Somua SAu-40

BushCamp

Somua SAu-40

Postautor: BushCamp » 20 cze 2012, 10:02

Temat poświęcony francuskiemu TD IV tieru.

Mogę powiedzieć jedno o tym niszczycielu. Kolejne upośledzone francuskie dziecko jak wszystkie IV tiery francuskiego drzewka ;) Jest powolny. 36km/h max wyciąga tylko z górki, normalnie w terenie do 20km/h. Pancerza nie ma, aczkolwiek czasem coś jakimś niesamowitym cudem się odbije, ewentualnie na nim zatrzyma, ale przeważnie: Spostrzeżony = martwy.

Co natomiast jest solidne to przywalenie. Stockowa armata jest bolesna, wywołująca płacz, chęć rozwalania klawiatur oraz monitora. Druga 75mm Long 44 AC jest już ok. Można nią ugrać nawet sporo. Szybko celuje i jest dość celna. Dodatkowo jeśli chcemy mieć więcej siły ognia do zdejmowania słabszych, lżej opancerzonych celów można wyposażyć się w haubicę 105mm, która sprawdza się na tym czołgu nadzwyczaj dobrze (chyba że u przeciwnika jest KW1 to wtedy nie jest najlepiej).

Ogólnie TDek: wyexp-zapomnij.

(Tak wiem że większość IV tierów jest wyexp-zapomnij, jednak czasem trafią się perełki które aż chce się mieć np. T49 hamburgerów)
-> World of Warships - walcz na morzu!
stud3nt

Re: Somua S-40

Postautor: stud3nt » 21 cze 2012, 16:10

Totalna beznadzieja nie nadająca się praktycznie do niczego. Hamulec mający zniechęcić mniej wytrwałych graczy do francuskich maszyn. Bardzo skuteczny.

To coś nie jeździ, nie strzela, nie obraca się, nie odbija. GIGANTYCZNY weakspot na górze, łatwy do trafienia i przebicia nawet z niskotierowych armat. W świetle tego, znakomity wychył armaty w dół przydaje się psu na budę - po co on, skoro i tak najpierw wystawiamy wieeeeeelgachną i totalnie do niczego niezdatną wieżę.

Pierwsza 75mm to śmiech na sali, ew. śmiech wrogów, do których z niej strzelamy. Druga jest już lepsza, ale i tak odstaje od wszystkiego, co ma konkurencja. 105mm wygląda obiecująco - parametry podobne do Hetzerowej, zobaczymy, jak to się sprawdzi w praktyce.

Przelecieć wolnym expem i zapomnieć, a potem tylko się cieszyć, gdy spotykamy go w kółku celownika. Łatwy frag.
Awatar użytkownika
Pinky

Postautor: Pinky » 21 cze 2012, 17:21

Powalczyć na tym można, właśnie dzięki wychyłowi da radę rozpuknąć parę fragów podjeżdżając z dołu, bądź waląc z górki. Jedynie ta masakryczna wieżyczka na kaem u góry to straszna pięta achillesowa podczas takich operacji. Armatka długa 75tka to jedyne co ten czołg ratuje. Średnie przebicie, średnie obrażenia, za to w miarę szybka i niewiele pojazdów z takimi parametrami działa ma takie, no i nawet celna. Jak na IV Tier TDka jednak to nie wystarcza. Jedyna sensowna strategia to długa 75 i kampienie się na dalsze odległości, modląc się żeby Cie nie wykryli, a potem spray & pray. Działo topowe to typowy Trollgun ładowany siekańcami. Spisuje się fajnie, ale odpada ze wzgledu na to że na bliższe odległości nie mamy szans, kąt operowania lufą jest zbyt mały, niszczyciel za mało zwrotny, objechać może nas nawet TDek ruski z opitym bimbrem kierowcą. Jedyna opcja wywalczenia czegoś to trzecia linia, ale arty od pędzików już nie uratujemy jak bronimy bazy. Pojazd nie jest zły, on po prostu nie ma zbyt dużo dobrych stron, wymaga ostrożności i asekuranctwa. Jak dobrze się wceluje to nawet III Tier ma szanse dużą na jednego strzała do odparowania nas.
DJPremier

