Brytyjski czołg ciężki TOG II ( Premium VI tier)

Xvim

Re: Brytyjski czołg ciężki TOG II ( Premium VI tier)

Postautor: Xvim » 24 lis 2012, 14:59

Czolg do zabawy. Nie zarabia jakos super (jak to 6 tiery). Ale jak na razie jest naprawde niesamowicie "OP". Pancerz nie jest super ale naprawde czego oczekujecie? 76 mm - a KW1S ma tyle samo a nikt nie placze. Dzialo jest niesamowite jak na swoj tier. Jest lepsze od tego z Black Prince (szybciej celuje i przeladowuje). Czolg wygrywa kazdy pojedynek bez zadnych problemow.

Mobilnosc slaba ale to NIE JEST T95. Niby ten sam max, ale obrot szybki a i silnik daje rade te 14 utrzymac w wiekszosci wypadkow.

3 Togi w plutonie na 6 tierze rozwalaja dowolne 5 czolgow :).

Tak czy siak - zabawa przednia i prorokuje nerfa :).
-> World of Warships - walcz na morzu!
aerjot

Postautor: aerjot » 26 lis 2012, 7:29

Jeśli ponad dynamiczną walkę przedkładasz obronę strategicznego punktu, jeśli ponad szum wiatru we włosach przedkładasz dostojną kontemplację krajobrazu, to istnieje spora szansa, że będziesz zadowolony. Czołg ma dobre działo, dużo HP oraz pancerz, który czasem coś odbije (wykończenie vk3600, od 100%, bez straty HP, walka FTF. Wieżyczka obraca się całkiem szybko, więc nie jeden śmigacz będzie bardzo zdziwiony radośnie dymiąc koło ciebie... Jako podsumowanie, czołg może być dobry, ale nie na randomy, tym co go eliminuje (dla mnie) jest prędkość, ale jeśli komuś to nie przeszkadza, to ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pinky

Postautor: Pinky » 13 gru 2012, 3:03

Bardzo przyzwoite zarobki na tym czołgu są. Jego działo potrafi potężnie zamieszać. Przy pojedynku z KW-1S który jest przez wielu uważany za jeden z najlepszych na 6 Tierze, zazwyczaj wygrywa. Gorzej bywa z T-150 który ma też celne działko. KW-2 z trollem może narobić kłopotu jedynie z bliska, ale schodzi dosyć szybciutko jeśli nie zdąży uciec. TOG 2 potrafi powalczyć też z 7 Tierem, jedyne kłopoty to IS. Jeśli wystawiamy tylko wieże to większość czołgów może nas najwyżej skląć. Jedynym prawdziwym zagrożeniem jest arta przeciwnika. Działo nawet na nie wyszkolonej do końca załodze to niezła snajperka przebijająca się przez wszystko na co możemy napotkać. Ogólnie po pierwszym dniu gry, jestem z niego cholernie zadowolony. Epitety typu -ugly tank itp. zazwyczaj się pod koniec bitwy kończyły u przeciwników. Kupiłem go zaspakajając swój instynkty kolekcjonerski i z sentymentu. Szybko stwierdziłem że przy dobrych lotach ten czołg może zrobić parę ładnych medali i dosyć dobrze zarobić. Jest zabawny do momentu kiedy mi samemu przyszło walczyć z nim. Jego DPS i penetracja sprawia że prędzej on nas zbangla niż zejdą mu HPki. Jeśli nas wrzuca do 6 Tieru maksymalnie to możemy się nieźle obłowić (pewnie tak samo jak inne premium 6 Tier) i jesteśmy czołgiem który ma ostatnie zdanie w przegranej walce, a w wygranej ten czołg bardzo często przechyla szalę zwycięstwa na naszą stronę i łatwo łapiemy fragi. Wszelkiej maści Pędziki mają problemy z TOGiem bo nie dość że jest co objeżdżać to jeszcze wieża obraca się przyzwoicie na nim. Mam wrażenie że czołg ładnie się kątuje i wtedy dość dużo potrafi odbić. Żeby nie było zbyt różowo to szybkość 14 km/h jest masakryczna, mi to nie przeszkadza zbytnio. Drugi to jego ślepota (może to też wina mojej nie doszkolonej załogi). Obowiązkowy perk na nim u dowódcy to Szósty Zmysł, z racji jego ślepoty i wolnej jazdy. Trzecim minusem to kąt podniesienia i opuszczania działa, który jest momentami nie do przyjęcia. Przy kampieniu się i ostrzeliwaniu wyżej położonych bądź niżej, polecam stanąć na niewielkim pagórku dzięki czemu będzie można to zniwelować. Podsumowując TOG 2 dał mi wiele radochy, zwłaszcza że po naśmiewaniu się z niego przeciwników pod koniec bitwy słyszałem : Incredible tank. Nice TOG ! itp. Czułem się jak Pan Samochodzik z którego autka się naśmiewali do momentu aż nie pokazało pazurków.
The Old Gang nadchodzi !

