Lorraine 155 50

Awatar użytkownika
DominiXD

Lorraine 155 50

Postautor: DominiXD » 02 cze 2012, 22:16

Myślałem że bronią arty jest moc w dziale, ale patrząc na to SPG zmieniam zdanie...
Działo jak w M41 (tyle że z gorszym splashem), tyle że namierza niecałe 7 sekund (jak na arte rewelacyjnie), bije mniej więcej z taką częstotliwością i celnością (!) jak GW Panterka. Rewelacja.
A wy co o niej myślicie?
Szukałeś tu sygnatury? Lol.
-> World of Warships - walcz na morzu!
perun86

Re: Lorraine 155 50

Postautor: perun86 » 05 cze 2012, 15:28

Nawet ze stockowym silnikiem można się nią przestawić dość szybko, więc nie będę opracowywał kolejnych 3 silników (najlepszy ma prawie 2 razy więcej koni mechanicznych!) aby szybciej dorwać następną artę.
Przeładowuje szybciej niż GW Panthera. Ma dobre kąty wychylenia działa w poziomie. Tak jak inne francuskie artylerie ma mały splash.
Trafiając w twardsze czołgi zadaje niezbyt duży dmg. W ostatnich bitwach parę razy trafiałem w E100, KW-4 nawet tylko za 25-55 hp ale też często wchodziło za ok. 900 hp w Pershinga, T29, T34, Tigera.
Dzięki dużej szybkostrzelności zdobyłem w jednej z bitw specjalistę, chyba pierwszy raz grając artylerią.
Świetna arta. Gra mi się nią bardzo przyjemnie, tym bardziej że na co dzień grywam S-51. :) Imo pierwsza dobra francuska artyleria.
Niko77

Postautor: Niko77 » 11 lip 2012, 7:34

witam dorobiłem się w końcu tej arty zasuwa to 55-60 km/h przeładowanie 15 s strzela rożnie od 55 hp do 1090 hp tyle najwięcej zabrałem bardzo małe skupienie szybko zbiera celna fajna zabawka może nie robi dużego zamieszania na polu bitwy średnio 300-500hp ale nadrabia szybkostrzelnością i mobilnością
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina_NUG

Postautor: GrubaRozkmina_NUG » 16 lip 2012, 0:31

Przed chwilą byłem świadkiem groteskowej sceny. Wcześniej w ogóle nie interesowałem się nowymi francami bo arta mnie nie interesuje a wręcz obrzydza swoją nudnością. Dlatego nie byłem przygotowany na to co zobaczę... Cały nasz team gonił uciekającego i jedynego bata. Ja w jagdpanterce na pełnym pędzie na uliczkach ruinbergu wyprzedzam lorraine która musiała wcześniej lekko zwolnić. Naglę patrzę coś nas obu wyprzedza, patrzę a to arta z tego tematu, jadąc 45km/h poczułem się jak pieszy na autostradzie, co lepsze arta zdążyła stanąć, wycelować, strzelić i dalej podjąć pościg podczas gdy ja i lorraine byliśmy nadal dalej od bata. Nie wiem jak to skręca bo się nie przyglądałem ale po tym co zobaczyłem nie jestem pewien czy dałoby się toto zniszczyć z t50 gdyby owa arta miała choć sekundę czasu na rozpęd. A pewnym jest, że posiadacze s51 czy innych gw tygrysków muszą czuć się trochę biednie stojąc w krzaczkach obok czegoś tak małego i do tego piekielnie szybkiego.
Prawdy WOT:
drużyna po lewej ma zawsze słabsze pojazdy niz prawa

VII t. w 60% wrzuca mnie z X -tkami a niejednokrotnie uczestniczyłem w bitwach gdzie jadąc PziV lub VK3001P lądowałem z IX-tkami

Pantera | Jagdpantera | JT | Sherman | T-50 | T-44 | IS-8 | IS-4 | SU-152 |
Awatar użytkownika
yvenes

Postautor: yvenes » 16 lip 2012, 5:36

Arta bardzo fajna dzięki tej swojej mobilności.Ja również miałem bardzo "oryginalną" bitwę z udziałem tej artki.Mianowicie na mapie "Step" moj team wybił wszystkich przeciwników prócz owej arty.Zostali nam GWPanther,Ferdek,T34 i amx13 90.Wydawało się że nie ma nic prostszego niż zniszczyć samotną arte wroga.Niestety była za szybka,amx 13 90,po pogoni za nią przez całą mapę i wystrzeleniu dwóch magazynków,dał sobie spokój,reszta teamu )po początkowych docinkach dla 13 90,ze nie potrafi dogonic arty) doszła do wniosku ze dorwanie tej arty to jak trafienie 4 w totolotka ,wiec stanęła na capie.Ja przez kolejne poł dnia byłem szoku,że arta mogła uciec tak szybkiemu LT...
Az się boje co przyniesie przyszłośc,może brytyjskie arty będą jeszcze ganiały scoutów?zobaczymy...
ElektrykPolska

