Centurion Mk.7/1

Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Centurion Mk.7/1

Postautor: Abrakadabra77 » 16 paź 2012, 7:18

Centurion Mk.7/1
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]

DANE
[spoiler]Obrazek
Przeładowanie dla dział
OQF 20-pdr Type B Barrel -4,81s (wentylacja+dosyłacz+załoga 100%)
105mm Royal Ordnance L7A1 -10,13 (wentylacja+dosyłacz+załoga 100%)[/spoiler]
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
Grzeźnik

Re: Centurion Mk.7/1

Postautor: Grzeźnik » 16 paź 2012, 8:29

taka lufa(RO L7A1) na tym tierze?? przegięcie. Szykuje się konkurencja w snajpieniu dla E50.
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina_NUG

Postautor: GrubaRozkmina_NUG » 17 paź 2012, 17:21

I dla Pattona w zasięgu widzenia :).

OQF 20-pdr Type B Barrel -4,81s (wentylacja+dosyłacz+załoga 100%)
105mm Royal Ordnance L7A1 -10,13 (wentylacja+dosyłacz+załoga 100%)

Będzie baaardzo ciężki wybór :). Z jednej strony niesamowita szybkostrzelność, celność i zgranie celownika a z drugiej potężna penetracja i celność. L7 prawdopodobnie nie wygra z Pattonem czy t54 1vs1 ale jako czołg wsparcia przy tej penetracji i celności nie będzie miał równych.
Prawdy WOT:
drużyna po lewej ma zawsze słabsze pojazdy niz prawa

VII t. w 60% wrzuca mnie z X -tkami a niejednokrotnie uczestniczyłem w bitwach gdzie jadąc PziV lub VK3001P lądowałem z IX-tkami

Pantera | Jagdpantera | JT | Sherman | T-50 | T-44 | IS-8 | IS-4 | SU-152 |
Awatar użytkownika
Speclock

Postautor: Speclock » 06 gru 2012, 10:33

siema
Przeszedłem juz działo podstawowe i mam to max. Diametralnie zmienia się styl gry po przejsciu na top działo!
Z OQF-20 można śmiało wyjeżdzać i bić się z IX, X tierem bo strzelasz co 4,8 sec. jeśli macie odrobinę wsparcia to stawiasz gościa na gąski co 5 sec i każdy po pewnym czasie pęka. Ze 105 juz nie ma takiej zabawy. Trzeba kampić i strzelać z daleka (mój rekord 648 metrów :mrgreen: ) przeładowanie prawie 11sec nie daje możliwości walki manewrowej.

Ja chyba wróce do działa OQF-20 poniewaz wole się kręcić i pruć co kilka sekund niż kampić w krzakach czekając na okazje :lol:

Rada: odziwo czołg dużo rykoszetuje od boku jak się znajdzie odpowiedni kąt.

Jeśli jakies pytania służę pomocą!
Prawdziwą moc w sobie znaleść musisz...
Awatar użytkownika
majan

Postautor: majan » 07 gru 2012, 8:00

Centuriona 7/1 ma jak najbardziej szanse w pojedynkach 1 na 1 z e50 i t54, kwestia ustawienia warunków. Topowa armata przeładowuje u mnie w czasie 9,91s. Przebija bez problemu wszystko co jeździ. To taki miks celności z E50 i DMG z M48.
Należy zwrócić uwagę, iż w T-54 potrafi załadować max obrażenia lub pod te okolice. Przebija pancerz przedni obu tych czołgów. Warto wspomnieć, iż arte do VII tieru, jest w stanie ściągnąć na 1 strzał . Złota amunicja niestety całkowicie się nie sprawdza, jest bardzo kapryśna i bardzo rzadko wchodzi z niej więcej niż ze standardowej. Często trafiamy w miejsca z płaszczem, pojemniki, gąski itp. nie dochodzi do przbicia bo eksploduje po pierwszej przeszkodzie a wówczas dmg jest symboliczny (90-200).

Największa wada tego czołgu to jego rozmiary. Czołg ma bardzo dobry pancerz przedni (z wyjątkiem sporej dolnej płyty) i mocną wieżę, jest bardzo mobilny mimo niskiej prędkości max (ostatni silnik), celne działo z dużą depresją dopełnia obraz.

Czołg bardzo przyjemny w grze można na nim kręcić wysokie wyniki. Asa udało mi się uzyskać się, po przekroczeniu 2100 xp na premium, to około 1450 bez ,plus specjalista i coś tam jeszcze, dmg około 5k plus podświetlenia. Oczywiście największym jego wrogiem jest arta, na którą jest bardzo podatny (lubi się palić). Wolno kręci wieżą, wiec ma problemy w walce na krótki dystans. Ma bardzo słaby pancerz boczny i tylni a w zasadzie go nie ma, wchodzi wszystko od każdego. Jest dość ciężki i należy ten fakt wykorzystać podobnie jak w E50.
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 28 gru 2012, 18:16

