić problemu jak i również średniego doświadczenia na bitwę powyżej 450
Rzeczywistość to iluzja wywołana brakiem alkoholu w organizmie.
-> World of Warships - walcz na morzu!
Jarossa

Postautor: Jarossa » 21 gru 2012, 20:11

Kupiłem ten czołg i naprawdę nie żałuję. Zabawa przednia, zwłaszcza że niskie tiery traktowane są przez wielu graczy jak coś w co nie warto inwestować. Ja od razu założyłem, że to ma być killer :). Kupiłem siatkę, ulepszoną optykę i ulepszony system naprowadzania i są efekty! Po 50 bitwach mam 69% zwycięstw i 80 zniszczonych czołgów, że o medalu Halonena nie wspomnę.
Awatar użytkownika
Yameso

Postautor: Yameso » 24 gru 2012, 2:20

Jest teraz dwa razy tańszy. Stwierdziłem:

"A co mi tam!"

i kupiłem. Jak trafiam na 3 to wiem że fragów wpadnie. Szczególnie gdy jest to Malinówka. Z burzących pocisków jest w stanie ściągnąć taką trójkę na hita. Dwójkę na 100%. Bardzo dobra penetracja. Całkiem nieźle się obraca (w porównaniu do prędkości poruszania się). Zaletą tego czołgu jest też fakt iż liczy dokładnie tylu samo załogantów co X tier ;)

Jego zakup przekonał mnie do odkrycia linii francuskich TD w niedalekiej przyszłości.

Jak na razie 11 bitew, 22 fragi. Średnie doświadczenie - 518.
Obrazek
Awatar użytkownika
kyrios

Postautor: kyrios » 06 maja 2013, 9:20

Well.
Jeżeli lubisz TD, jeżeli masz odrobinę wolnego golda i chcesz się pobawić, to chyba nie ma lepszej propozycji. To działo jest po prostu oszałamiające, wali do Lolków za 1/3 HP co 3,5sek, potrafi zgarnąć z 300 metrów w wystający zza skały tenteges wielkości paczki czipsów.
Fakt, mobilnośc daje czasem popalić, zwłaszcza, gdy po prostu nie możesz do nikogo postrzelać, bo nie nadążasz za natarciem i "timmejty" zgarniają wszystko za Ciebie :P

Ale i tak go kocham. Jest cudowny.

Obrazek

A mistrza wciąż nie ma... :P
W garażu: FCM36 PaK40*, AMX AC Mle.46, Löwe*, Ferdinand*, JagdPanther II*, T-50*, SU-100M1, ISU-152*, T29*
W planach:AMX AC Mle.48, AMX 50 Foch, T25 AT, SU-101, SU-122-54, Ob. 704
W grze jako: kyrios69 [BD] >> MWReplays

P.S. Nie rozmawiam o grze z ludźmi, których WinRatio to mniej niż 49%.
stiopan

Postautor: stiopan » 06 maja 2013, 11:34

Ogólnie mistrz, ale przydałoby się trochę KM/h więcej. W bitwach III/IV tieru jest sporo ganianiny, ciężko nadążyć. Prowincja to chyba najlepsza mapa dla niego. I paradoks, mega kampiący towarzysze są mu przyjacielem. Przynajmniej ja mam wtedy najlepsze wyniki jak się za daleko nie rozjadą. Bo posuwanie się za natarciem BT7 czy innych pędziwiatrów to nie jest bułka z masłem.
Farfurek

Postautor: Farfurek » 15 cze 2013, 9:35

Po 112 bitwach w końcu As.
1120 dmg i 8 fragów:
Obrazek

Klasa pojazd! Gorąco polecam. Idealny do rozrywki i szkolenia załogi na wyższe tiery.

Pozdr.

P.
Belert

Postautor: Belert » 17 cze 2013, 7:33

Straszny siekacz kotletow.Jesli jest na samej gorze i ma odkryty teren to 5 fragow i wiecej jest tylko kwestia czy nas artyleria nie ubije ( nigdy mnie nie trafial) albo jakis ograniety gracz.Wg. mnie to powien byc cel nr.1 u przeciwnikow.Dzialo nieprawdopodobnie celne ,bije na 400-500 m bez problemu i potrafi trafic w karte do gry polozona na czolgu w odleglosci 500 m :)
Wady :woooooooooooooooooooooooooolllllllllllllllnnnnnnnnnnnyyyyyyyyyyy.
NA mapach w ktorych trzeba sie przemieszczac jest bezuzyteczny.Nie mozna dokupic nic co by go przyspieszylo , na prostej 15 km/h pod gorke nawet 4 km/h.
W miescie ginie szybko ,z racji tej ze jest wysoki i ma paierowy pancerz.
Ale byle znalezc jakis krzaczek i satka i lorntka i jest niezle.
NIezle i szybko sie obraca ,jest w stanie sciagnac scouta na hita.
Naturalny wrog - Pz I C .
Ciezko przebic Kw ale tez idzie .
Krol malinowki i prochoprowki i prowincji.
Keyser_S0ze

Postautor: Keyser_S0ze » 19 gru 2014, 10:31

Z okazji kodu w CD-ACTJON mam ten czołg w garażu. Postanowiłem więc przy okazji zacząć linię francuskich TD. Załoga dwa perki, dowódca żarówka reszta coś tam, drugi perk kamo 76 %. Dosyłacz, siatka, lorneta. Powiem tak czołg absolutnie daje radę. Na swoim tierze i otwartych mapach morderca. Na IV też radzi sobie znakomicie a na V choć jest trudno nie ma problemu nastukać demejdżu. A to wszystko ze względu na mocne szybkie i świetnie skupiające działo. Wadą na pewno jest licha prędkość, papierowy pancerz i odkryta wieża. Mimo wszystko czołg absolutnie daje radę. Trzeba pamiętać jedynie o zachowaniu najlepiej trzeciej linii i nie daniu się wykryć. Z lornetą na prowincji widzi całą mapę i zaczyna się mord. Polecam jako fajną zabawkę.
Neoros

Postautor: Neoros » 19 gru 2014, 20:28

Jedna z moich 1-szych 10 bitew na nim - losowanie na V tiery - myślę słabo. Wyniki? 1 202 dmg (Duży kaliber), 1 212 dmg po spocie, 2 683 XP i 42 637 coins bez mnożnika i Masterka. W tym momencie zdałem sobie sprawę, że ten czołg jest OP. Tak... "FakPak" jest OP, jako jeden z niewielu z premtanków.
2 bitwy później ktoś mówi na chat'cie że "FakPak" jest żałosny.
Noobowi do rozumu nie przemówisz. Nie powiesz mu, że pojazd jest OP, a on nie umie grać.

Na zakończenie powiem - POLECAM z całego serca!
Obrazek
casd

Postautor: casd » 05 sty 2015, 19:42

Potwierdzam opinię "Neoros" i od siebie też polecam !
X - IS-7, E 100, Foch 155, T110E5
IX - Jagdtiger, Leopard PTA
VIII - IS-3, Centurion MkI, G.W.TigerP
VII- SU-122-44, T29
VI - PzKpfw IVS, DickerMax, Hellcat
IV - Hetzer
III - LTP, FCM36Pak40

Wróć do „Czołgi francuskie”