Postautor: ElektrykPolska » 16 lip 2012, 20:29

arta bardzo pozytywna, w porównaniu do poprzedniczki, szybsza, choć wszystkie rozwijają 60 km/h to jak narazie tą udało się to osiągnąć bez najmniejszych problemów i to bez najlepszego silnika. celność lepsza od poprzedniej i to mnie cieszy, bo tamtą cieżko było coś trafić, choć nie powiem ,czasem M6 zszedł na hita. ładuje poniżej 15 sekund, więc idzie pruć gęsto, dwie bitwy pod rząd miałem wsparcie.
Jestem tutaj!
YouTube
xFire

T32, T34, T110E5, T110E4, T110E3, M12, T92
AC Mle. 1946, Bat. Chat.155, AMX 50B, Lorraine 40 t
waldek69

Postautor: waldek69 » 02 mar 2013, 1:12

Przejść możliwie szybko i przesiąść się na wyższy model. Mobilność super, czas ładowania ok, szybkość celowania ok. Zadawane obrażenia tragedia. Często losowana z wysokimi tierami, gdzie strzał w Mausa, E100 czy E75 za 200, to pełnia szczęścia. Nadaje się bardziej do zdejmowania gąsek i rysowania lakieru. Przed aktualizacją było całkiem nieźle. Teraz jako scout można jej użyć. Trafić trzeba centralnie, ponieważ nie uszkodzimy nic gdy pocisk spadnie tuż obok czołgu. S51 więcej obrażeń zadaje gdy nie trafi niż 1550 gdy trafi centralnie.
Awatar użytkownika
shifo

Postautor: shifo » 01 cze 2013, 16:42

Bardzo przyjemna artka, wcale mi nie przeszkadza małe dmg działa, nadrabia to szybkoszczelnością tak więc po bitwie mam średnio 2-3 tys zadanych obrażeń.
A po patchu 8.6 będzie jeszcze lepiej jak wprowadzą bonus za zrywanie gąsek.
plusy:
- szybko jeździ i strzela
- celność
- duży zapas pocisków
Newbiep

Postautor: Newbiep » 02 cze 2013, 11:26

ten duzy zapas pociskow nie jest wcale taki duzy jak sie wydaje :) od czasu do czasu lubia sie skonczyc zarowno tutaj jak i na nastepcy w stocku :)

w sumie Lorraine 155 50 to taki hummel, tyle ze tier wyzej, z wiekszym Vmax ale gorszym obrotem dookola wlasnej osi i slabszym skretem podczas jazdy :P

powinienem sie ja porownywac z GWP, ale do GWP to nawet nie ma startu, a moc dziala jest porownywalna wlasnie z hummelem :P
Z dziennika zwiadowcy #1, czyli podstawy zwiadu
[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_f5qF-MMdgs[/youtube][/spoiler]
Obrazek
Awatar użytkownika
PL_Johny

Postautor: PL_Johny » 10 lip 2013, 10:57

Dziwnie mi się gra artą po ostatniej aktualizacji, ale ponieważ poprzednikiem na teście szło mi dobrze, kupiłem następcę i po pierwszych paru bitwach mam następujące wrażenia: czołg szybki, zwrotny, szerokość ostrzału na niekorzyść po poprzedniku, nie widzę różnicy w szybkości celowania, działo tragedia. Przed patchem z tego działa strzelało mi się cudnie, teraz- rzadko trafiam. A są to strzały mierzone i odczekane. Pocisk przelatuje za wrogiem, przed wrogiem wybucha, rzadko trafia idealnie. A nawet jak trafi, to ściągałem Kv-1s na strzał, teraz ledwo go szczypię za 220. Kiepsko wchodzą te pociski, do tego stopnia działo niedomaga, że rozważam odpuszczenie sobie arty. Ale spróbuję, bo być może coś robię źle.
W garażu: Pz IV Schmalturm, Valentine II, A-43, T-44, AMX 13 90, ARL V39, Alecto*, Cromwell*, Centurion Mk I, WZ-131*, T20, T29*

W najbliższej przyszłości: WZ-132, Pershing, A-44

Gram dla funu :)

Wróć do „Czołgi francuskie”