Następca zrobiony więc tradycjnie moja opinia :)
Centurion 7/1 to czołg świetny.
Dzięki topowemu silnikowi jest bardzo dynamiczny - maksymalna prędkość może nie powala za to jest osiągana błyskawicznie, up hill tez jest dobry. Zwrotność słaba na papierze w praktyce pozwala na całkiem sprawne objechanie wrogów- wiadomo z T-54 nie może się równać pod tym względem ale daje radę. Spokojnie można uniknąć szarży wrogiej maszyny idącej do taranowania czy też objechać każdy ciężki czołg.
Pancerz 7/1Centa nie odstaje od innych równorzędnych mu średnich czołgów- potrafi wpuścić szmaty ale i odbić topowe działa.
Stosunkowo łatwo uszkodzić mu magazyn amunicyjny, za to na te 350 walk zapalił mi się może ze 2 razy.
Najbardziej przeszkadzają gabaryty kadłuba który jest naprawdę duży.
Z drugim działem 20 funtowym to groźny med który zabija szybkostrzelnością , może i ma mały alpha DMG za to wysoka penetrację , olbrzymia szybkostrzelność , świetną celność. W mojej ocenie to dział jest dla lubiących szybkie, kontaktowe "mordbicie" aczkolwiek sprawdzi się też w spamowaniu z zasadzki.
Z działem L7A1 staje się 7/1 Cent groźnym snajperem który dzięki bardzo wysokiej penetracji i celności a także sporym obrażeniom może z powodzeniem walczyć z każdym przeciwnikiem na mapie. W tej konfiguracji przypomina to granie IS-8 - stosunkowo słabo opancerzony czołg z wysoką mobilnością i mocnym działem. Jednak dobra depresja lufy pozwala na grę na jaka IS-8 nie może sobie pozwolić :) Sporą zaletą jest też wysoka penetracja pociskiem HE co pozwala na bardzo efektywną (i efektowną) walkę z lżej opancerzonymi maszynami.
Dla mnie ten Centurion jest jedną z bardziej przyjemnych maszyn jakimi miałem okazję zagrać.
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
Deformator1977

Postautor: Deformator1977 » 26 mar 2013, 12:56

Bardzo przyjemny czołg do relaksacyjnego grania na randomach. Wielokrotnie przyłapałem się na tym, że jeżdżę sobie po mapie, tu strzelę, tam strzelę i nagle na koniec bitwy wyskakuje 4500 dmg. Dla porównania takim T54E1 to trzeba się nieźle napocić i nakombinować żeby osiągnąć wyniki, które na Centku robi się od niechcenia. Pewnie, że są różne bitwy, ale w miarę ogarnięci gracze nawet na przegranej dostają letko powyżej 500 xp:)

Jedynym minusem jaki mi się nasuwa to zarobki, a raczej dywidendy:) No cóż, ale każda zabawa ma swoją cenę.

Pozdro,
Def
T-34-2 / Panther-M10 / Panther II / Leopard PT A / Loewe / E-100 / FV304 / FV4202 / T69 / M6 / T57 Heavy / T30 / T110E3 // T-127 / T-62A / KW-4 / IS-7 / SU-100Y / SU-101

Najbardziej lubiane czołgi z kolekcji: Cromwell i T110E3.
CezoPL

Postautor: CezoPL » 07 sie 2013, 13:29

Jako ze juz koncze ten tier i przechodze do nastepnego napisze znowu cos od siebie:
To jest typowy czolg wsparcia i tak nalezy nim grac, dlaczego:
- to nie jest med- za duzy, za mala predkosc max( 40), topowe dzialo z dosylaczem i zaloga na 100% laduje 10.35( wole tym dzialem grac gdyz wszystko przebija i zarabia). To bardziej pasuje do opisu czolgu ciezkiego:)
Niestety ammorack pada nadal bardzo czesto.
Nie odkrylem gasienic bo doszedlem do wniosku ze szkoda 23tye expa, zwlaszcza ze na dzien dobry trzeba zalozyc stabilizatory zwiekszajace dopuszczalna wage i tak zostawilem do konca.

Polecam:)
Awatar użytkownika
Ryan

Postautor: Ryan » 12 paź 2014, 17:35

Witam. Ja mam na nim nie wiele bitew Dopiero gąski i drugie działo ale już teraz gra się nim bardzo fajnie.
Pytanie: Co najpierw odkryć? Topowy silnik czy iść w topowe działo a potem silnik?? Teoretycznie zdecyodwałem że silnik Pytam tylko czy z pełnym obciążeniem nie będzie za bardzo mułowaty bez najlepszego silnika?
Walczmy z chamstwem i cwaniactwem !!! Forumowym "elitarnym" wazeliniarzom i klakierom mówimy stanowcze NIE !!!
Nasz cel to: Kultura wypowiedzi i swoboda w dyskusji.
Awatar użytkownika
lszekg

Postautor: lszekg » 12 paź 2014, 19:07

Część osób poleci ci silnik, ale ja wychodzę z założenia, że Centuriony to i tak muły. Armata 83mm nie jest zła, jednak brakuje jej alfy. Szczególnie na dziesiątkach. Dlatego według mnie - najpierw działo, potem silnik.
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Czołgi brytyjskie”