Churchill Mk.I

MikePowell94

Re: Churchill Mk.I

Postautor: MikePowell94 » 01 cze 2013, 9:49

Co tu dużo mówić, kocham ten czołg. Grając Matildą dawno temu i widząc Churchilla, zawsze na szczycie tabeli, wyobrażałem sobie jak cudowna może być gra na nim. Kiedy go posiadłem, strasznie się rozczarowałem, słabo mi szło, dopóki nie kupiłem najlepszego działa. Celność po prostu genialna, można z co najmniej połowy mapy kosić czołgi. Pancerz z przodu super, jak ustawisz się pod odpowiednim kontem to same rykoszety idą. Z początku przegrywałem z każdym KV-1 ale wystarczy opracować swoją taktykę i KV nie ma szans w starciu z Churchillem. Tym czołgiem zniszczyłem i T29 i M6 i KV-3 a nawet Black Prince'a, co na początku wydawało mi się niemożliwe. Polecam go!
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Keritt

Postautor: Keritt » 01 cze 2013, 10:43

MikePowell94 pisze: Tym czołgiem zniszczyłem i T29 i M6 i KV-3 a nawet Black Prince'a, co na początku wydawało mi się niemożliwe. Polecam go!

Rozumiem że solowałeś je od 100% hp do 0?
Treffas Wagen 1917
Awatar użytkownika
Reznow45

Postautor: Reznow45 » 01 cze 2013, 20:34

Dobić każdy umie :) Churchill I raczej nie ma szans na solowanie VII tierów, bo po prostu ma cienką wieżę (każdy kto nim trochę gra to zauważy), jeśli już to Churchill VII. PS: oj, coś nie widzę solowania BP, skoro często IS-y i Tygrysy klną na czacie że czituję ;)
Garaż: T32, T28, M46, ISU, Centek I, Caernarvon, 13/75
marianinio

Postautor: marianinio » 10 lip 2013, 15:19

Jak większość V-Tierowych HT (nie grałem francuzem)czołg bardzo dobry

wady
- szybkość
-przód wieży

zalety

-działo (praktycznie już Gun Mk.V daje radę)

Nawet niezłe losowania ma ten czołg dużo razy top tank
jak trafi na 6-7 tier świetny czołg wsparcia (oczywiście z najlepszym działem )

1 decyzja o kierunku ataku (prędkość)
2 do tego czołgu idziemy przez Valentine (działo)
3 oceniać go dopiero można jak załoga ma 100%+perki
kpiotreq

Postautor: kpiotreq » 01 wrz 2013, 8:10

Po poczytaniu o czolgu zdecydowalem sie na uzycie free expa i zalozenie top guna. Momentalnie gra tym wielkim bunkrem nabrala kolorow. O Ile wczesniej spotkanie z kawulcem bylo przykre (nawet gdy pocisk wchodzil to fear factor rownal sie zero) tak teraz jest inaczej. Jasne, ze sa slabe strony, ze to powolne bydle, ale zabawa jest przednia. Nie polecam jednak walki na bardzo krotki dystans. Mala mobilnosc daje sie odczuc.
Keyser_S0ze

Postautor: Keyser_S0ze » 20 lis 2013, 8:19

Przeszedłem z Churchilla I do Churchilla VII. Zacząłem linię brytyjskich HT bo kumpel strasznie zachwalał tą linię od VIII tieru do góry. Z założenia podszedłem, że to zło konieczne. A tu miłe rozczarowanie. Zaznaczam że nie grałem stokowym.

Przed rozpoczęciem gry tą stodółką myślę sobie duży, wolny, słabo biję. Pamiętam moje spotkania z nim na w innych maszynach banan się pojawiał na myśl o ilości Hp którą na nim nabiję. Z tym pesymistycznym nastawieniem odpalam. Pierwsze 10 bitew sam bez plutonów 10/10 - top gun, As i parę innych medali. Myślę MM wspiera pierwsze parę potyczek. I tak miną przełom piątku na sobotę.

Po przejściu tego zacnego czołgu moje uwagi:
- wolny;
- słaba wieża;
- znaczne gabaryty;

+ dobrze ustawiony sporo odbija;
+ nie aż taki znowu z niego muł;
+ doskonałe losowania;
+ szybkostrzelna, penetrująca ze znośnym skupianiem armata;
+ dużo HP;

Z plusów i minusów nie wynika z tego, że to jest jakiś wspaniały czołg taki jak wiele innych. Nie wiem do końca o co chodzi ale dawno nie grałem czołgiem, którym wiem, że jak jestem na swoim tierze to pociągnę bitwę. Przykładowe starcia np. z KV1S fakt jak trafi to trafi ale jak raz na dwa strzały odbije to po nim. KV1 1/1 gąska (zazwyczaj też z raz odbije) i po nim.

Generalnie zostawiam czołg do gier dla fanu. Zdecydowanie polecam do odstresowywania się bo tu samemu decydujemy o losach bitwy a nie zbieranina X tierowych dolosowanych do nas przez MM pomidorów dla balansu.

Pozdrawiam i robię następnego Churchilla.
Kamil_Tanker_2016

Postautor: Kamil_Tanker_2016 » 19 lis 2016, 7:44

Tak, miałem go. Jak na V tier to jest good. Ale to dopiero od jego następcy zaczyna się gra. Przedstawiam Churchilla VII. Dane techniczne..:

Churchilla VII na tier VI. To jest killermachine. Uszkodzenia PP: 134 - 189 (rekord 307). Penetracja do 225 mm. Wytrzymałość 960/960. Maksymalna prędkość 20 km/h. Pancerz kadłuba: 152/96/95, a pancerz wieży: 100/100/100
Jedynym minusem jest cena utrzymania. Koszty naprawy są bardzo duże (7,6tyś.) Uzupełnienia sprzętu eksploatacyjnego (tj. Mała apteczka, Mały zestaw naprawczy, Gaśnica ręczna) 9tys. Amunicja; 1 szt. (PP) 1000zł, 1szt.(PK) 4320zł/2gld, 1szt. (O-B) 723zł. Co bitwę płacę około 20 tysięcy.

Mimo tego POLECAM!!!
Jak zawsze Brytyjczycy:) Szukam klanu!
bangarang_accurate

Postautor: bangarang_accurate » 02 kwie 2017, 23:47

Churchil ma nawet niezłą 2 wieżę, co do działa (mam 57- jeszcze trochę brak do 75) prawie O.K . Z tym w kadłubie wygląda jak nadziany na rurę :-D. Strzelałem się nim z Churchilem III (zaczął pierwszy)- weszły 2 pestki ,dostałem 1 dinga na wieżę ale w końcu rozwalił mnie. :(

Wróć do „Czołgi brytyjskie”