Crusader

Neoros

Re: Crusader

Postautor: Neoros » 28 sty 2013, 10:12

Jak dla mnie normalny V. - kupiłem go od razu wymaksowanego.
Klasyfikacja jako LT jest tylko z.wzgl. na pancerz.
Nie gra się nim, ja typowym LT lub MT. - on jest do gry bardzo taktycznej, wspomaganie HT, bronienie przejścia, dobijanie, samotny szturm "martwą" (nieużywaną) linią i odwrót w razie napotkania mocniejszego/liczebniejszego wroga... - coś a la T-34-85 lub amerykański M5 z haubicą.
Mimo sporych wad dot. mobilności - zwrotność szybkość i przyśpieszenie, gra się dobrze. Program statystyczny wylicz mi, że jest to jeden z 5 najefektywniejszych dla mnie czołgów - obecnie 1687,6, przy maksymalnym 2056,46 Pz38t i słabej ogólnej średniej ok. 900. Dla porównania - wielu łowcom fragów (a w konsekwencji noobom - z doświadczenia wiem co mówię!) ciężko jest zdobyć dobry wynik - bo nie umieją grać drużynowo.
Najlepsze działko to "przegięcie" - medy V łyka ot tak od niechcenia, a i z HT nawiązuje wyrównaną walkę.

[edit]
znalazłem bug - wali pod siebie - pionowo w dół, kiedy ma zabitego celowniczego
Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
zolf

Postautor: zolf » 04 lut 2013, 13:38

Siłą Crusadera nie jest ani pancerz, ani jak w wypadku innych LT zwrotność, czy prędkość, choć same w sobie nie są takie złe.
Siłą tego czołgu jest 6 funtowa armatka wypluwająca z siebie pociski o penetracji 110mm z prędkością jednej sztuki na 1,85s ( załoga na 100%, wiatrak, dosyłacz). To chyba jeden z nielicznych czołgów gdzie celownik skupia się dłużej niż trwa ładowanie pukawki- nie licząc francuskich armatek z magazynkiem. Damage co prawda nie oszałamia, jednak wysoki ROF gwarantuje że zanim wróg obróci wieżę w naszą stronę już ma w sobie ze 2 pestki.
Na polu bitwy robimy za wsparcie. Idealną sytuacją jest, gdy Crusader wypada z boku i pakuje w zajęte czołgi przeciwnika. Często ignorowany, ma szanse zadać dmg i uciec.
Odradzam wiązanie się w bezpośrednia walkę.
Warto też wspomnieć o dużym ujemnym kącie wychylenia działa.
Mimo że nie jestem jakimś pro graczem to uwielbiam Crusadera.
Na koniec moje staty:
bitew 148
wygranych 58%
zniszczonych 160 czołgów
procent trafień 69%
exp na bitwe: 366
massive29

Postautor: massive29 » 06 lut 2013, 0:43

Podczas gry crusaderem trzeba wykorzystać zalety jego działa, które jest bardzo szybkostrzelne co oznacza oprócz dobrego dps też uszkadzanie modułów wroga, no i dobre wychylenia działa. 1v1 generalnie lepiej nim nie walczyć, ale jak się nam trafi t-34 czy panzer 4 na małych górkach, między przeszkodami itp, wykorzystując wychylenia działa i wchodzenie "pod" lub "nad" zasięg dziala przeciwnika spokojnie można taką walkę wygrać :)

najbardziej przydałoby mu się dodatkowe 15-20km do max speeda, bo jednak te 45km/h nie jest dobrym wynikiem jak na czołg tego rodzaju
Awatar użytkownika
regulus

Postautor: regulus » 06 lut 2013, 7:42

LoL mega wóz :)
Pierwsza bitwa 3 kile w tym ciężki samotny francuz 1vs1 nie nadążał za mną się obracać a działko pluło w niego aż miło :), drugi to M7 aż się zdziwił jak dostał 10 pestek jak z karabinu :)
Być ciągle w ruchu to jego dewiza.
Aż się boję kiedy załoga dojdzie do 100% :)
Awatar użytkownika
Alantan

Postautor: Alantan » 06 maja 2013, 1:01

Mega szrot, męczyłem się nim cholernie. Ten wóz niema w sobie nic dobrego. Na pancerzu mi nigdy niezależało: M4, Pz3/4 ,T34 (no ten coś tam odbijał) nie grzeszyły pancerzem, natomiast w tego pana wystarczy, że ktoś piernie i ginie pół załogi, w sumie to ząłoga ginęła mi co bitwe.

Topowe działo było by ok, ale nie dość, że zadaje koszmarnie mały dmg, to jeszcze koszmarnie długo skupia, jak dla mnie z tym skupianiem trochę przegieli.

M4, pz3/4 i T-34 grało mi się o niebo lepiej, z czego najlepiej Pz mimo, że też jest turbo papierem, ale to 125 dm za purknięcie w porównaniu do 75 jednak robiło jak dla mnie sporą różnicę + szybciej skupiał, lepszy silnik też pozwalał na więcej radochy, Crusader mimo, że nie odstaje jakoś bardzo na papierze wydawał mi się okropnie mulasty.
Wymęczyłem 15 k expa, i spaliłem 10k free, żeby przeskoczyć tego koszmara. Dla mnie najgorszy tier 5.
Neoros

Postautor: Neoros » 06 maja 2013, 12:20

Alantan pisze:Mega szrot, męczyłem się nim cholernie. Ten wóz niema w sobie nic dobrego. Na pancerzu mi nigdy niezależało: M4, Pz3/4 ,T34 (no ten coś tam odbijał) nie grzeszyły pancerzem, natomiast w tego pana wystarczy, że ktoś piernie i ginie pół załogi, w sumie to ząłoga ginęła mi co bitwe.

