FV4202 (105)

Awatar użytkownika
majan

Re: FV4202 (105)

Postautor: majan » 10 sty 2013, 8:28

Amunicja złota na CW nie ma sensu, nie ma sensu w zasadzie i na randomie. Dlaczego?

Każde trafienie w fartuch ,gąski, pojemnik nieprzebicie pancerza to obrażenia rzędu 20-200HP.
Gdy jednak dochodzi do penetracji jet różnie, ale przeważnie DMG kręci się wokoło 400-560 bardzo rzadko powyżej 460 a wiec tyle co zwykła amunicja. Ryzyko jednak, że nie dojdzie do przebicia nawet czołgów francuskich jest duże.
Z mojej analizy wynika że DMG bardzo zależy nie tylko od tego czy ktoś ma gruby pancerz ale od rodzaju czołgu, wysokie DMG wchodzi np w t-54 i czołgi brytyjskie, bardzo słabo w czołgi francuskie a miał być to "bicz boży" właśnie na nie.

Reasumując lepiej pewne i tanie trafienie z amunicji standardowej niż obarczone dużym ryzykiem strzelanie ze złota . Na złotej amunicji mi udało się uzyskać max 560 DMG na zwykłej 480.
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Geralt1979

Postautor: Geralt1979 » 11 sty 2013, 9:09

Poniżej link z dzisiejszej gry - możecie zobaczyć jakie cuda dzieją się z aminucją premium... bardzo kapryśna.

http://gzr.w.interii.pl/20130111_0957.wotreplay
nick w grze: Geralt_z_Rivii
Xvim

Postautor: Xvim » 11 sty 2013, 17:41

Spoko bitwa, ale amunicja akurat zachowywala sie dokladnie jak powinna.

Pamietajcie - HESH to po prostu HE w tej grze tylko z wieksza penetracja. W zwiazku z tym te male dmg (na t54 czy centurionie) sa zupelnie normalne) - waliles w bok w gaski - HE wybuchalo na 1szej przeszkodzie (gaski) i zadawalo dmg tylko splashem. Jak chcemy walnac T54 w bok to tylko w wieze mamy szanse na dobry dmg. To samo z francuzami - ludzie dziwia sie czesto malo dmg wchodzi - bo france maja cieniutki ale warstwowy pancerz. Nie stanowi on przeszkody dla normalnego ammo, a nawet zwykly HE z DUZYM SPLASHEM z arty tez sobie daje rade. Ale te 105mm HESHE po prostu wybuchaja na wierzchu i robia tyle dmg co zwykly HE z 105 (np takiego shermana).

Generalnie to glowna slabosc HESH-ow - trzeba walic zazwyczaj W PANCERZ a nie w weakspoty typu dol kadluba z boku. Wiec mamy srednia penetracje i trzeba do tego penetrowac jednolite plyty.

Ogolnie HESH to raczej slabosc tego czolgu niz sila. Nie zrozumcie mnie zle - one maja zastosowanie, i gdyby byly DODATKIEM - tzn na FV4202 mielibysmy APCR 270 peny/HEAT 350 PENY/HESH 210 PENY - i dwa ostatnie za zloto (bez normalnych "srebrnych" HE) to bylyby atutem. Ale tak jak jest w tej chwili na CW/kompaniach wolalbym miec extra penetracje HEAT-ami zeby z jakiegos punktu obserwacyjnego walnac sobie Xtke z wieksza szansa na dmg , niz pocisk ktory zadaje 20% wiecej dmg w sytuacjach gdzie zwykle nie jest on juz tak istotny.

A na randomach? Tak serio - kto wali za ZLOTO zeby zadac BYC moze 20% wiecej dmg ( a wystarcza mala szansa na dinga zeby srednio dmg spadl), czy zeby walic do scoutow? Za to zdaza sie ze trzeba wyciac tego "okopanego" IS-7 czy Mausa (generalnie niewskazane dla medow ale czasem sytuacja strategiczna tego wymaga -tracimy na wymianie z ta X-tka ale potem zyskujemy z nawiazka np zajezdzajac wroga od tylu) - i wtedy zloto HEAT by sie przydalo.
Awatar użytkownika
Geralt1979

Postautor: Geralt1979 » 12 sty 2013, 15:06

Kolego z HESHa celuję w różne elementy czołgów, różnych nacji.
Strzelałem w weakspoty, gąski, przód. boki, tył, nawet z góry (FV cudowny ujemny wychył działa ma).
Nie ma reguły - bok Ferdka potrafi np. za jednym razem za ponad 500 wejść, a za chwilę kolejny strzał, praktycznie to samo miejsce, ten sam kąt strzału - zabiera 90 dmg. I wtedy jest śmiech na sali, z czego ja strzelam?

Dla mnie ta aumincja to się nadaje tylko do dobijania twardych celów z resztką HP.
Xvim

Postautor: Xvim » 12 sty 2013, 21:51

wg mnie zachowuje sie logicznie ale jest slaba i tyle. Co do:

Dla mnie ta aumincja to się nadaje tylko do dobijania twardych celów z resztką HP.

Czyli wg ciebie to HE tylko gorszy ? :P Bo HESH jak nie przebije twardego celu to jest gorszy od "srebrnego" HE.
Deformator1977

Postautor: Deformator1977 » 17 sty 2013, 12:03

Geralt1979 pisze:Kolego z HESHa celuję w różne elementy czołgów, różnych nacji.
Strzelałem w weakspoty, gąski, przód. boki, tył, nawet z góry (FV cudowny ujemny wychył działa ma).
Nie ma reguły - bok Ferdka potrafi np. za jednym razem za ponad 500 wejść, a za chwilę kolejny strzał, praktycznie to samo miejsce, ten sam kąt strzału - zabiera 90 dmg. I wtedy jest śmiech na sali, z czego ja strzelam?

