Matilda

Awatar użytkownika
Szakael

Re: Matilda

Postautor: Szakael » 04 lis 2012, 15:07

ktoś zauwazyl jak zachowuje sie pocisk w dzaile 76mm? tosz to do teog powinien być celownik artyleryjski :lol: na 100m pocisk leci taka parabolą, że pocisk spada na kadłub za wieżą :mrgreen: delikwent stał za wrakiem cały schowany a ja mu bomby spuszczalem, jaja jakieś poprostu, pocisk niewiele szybciej leci niż ten czołg jedzie, katapulta :lol:
Jeśli wróg jest w zasięgu, ty również.
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
misquamaqus

Postautor: misquamaqus » 05 lis 2012, 15:38

Mam paręnaście bitew rozegranych Matyldą i całkiem fajnie się nią gra, ale... jako czołg stock jest nie grywalny.
Dopiero po wymaksowaniu można naprawdę narozrabiać na planszy.
Szybkostrzelność działka jest imponująca, a mam dopiero 75% wyszkolenia załogi (załadowany dosyłacz).

Jak zrobię załogę na 100% i stwierdzę, że są pozytywne efekty, zostawiam Madzie dla zarobków i dobrego funu.

Wczoraj dosłownie rozstrzelałem gościa w "parę" sekund.
Facet nie wiedział co się dzieje :D

Niestety czołg jest bardzo wolny, no ale coś za coś.

p.s.. dziwna sprawa z działkiem.
Penetracja ponad 100, a dmg ledwo 55 :D
Awatar użytkownika
Szakael

Postautor: Szakael » 05 lis 2012, 19:50

ktoś moze mi powiedziec czy oslona przeciwodlamkowa ratuje ten czolg przed zejsciem od strzala z arty 3tieru? krew mnie zalewa jak bedac w topce znikam na strzal :evil:
każda udana gra nawet jak mam nadal 100% kończy się tym ze przezyje chociaz jeden s. w arcie który mnie zabije
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 22:40 przez Szakael, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli wróg jest w zasięgu, ty również.
tomaldo

Postautor: tomaldo » 05 lis 2012, 21:38

Ciekawy czołg dobry pancerz przedni świetne działo o ogromniej penetracji jak na ten tier ale bardzo mała prędkość ,często nie mogłem nadążyć za przebiegiem bitwy , kończyłem ją bez oddania ani jednego strzału w przeciwnika . Boczny pancerz do przebicia nawet przez pierdziawkę z II/III tieru .
Grzeźnik

Postautor: Grzeźnik » 08 lis 2012, 9:10

Niestety wadą Matyldy jest wrażliwość na ostrzał z haubic. 75mm jeszcze nie są dla niej groźne ale 105 robi masakrę. I nie ważne czy z arty czy od TD, zjada 3/4 hp albo wszystko.
Awatar użytkownika
Ryszardix

Postautor: Ryszardix » 10 lis 2012, 11:31

Jak wyglądają zarobki na tej madzi bez premium ?
Jak byłeś mały to dotykali cię patykami bo nie wiedzieli co to jest!!!
Awatar użytkownika
Mnih

Postautor: Mnih » 10 lis 2012, 11:36

10-20k wychodzę na czysto. Słabsza bitwa - 5k.
Obrazek
Duch73

Postautor: Duch73 » 11 lis 2012, 20:01

Matylda to cudowny czołg. Oczywiście nie biorąc pod uwagę osiąganej prędkości, bo ta zbliżona jest do D2 i AMX40. Warto zainwestować w drugie działko - z lepszymi parametrami niż działko podstawowe. I bardzo celne. Drugi silnik troszeczkę dodaje prędkości, ale tylko troszeczkę.
Zajął miejsce dotychczasowego ulubieńca (Mardera II). Mam tylko nadzieję, ze nie zostanie "popsuty" przy następnych aktualizacjach.
Jeżeli losowanie jest udane to (oczywiście jak się zdąży na pole bitwy) to kończę ze snajperem i ok.3-5 fragami ;) Ale i gdy gorzej się trafi nie jest źle. Przy łucie szczęścia to i VI tier się przebije.
Należy pamiętać, że przez swoją powolność nie powinno się Matyldą "szarżować" ;) na otwartym polu, ale to chyba oczywiste.
Osobiście uważam, ze najgroźniejszym wrogiem na tym poziomie jest chyba M3 Lee. Każde spotkanie od czoła kończyło się jego zwycięstwem. Pozostałe czołgi nie stanowią większego zagrożenia przy rozsądnej grze. Chyba że zaskoczą z tyłu bądź boku (albo to TD).
Zarobki zwyczajne, jak to na IV poziomie.
Awatar użytkownika
yukisan

Postautor: yukisan » 11 lis 2012, 22:47

Drugie działo nie jest złe, a dodatkowo postanowiłem sprawdzić empirycznie i trzecie (haubica 76 mm ).
Uśmiałem się niewąsko. Grywałem już haubicami, ale ta jest wyjątkowa :twisted: .
Przeciwnik schowany ze 3 m za stertą gruzu w odległości 150 m, wystaje mu tylko czubek anteny, nasi naparzają bez skutku. Wbiłem automatyczny celownik i sobie raz strzeliłem. Chciałem go objechać dookoła, ale słyszę komunikat, że go zabolało. To stoję i poprawiam - w celu, jeszcze raz - odparował.
Pocisk ma taką parabolę jakby startował prosto z wieży ( z pominięciem lufy ;) )pod kątem 30 stopni. Leci dłuuugo, długo i spada na cel od góry. W czołg stojący za częściową zasłoną można walić jak w tarczę, a on musi się wysunąć bo strzela na wprost, prawie poziomo. W ruchomy cel trzeba dać dużo większą poprawkę niż z armaty.
Pociski są wyłącznie odłamkowo-burzące. Zdarzają się pudła (rzadko) i rykoszety ( baaardzo rzadko :D ). Uszczerbek przeciwnika - średnio 150 dmg. Ładowanie niewiele wolniejsze niż w armatach. Można śmiało powalczyć z wyższym tierem, z maluchem trudniej ze względu na tor lotu pocisku i jego niską prędkość.
Mi pasuje. Taki inny trollgun ;) .
Podobno za firewallem istnieje życie ...

Obrazek
radzio121

Postautor: radzio121 » 26 lis 2012, 16:13

mi matildą gra się świetnie może to też przez to że losuje mnie zazwyczaj na 4 ale tak dzisiaj bitwa moja pierwsza 1006 exp plus 25000 sreberka zniszczyłem 3 uszkodziłem 7 1800 damage coś koło tego do tego wsparcie i odznaka pierwszego stopnia wystrzeliłem ponad 60 pocisków opłaciło się. Gram innym działem nie haubicą jest lepsze ponieważ czołg jest wolny aby objeżdżać i walić w tyłki po 100 a tak wale po 50 ale 2 razy szybciej z dobrą penetracją. Jak dla mnie na dobrej mapie i na swoim tierze robi bardzo dużo.

Wróć do „Czołgi brytyjskie”