Ps. Przy jego zapasie amunicji można poszaleć sobie bez obaw. Droższa (premium) amunicja niepotrzebna, potrafi przebić się przez IS-3 od przodu przy precyzyjnym strzale (a działo ma precyzyjne).
toldo69

Postautor: toldo69 » 14 gru 2012, 13:40

Mozna go kupić za 15 euro wiec około 60zł.
Teraz pytanie czy jest to czołg w stanie średnio wyciagać 40k srebra?
Chce go kupic dla utrzymania do utrzymania t92,m103 i innych tanków.
Warto?
Awatar użytkownika
Pinky

Postautor: Pinky » 17 gru 2012, 0:54

To zależy jak grasz. Schmalturm na pewno jest łatwiejszy w grze i kosztuje tyle samo. Zarobki ma porównywalne z TOG II, kiedy konfrontowałem oba czołgi z znajomymi. Średnio na 10 bitew, 40 k na pewno nie wyciągniesz bez premki. Bądźmy realistami średnio takie zarobki to na premium 8 Tierze będziesz miał.
Awatar użytkownika
rafik1213

Postautor: rafik1213 » 19 gru 2012, 0:03

Czołg na kampanie jak znalazł randomy tak sobie raz miałem 55 tys z premką i 1337 * no a takto czołg specyficzny potrzebuje małego kumpla :D do obrony :D
Garaż:
Niemcy: ------
Ruskie: T-34/IS-7/IS-4
Amerykańce: M18 Hellcat
Chińskie: Type59
France: ARL44
Sparta456

Postautor: Sparta456 » 19 gru 2012, 15:02

siemka , mam toga i nie wiem jak nim grać .
Czy mam jechać na pierwszej linii ,czy jechać na drugiej lub kampić z tyłu ?
Proszę pomóżcie :mrgreen:
bohdan71

Postautor: bohdan71 » 19 gru 2012, 20:51

Na pierwszej linii nawet jak się uprzesz to nie pojedziesz bo Tog za wolny jest! :D To samo tyczy taktyki na Rush! :D :D :D

Z Kampieniem też problem bo wielki jest jak stodoła i szybko zostaniesz wykryty
ale fakt działo nadaje się do snajpienia bo celne i dobrze bije.

Wszystko zależy jak Cię wylosuje

Generalnie z góry musisz ustalić sobie kierunek, miejsce które będzie Twoim przeznaczeniem w danej bitwie. Ten czołg nie nadaje się do zmian pozycji...
Czasem bywa tak że za nim dojedziesz tam gdzie planujesz (nie planuj zbyt odległego celu :) ) bo arta Cię wykończy albo bitwa się skończy :D

Osobiście nie kampie bo w końcu szkoda marnować (nie wykorzystać) jego wartości HP (aż 1400!) ale.... mus uważać bo jak nie będziesz kombinował to te Twoje 1400HP zniknie w mgnieniu oka ;)

Ja nim nie pcham się czoło - raczej druga linia i zasłona.

PS.
Dobrze skątowany potrafi rykoszetować
Powodzenia
DED

Postautor: DED » 27 gru 2012, 20:47

smieszne te nowe premium tanki z UK :) Tog moim zdaniem duzo lepiej spisuje sie jako TD:)

jak ktos sie na ten czolg zdecyduje neich sie liczy ze w PRAWIE kazdej bitwie ktos was obraza,smieje sie z was etc... ze duzy, ze brzydki...
USA:T34
CCCP:MS-1,T-127, T-50, T-50-2,SU-85b,,ISU-152,SU-8,,Obj.212,KW-1
UK:TOG2*, AT-15A
Niemcy:JagdTiger 8.8cm PaK 43
Chiny:WZ-111 1-4;113
Awatar użytkownika
Crazied

Postautor: Crazied » 27 gru 2012, 20:58

Bzdura. Mało takich sytuacji, ludzie częściej się śmieją ze mną z tego co piszę :)

Ale spora puszka, w zasadzie wszystko w niego wchodzi.
Działo dosyć dobre i szybkostrzelne.
Poza tym, że jest wolny i miękki, to sprawia pozytywne wrażenie (i zarabia! ;) ).
FAQ: viewtopic.php?f=28&t=2178
PROSZĘ WAS HELP FAST PODAJCIE JAKIES NR FONA ALBO GG ALBO SKEJPA ŻEBY TO SZYBKO ZROBIĆ OK
Obrazek

Wróć do „Czołgi brytyjskie”