Cromwell

Madrian

Re: Cromwell

Postautor: Madrian » 19 gru 2012, 0:41

Po pierwsze sam podałeś:

dodał do drzewka badań tą pierwszą 75

"pierwsza 75-ka" to Działo poziomu V. Nie ważne, że dostępne na czołgu VI.

Penetracja jest wystarczająca, żeby każdy czołg ugryźć z boku i tyłu. Cromwell nie jest czołgiem do ataków frontalnych. Ma flankować.
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???
-> World of Warships - walcz na morzu!
Dyabeu76

Postautor: Dyabeu76 » 06 sty 2013, 17:16

Zakochałem się w tym czołgu od samego początku :D W zasadzie traktuję go jako lighta i w tej roli sprawuje się najlepiej. Po osiągnięciu statusu "elite" czołg jest niesamowity. Mimo tego że jestem średnim graczem, takiej ilości komplementów jak na nim nie słyszałem nigdy wcześniej. Kiedyś udało mi się utrzymać nim flankę przeciwko trzem Kw-1s i panterze, niszcząc tą ostatnią i poważnie opukując Kw sporty. Czołg niesamowicie manewrowy, z szybkostrzelnym działkiem które gryzie, fakt że od tyłu ;) , każdy czołg jaki może spotkać. A że pancerz papier i moduły siadają, no cóż - coś za coś 8-) No i do tego ma baaaaaardzo przyjemne losowania.
W garażu na stałe:

Niemce: Tiger, Tiger II, Stug III,
Herbaciarze: Caernavon, Comet i Cromwell
Amerykańce: T29, Hellcat, T71
France: AMX 12 i AMX M4 1945
ZSRR: T 150
Chinole: nie lubię i nie robię
Awatar użytkownika
Rold

Postautor: Rold » 21 sty 2013, 10:11

Najlepszy czolg brytyjski jakim gralem, szybki , dosc zwrotny wymaksowany potrafi mocno namieszac. Swietnie zarabia.
Amerykanskie: T71,T67,RamII,T30,T29,T26E4Super Pershing.
Niemieckie: PzKpfw38H735(f),Pz35S,Pz.Sfl.V,St.Emil,VK28.01.
Sowieckie: T-127,Obiekt416,A-43,LTTB,KW-1,KW-5.
Angielskie: CenturionMK.7/1.
Chińskie: T-34-2.
Francuskie: ARL44.
Japońskie: Type 4 Chi-To.
Sonny Psycho

Postautor: Sonny Psycho » 17 lut 2013, 13:56

Potwierdzam, jeden z najlepszych czołgów jakimi grałem. Bardzo szybki, dobre działo, świetny do przechwytywania wrogiego zwiadu. Prędkość umożliwia szybkie dotarcie na wyznaczone pozycje by, np. pomóc na drugim końcu mapy. Bardzo dobrze radzi sobie z przełamywaniem obrony, bo wprowadza chaos w szeregi przeciwnika a w tym czasie koledzy załatwiają resztę. Często jest ignorowany przez wysokie tiery(w ten sposób załatwiłem T34). Bardzo dobrze zarabia. Ogólnie polecam.
Awatar użytkownika
zmechol666

Postautor: zmechol666 » 04 mar 2013, 0:12

W końcu go kupiłem ( promocja) a dziś mam już wszystko odblokowane. Najbardziej czego mi brakuje w Cromwellu to stabilizatora, tak jak ma E8 od razu czuję pod tym względem różnice na korzyść Amerykańca, druga sprawa to niestety Cromwell nie posiada pancerza, E8 pod tym względem to niebo :)
Na razie mam tylko stoczone 35 bitw, więc malutko ale już mi się bardzo podoba, nie będę mówił o mobilności bo wiadomo jaka jest :) ale działko jakie posiada to wisienka na torcie, warto wozić kilka gold pestek bo pena przekracza 200 a to jest naprawdę dobrze, w sam raz na 8 tiery, mowa oczywiście o dziale 75 mm Vickers HV . Wczoraj jak i dziś miałem prawie same mecze gdzie byłem na samej górze ? Dawno już mi się tak nie zdarzyło by z 95% meczy być na szczycie tabeli danym tankiem, ale to dobrze :), bo nawet na stocku pukawką gryzłem niemal wszystko. Cromwell jak i E8 wspaniale potrafią podpalać, zamiast działa powinien miotacz ognia :D . W walce kołowej trzeba jednak uważać( mowa oczywiście z innym medem) raczej nic nie odbije i trochę długi jest, brak stabilizatora również daje się we znaki, lepiej jest po prostu flankować lub dobijać a w tym nasz bohater jest znakomity.
Na te 35 bitew jak na razie tak sobie... 47 kili , 65% zwycięstw i ok 900 średnich obrażeń.
Następnym razem się wypowiem jak będzie z 300 bitew i porównam go z E8 ;)
Pozdro.
Awatar użytkownika
Reznow45