Postautor: DJPremier » 21 cze 2012, 19:41

Mobilność - 4/10
Działo - haubica jest W PYTE,to nie jest haubica,TO SNAJPERKA 9/10
Camo - nawet spoko
MM - 8/10 (czasem rzuci na 8 tier czy 7)
Mjut - 6/10

Ogółem fajnie się grało.
Sniper Elite V2 !
Awatar użytkownika
Rold

Postautor: Rold » 21 cze 2012, 19:54

Najgorszy td jakim gralem...Pod wzgledem weakpointa- wieza umieszczona w idealnym miejscu do strzelania przez wrogow- przebija nawet kw-5. Stokowa armata to jedno wielkie nieporozumienie- mozna nia pozdrapywac lakier z czolgow przeciwnika- ewentualnie doprowadzic go do spazmow i chichotu...Do tego zazwyczaj wrzuca w bitwy z tierem conajmniej 4-6 gdzie niemal wszystko nas leje.
Jedyny plus- nie wychodzi sie na minus w kasie. Troche za malo jak na td 4 tieru...
Wyexpic jak sie da najszybciej i zapomniec.
Amerykanskie: T71,T67,RamII,T30,T29,T26E4Super Pershing.
Niemieckie: PzKpfw38H735(f),Pz35S,Pz.Sfl.V,St.Emil,VK28.01.
Sowieckie: T-127,Obiekt416,A-43,LTTB,KW-1,KW-5.
Angielskie: CenturionMK.7/1.
Chińskie: T-34-2.
Francuskie: ARL44.
Japońskie: Type 4 Chi-To.
Telefonus

Postautor: Telefonus » 22 cze 2012, 17:48

Daje kopa drugi silnik? Póki co ciężko zdążyć na jakąś akcje, zazwyczaj kawałek wyjadę z bazy i kampie...Zastanawiam się czy warto go odblokować.
Awatar użytkownika
Rold

Postautor: Rold » 22 cze 2012, 20:28

Ten silnik bedzie potrzebny w kolejnym td, wiec warto go chyba odkryc szybciej...
Amerykanskie: T71,T67,RamII,T30,T29,T26E4Super Pershing.
Niemieckie: PzKpfw38H735(f),Pz35S,Pz.Sfl.V,St.Emil,VK28.01.
Sowieckie: T-127,Obiekt416,A-43,LTTB,KW-1,KW-5.
Angielskie: CenturionMK.7/1.
Chińskie: T-34-2.
Francuskie: ARL44.
Japońskie: Type 4 Chi-To.
Awatar użytkownika
Ghostface

Postautor: Ghostface » 25 cze 2012, 11:12

Odkryłem tego TD-ka z nadzieją na dobrą zabawę. Mina opadła w momencie kiedy rozpędziłem się do max prędkości. Moja opinia niestety będzie podobna do większości. Pojazd ten nie spisuje się pod względem mobilności a także ognia no chyba że uda nam się przyfandzolić z bliska z działa zabierając wszystko powyżej 2 a nawet 3 tieru jednym hitem do piachu. Podoba mi się także to że do nast tieru to tylko 12 k expa.

PERMBAN (MULTIACC)
~Terius
"Róbcie dzieci - nie wojne!"
dragon9992

Postautor: dragon9992 » 27 cze 2012, 13:53

Drugi silnik daje dużo. Td-ek staje się żwawszy no i normalna prędkością jest 25 km/h a nie 20;p
Ogólnie przyjemny wóz, jak się jest na gorze tabeli i ma się haubice to można nieźle pokiereszować drużynę przeciwna. Przed chwila miałem 11 zdjętych i to przy czerwonym ekranie snajperskim

PERMBAN (MULTIACC)
~Terius
d0c70r

Postautor: d0c70r » 28 cze 2012, 14:40

Najbardziej tragiczny TD jakim grałem. Wolny, kamo chyba żadne- przeciwnicy widzą go chyba z połowy mapy, zero zwrotności, więc jak ktokolwiek Cię objeżdża to możesz już wracać do garażu. Jedyna dobra ( w miare) rzecz w tym TD to działa- topowe i haubica. Poza tym - totalna porażka. Jak wszystkie french IV tier. mam nadzieję że następny w drzewku jest lepszy.

Wróć do „Czołgi francuskie”