Centurion Mk.7/1

Neoros

Re: Centurion Mk.7/1

Postautor: Neoros » 12 paź 2014, 21:04

1-sza odznaka biegłości, a ostatnio średnio po 4k dmg/battle. Ok. 100k XP do FV4202.
Wybrałem silnik, ponieważ nie miałem wówczas odblokowanej 2-giej armaty. Mobilność zmienia się nie do poznania. A co za tym idzie i przeżywalność. Bez ostatniego silnika przyspiesza dosyć mułowato. Z ostatnim błyskawicznie. Bez ostatniego silnika obraca się dosyć mułowato. Z ostatnim błyskawicznie. Nie żałowałem.
Co do armat - są skrajni zwolennicy DMG i są skrajni zwolennicy RoFa. Dla 1-szych (jak lszekg) jest oczywiste, że najpierw należy zbadać armatę. Dla drugich - silnik, a grać na 2-giej z 3 armat. Każda z tych grup gra dobrze. Staram się patrzeć całościowo, a nie tylko na 1 aspekt i osobiście uważam (jak wielu), że prawda leży pośrodku. Już wyjaśniam. Wymaksowany Centurion IMHO nie jest mułem, a topowa armata jest potężna. Kwintesencją Centuriona Mk. 7/1* jest L7A1. Jest to armata o, jak wyżej wspomniano, dobrym dmg, ale także dobrym RoFie, czego ta druga wspomniana grupa niedowidzi. Największą różnicę robi jednak penetracja. Rośnie też celność w ruchu. Ale co z tego, że strzelisz 2-3 razu, jak nie przebijesz? Lepiej walnąć raz, ale dobrze. Ale, żeby móc walnąć raz a porządnie, to najpierw musisz się dostać na bezpieczną pozycję (hulldown + snajper), a dopiero potem możesz myśleć o strzelaniu. Ponadto jak przeciwnicy podjadą na bliski kontakt, to warto mieć dobrą zwrotność, by odbić sidescrapem (tak, Cent 7/1 i w tym się sprawdza) kulkę. Nawet z OQF 20-pdr Type B Barrel jeździ się (i znajduje odpowiednie pozycje) całkiem przyjemnie na ostatnim silniku.

Dlatego dla mnie wybór jest oczywisty. Najpierw silnik, potem armata. W razie, gdyby L7A1 nie zadowoliła Cię, to zawsze możesz wrócić do lepszej dla wielu graczy 20-funtówki.

*[spoiler]Centuriony to MBT (Main Battle Tank), czyli czołg podstawowy. Jest to połączenie zalet MT i HT. Mobilność MT, armata HT.[/spoiler]

I tak na zwieńczenie - Centuriony są OP. I mówię to całkiem serio. Wielu narzeka na nie, ale to dlatego, że nie umieją na nich grać.
Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
edek123

Postautor: edek123 » 12 paź 2014, 22:03

Neoros szczerze to nie wiem co ty napisałeś. Zdecydowanie wybieramy działo, bo to nie jest klasyczny med i z takim T-54 nie mamy co się równać. Tym czołgiem nie możemy pchać się jak typowym medem w medowe miejscówki bo zwyczajnie nie dojedziemy nawet z najlepszym silnikiem. Dlatego zdecydowanie trzeba brać działo i grać na półdystans albo z daleka bo przeładowanie wynosi 10,12. Dostajemy za to działo o dobrej penie z pociskiem APCR o duzej szybkości co przekłada się na małą poprawkę do celów poruszających się w dalszej odległości.
Awatar użytkownika
lszekg

Postautor: lszekg » 12 paź 2014, 22:04

Ten czołg ma Vmax 40 km/h, a obraca się 30 st/s. Choćby i miał 25 KM/t to więcej nie wyczarujesz.

Szybkostrzelna plujka na czymś takim po prostu nie działa. Z bliska jesteś i tak mało ruchliwy żeby bawić się w walkę kołową, a z daleka nie wykorzystasz w pełni RoF. Na ten sam problem cierpiał przecież jego poprzednik z 17-sto funtówką.

Według mnie lepiej założyć L7 mieć spokój. Idę o zakład, że pozycję na drugiej linii zajmie się spokojnie nawet bez topowego silnika, a ta minuta jaką zajmie dotarcie tamże da tylko lepsze rozeznanie w sytuacji.

*
[spoiler]Centuriony to MT. Są oznaczone w grze jako MT i jako że mówimy o grze, stosujemy oznaczenia przyjęte przez WG. EoT zanim się pogniewam.[/spoiler]
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ryan

Postautor: Ryan » 12 paź 2014, 23:10

Dzięki Panowie. posłuchałem większości i wybrałem topowe działo. Już po kilku bitwach różnica w zadawanych obrażeniach jest "widocznie" odczuwalna więc jest to chyba dobry wybór.
Delikatnie stał się bardziej ociężały ale i tak jedzie maks 40km/h.

Teraz to i exp zbiera się szybciej...
Walczmy z chamstwem i cwaniactwem !!! Forumowym "elitarnym" wazeliniarzom i klakierom mówimy stanowcze NIE !!!
Nasz cel to: Kultura wypowiedzi i swoboda w dyskusji.
Neoros

Postautor: Neoros » 13 paź 2014, 20:02

Ryan pisze:Teraz to i exp zbiera się szybciej...

Po wybadaniu ostatniego silnika (mając jeszcze stock armatę) miałem to samo wrażenie.
Dobra... Twój wybór.
:geek: A ja nadal nie zrezygnuję ze zdania, że silnik jednak jest lepszym wyborem.
leszekg - staram się używać historycznej klasyfikacji, a nie tej wybrakowanej z gry, ponieważ uważam, że pełna klasyfikacja najlepiej opisuje dane pojazdy. I osoby, które znają się na czołgach będą lepiej wiedziały jak tym grać i w co najpierw inwestować podczas expienia. Tłumaczyłem to wielokrotnie. Nie karć mnie za to.

---
Ehe. Mam nadzieję że do T-28 ładujesz same HE i jeździsz na obrzynach bo to przecież czołg przełamania.
Będę karcił, ponieważ "wybrakowana" klasyfikacja z gry zazwyczaj wiąże się z równie "wybrakowaną" mechaniką - vide właśnie T-28, SU-152 czy inne kwiatki. Dopóki twórcy nie zdecydują się na wprowadzenie innej klasyfikacji niż obecna, dopóty nie będę tolerował mącenia ludziom w głowach.
Przeciętny gracz nie ma rozeznania w tych tematach i posługuje się terminami z GRY a nie z literatury fachowej czy broszur wojskowych. Każde następne użycie terminu innego niż ten pochodzący z gry w dziale "Czołgi" będzie karane warnem. Chcesz dyskutować o MBT? Rób to w dziale historycznym. Skończyło się rumakowanie.
-lszekg
Obrazek

Wróć do „Czołgi brytyjskie”