Topowe działo było by ok, ale nie dość, że zadaje koszmarnie mały dmg, to jeszcze koszmarnie długo skupia, jak dla mnie z tym skupianiem trochę przegieli.

M4, pz3/4 i T-34 grało mi się o niebo lepiej, z czego najlepiej Pz mimo, że też jest turbo papierem, ale to 125 dm za purknięcie w porównaniu do 75 jednak robiło jak dla mnie sporą różnicę + szybciej skupiał, lepszy silnik też pozwalał na więcej radochy, Crusader mimo, że nie odstaje jakoś bardzo na papierze wydawał mi się okropnie mulasty.
Wymęczyłem 15 k expa, i spaliłem 10k free, żeby przeskoczyć tego koszmara. Dla mnie najgorszy tier 5.

Że pozwolę sobie zacytuję:
DUDE! YOU'RE DOING IT WRONG!

3 ważne zasady gry tym tankiem:
1. chowaj się kiedy tylko możesz!
2. korzystaj z celności w ruchu! nawet na pełnej kur... (na pełnym gazie) działo jest bardzo celne, a stojąc niekoniecznie musisz skupiać celownik - działo jest ok, ale musisz mieć dobrą załogę.
3. NIE PORÓWNUJ TYPOWEGO LIGHTA DO MEDÓW!
Obrazek
Awatar użytkownika
Alantan

Postautor: Alantan » 06 maja 2013, 15:00

Hahaha, rzeczywiście! Rozegrałem nim 36 gier i nawet nie zauwazyłem, że jest lightem. To chyba nie świadczy najlepiej o tym pojeździe? Strzelanie w ruchy było by ok, gdyby nie ogromny celownik i długie skupianie, pod tym względem t-34 i pz3/4 biją go na głowę.
Bawienie się w objeżdżanie mija się z celem bo jest wolny i nic poza kv1 nie objedziesz, chociaż się pewnie da. Peek a boo też niema sensu bo purka po 70.

Tak czy siak byłby ok, ale powinien dostać bufa do skupiania topowego działa i bufa prędkości. Bo z pz3/4 byłby lepszy light niż z tego szrota.

Imo przeskoczyć i zapomnieć, wciąż uważam, że to najgorszy Tier 5. Nie ma nic, w czym byłby lepszy od konkurencji.
striker13

Postautor: striker13 » 06 maja 2013, 20:08

Tak twierdzisz ,że nie ma zalet ? A w właśnie ,że ma tylko nie każdy wie że jest coś takiego jest jak ujemny wychył działa ,który pozwala na strzelanie zza górek i szybkie chowanie...No cóż dla większości liczy się pancerz i ruska sztacheta....
Neoros

Postautor: Neoros » 06 maja 2013, 20:31

striker13 pisze:Tak twierdzisz ,że nie ma zalet ? A w właśnie ,że ma tylko nie każdy wie że jest coś takiego jest jak ujemny wychył działa ,który pozwala na strzelanie zza górek i szybkie chowanie...No cóż dla większości liczy się pancerz i ruska sztacheta....

Dokładnie, kąty są w tym pojeździe niesamowite, co w połączeniu z w/w celnością, szybkostrzelnością, zwrotnością i "naturalnym" kamuflażem daje nam niezłego ukrytego zabójcę.
W walce 1 na 1 żaden med, oprócz M4 ze 105mm armatą - haubicą nie ma szans. Wystarczy podjechać pod czołg tak, aby przeciwnik nie mógł cię dosięgnąć i strzelamy - gąska, kadłub, gąska, kadłub, gąska, kadłub... Przeciwnik, nie dość, że nie może w ciebie strzelić, to otrzymuje obrażenia za każdym strzałem (dobra penetracja to kolejna zaleta!)
Crusader, to czołg, na którym mam jedną z najwyższych efektywności (w praktyce im czołg cięższy tym łatwiej zdobyć wyższe eff*, a taki wynik na LT świadczy o geniuszu tego czołgu) i najprzyjemniejszych w grze, mimo, że nie oferuje, jak np. KV-13 i T-62A "bezbłędności**"
*eff zależy głównie od dmg'a i w drugiej kolejności od liczby spotów, czyli większy eff jest za 20 dmg za gąski z burzących w KV-1s, niż dobicie Mausa z 1hp z pocisku, który mógłby zadać 1k dmg...
**tj. nie ma się do czego przyczepić.

-----------

Alantan. -,- L2P...
I Cromwella trudniej ogarnąć...
Obrazek
Awatar użytkownika
Reznow45

Postautor: Reznow45 » 10 maja 2013, 12:41

Mimo obaw, nawet dobry. Zupełny brak pancerza i umiarkowana prędkość (~40km/h) znacznie osłabia pojazd, jednak armatka 57 (w Churchillu I beznadzieja) okazuje się bardzo skuteczna. Na swoim poziomie daje rade, jeśli trafi na VI-VIII tier to słabo. Następca o wiele lepszy, co wynagrodziło mi grę.
Garaż: T32, T28, M46, ISU, Centek I, Caernarvon, 13/75

Wróć do „Czołgi brytyjskie”