Postautor: Reznow45 » 10 maja 2013, 12:37

Czołg cudo. Tak przyjemnym czołgiem nie woziłem się od dawna. Bardzo szybki, dobre działo i przeciętny pancerz (jednak znacznie lepszy od papieru Crusadera) daje niezwykłe możliwości. Na swoim poziomie jest doskonały. Jeśli ma słabe losowanie, doskonale sprawdza się jako scout.
Garaż: T32, T28, M46, ISU, Centek I, Caernarvon, 13/75
Awatar użytkownika
Freuer

Postautor: Freuer » 08 wrz 2013, 14:47

Hm... mam na tym czołgu niemal 600 bitew, 59% zwycięstw i... przestał mnie cieszyć. :/ Siakiś taki bez wyrazu. Nagle zaczęła mi doskwierać niecelność działa podczas jazdy, słabe przyśpieszenie. Pal licho pancerz, bo jestem fanem średnich czołgów.
Cromwell stał się mi obojętny. Stoi w garażu nawet podczas tego specjalu. Wszystkie jego antydepresyjne funkcje przejął Hellcat. Czuję się jak kretyn. :P Czołg się dla mnie wypalił. :|
gzdacz1

Postautor: gzdacz1 » 16 wrz 2013, 21:23

Kocham ten czołg, ale jak na każdym medzie trzeba być cierpliwym, czekać na okazje. Nie mogę się powstrzymać żeby to powiedzieć: Churchil I, VII, Black P to to co tygryski lubią najbardziej. Dziś wszmałem VII był na otwartym terenie, wyjechałem, przyjołem shota za 150, ustawiłem auto aim(swietny na objeżdżanie herbaciarzy) i obrabiałem go ze wszystkich stron. Po prostu nie nadążał wieżą. Oj 1000+ dmg poszło. To ulubiona wałówka Cromki. Churchil miał jakięś wsparcie, ale nie nadążało z celowaniem. Boska Komedia.
Niech chwała twoja nigdy nie zginie, o nieśmiertelny wodzu Stalinie!
Neoros

Postautor: Neoros » 17 wrz 2013, 11:40

gzdacz1 pisze:Kocham ten czołg, ale jak na każdym medzie trzeba być cierpliwym, czekać na okazje. Nie mogę się powstrzymać żeby to powiedzieć: Churchil[1] I, VII, Black P to to co tygryski lubią najbardziej. Dziś wszmałem VII był na otwartym terenie, wyjechałem, przyjołem[2] shota za 150, ustawiłem auto aim(swietny na objeżdżanie herbaciarzy) i obrabiałem go ze wszystkich stron. Po prostu nie nadążał wieżą. Oj 1000+ dmg poszło. To ulubiona wałówka Cromki. Churchil miał jakięś wsparcie, ale nie nadążało z celowaniem. Boska Komedia.

[1]Churchill
[2]przyjąłem
Twój post jest bardzo chaotyczny.

A co do Cromwella - VIII mu nawet nie straszne, ten czołg pościgowy spisuje się znacznie lepiej od swojego ciężkiego odpowiednika.
Jeśli mam porównywać linie, to Crusader - Cromwell - Comet jest o wiele bardziej przydatna i daje więcej radości z gry, niż linia Churchill - Churchill - Churchill BP
Chociaż IV tier wygląda lepiej w liniach do ciężarów i MBT* (Matylda i Valentine, gł. ten mocno niedoceniany LT!), niż do MT i MBT.

*MBT - main battle tank - czołg podstawowy
Obrazek
Kamil_Tanker_2016

Postautor: Kamil_Tanker_2016 » 19 lis 2016, 8:31

Spójrzcie na ten czołg inaczej niż w praktykach, lub inaczej niż w bitwach.
Spójrzmy na porównanie między nim, a Churchillem VII.

TEST1 - kontowanie pojazdów.
Churchill przebija go bez gadania, natomiast Cromwell nie.

TEST2 - Upadek z mostu na mapie Westfield.
Obydwa pojazdy giną mimo zamontowanych resorów śrubowych.

TEST3 - stosunek mas.
Cromwell traci 97, a Churchill 23 wytrzymałości.

TEST4 - strzał za strzał.
Wygrywa Churchill - zostaje mu 282 wytrzymałości.

TEST5 - walka
Tu zwycięzcą zostaje Cromwell ponieważ okręcał się wokół Churchilla i oddał więcej strzałów.

TEST6 - słaby punkt
Churchill: zbiorniki, silnik. Cromwell: Tył, boki, wieża, szczelina pod wieżą.

Podsumowanie:
W walce wręcz wygra Churchill. Cromwell tzw. "Kromka" nadaje się do zajeżdżania od tyłu, skakania, okręcania.

*załogi obydwóch czołgów były wyszkolone na 100% + 10% dodatku czołgi były elitarne i zbadane maksymalnie.
Jak zawsze Brytyjczycy:) Szukam klanu!

Wróć do „Czołgi brytyjskie”