Geralt widzę, że masz mnóstwo bitew na T-62A i FV4202. Czy można jednoznacznie stwierdzić, który bardziej nadaje się na randomy? Ze względu na ułomność amunicji premium nie wziąłbym brytola na CW, ale z kolei na randomach mógłby się lepiej sprawować jako snajper. Jak to widzisz?

Pozdro,
Def
T-34-2 / Panther-M10 / Panther II / Leopard PT A / Loewe / E-100 / FV304 / FV4202 / T69 / M6 / T57 Heavy / T30 / T110E3 // T-127 / T-62A / KW-4 / IS-7 / SU-100Y / SU-101

Najbardziej lubiane czołgi z kolekcji: Cromwell i T110E3.
Awatar użytkownika
Geralt1979

Postautor: Geralt1979 » 17 sty 2013, 15:51

Oba czołgi to dwie kompletnie różne maszyny. Kocham T62A jednak z uwagi na działo obecnie gram FV i mam banana na twarzy cały czas.

Wielu graczy widzi ten czołg po raz pierwszy w życiu, na serwerze EU (jeśli się nie mylę) jest około 300 graczy aktywnych z tym czołgiem, i ludziska nie wiedzą przeciwko czemu stają.

Jak się gra nim odpowiednio to można większość czołgów w walce na odległość i bok w bok pokonać - z tym że na odległość znacznie łatwiej, skupienie celownika niesamowite, typowy snajper.

Ale to wszystko to moje zdanie....
CezoPL

Postautor: CezoPL » 09 sie 2013, 9:16

Wiekszosc wpisow na temat tego czolgu jest ze stycznia i wczesniej wiec napisze jak ja widze ten czolg teraz.
Jak dla mnie ten czolg jest nijaki( poprostu sredni). Ma wszystkie wady poprzednika
-wolny, niska predkosc, czesciej na pozycji sa HT i Td niz ten med
-ammorack
-zero pancerza, najgorzej boli jak strzelaja do ciebie bez przycelowania w wieze i wchodzi. Chociaz jesli chodzi o wieze to gdzies czytalem ze maja ja poprawic
- jest duzy
- pociski typu hesh bezuzyteczne(zawsze kupywalem zlote pociski do dekapowania) strzelajac do X od przodu za zero, jedynie tyl i bok bo wtedy mozna sie przebic. Dlatego nie ma alternatywy w tym czolgu.
Deformator1977

Postautor: Deformator1977 » 27 sie 2013, 13:22

CezoPL pisze:Wiekszosc wpisow na temat tego czolgu jest ze stycznia i wczesniej wiec napisze jak ja widze ten czolg teraz.
Jak dla mnie ten czolg jest nijaki( poprostu sredni). Ma wszystkie wady poprzednika
-wolny, niska predkosc, czesciej na pozycji sa HT i Td niz ten med
-ammorack
-zero pancerza, najgorzej boli jak strzelaja do ciebie bez przycelowania w wieze i wchodzi. Chociaz jesli chodzi o wieze to gdzies czytalem ze maja ja poprawic
- jest duzy
- pociski typu hesh bezuzyteczne(zawsze kupywalem zlote pociski do dekapowania) strzelajac do X od przodu za zero, jedynie tyl i bok bo wtedy mozna sie przebic. Dlatego nie ma alternatywy w tym czolgu.

Maruda:)

- HESHe służą do sciągania arty na 1 strzał. Aż tyle i tylko tyle. Chociaż jak ostatnio klepnąłem E-50 w bok wieży za 550 to strasznie mnie wyzywał od oszustów.
- Czołg ma fantastyczny kąt opuszczania działa -10stopni.
- Maksymalną szybkość osiąga w mgnieniu oka.
- Jest bardzo manewrowy i ma dobry współczynnik kamo.
- Dzięki niskiemu oporowi podłoża fajnie się nim jeździ po piasku i innym marasie:)
- Nie ma żadnych specjalnie wystających kopułek jak na przykład Patton.

Pozdro,
Def
T-34-2 / Panther-M10 / Panther II / Leopard PT A / Loewe / E-100 / FV304 / FV4202 / T69 / M6 / T57 Heavy / T30 / T110E3 // T-127 / T-62A / KW-4 / IS-7 / SU-100Y / SU-101

Najbardziej lubiane czołgi z kolekcji: Cromwell i T110E3.
Awatar użytkownika
Ryan

Postautor: Ryan » 20 paź 2014, 15:56

Mam zamiar kupić go i pograć FV 4202 zanim go przeniosą na VIII tier. Czy może ktoś napisać jak się tym obecnie gra?? Pytam bo prawie ich nie widać a ostatni wpis sprzed paru patchy jest :)

Aktualnie jeżdżę świetnym Centurionem 7/1 i mam poważny zamiar wbić dyszkę :)
Walczmy z chamstwem i cwaniactwem !!! Forumowym "elitarnym" wazeliniarzom i klakierom mówimy stanowcze NIE !!!
Nasz cel to: Kultura wypowiedzi i swoboda w dyskusji.

Wróć do „Czołgi brytyjskie”