FV 215b 183

Some_Body

Re: FV 215b 183

Postautor: Some_Body » 28 mar 2013, 12:37

Ludzie widzą problem nie tyle w dmg tej armaty co w samej armacie.

Ja co prawda nie uważam, że ten czołg jest jakoś przesadnie za dobry (ponieważ super dmg jednak jest mocno równoważony szybkostrzelnością, celnością i czasem zgrywania celownika). Ale nie podoba mi się kierunek, w którym to wszystko idzie. Dodawanie czołgów z coraz większym alpha dmg psuje rozgrywkę.
pojazdy w garażu: T34 / M48A1 Patton / JagdPz E100 / StuG III / KV-1S / T57 / Waffentrager auf Pz. IV / T54

rozwinięte / sprzedane X-tki: Object 268 / T110E5 / T110E4 / E100
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 24 kwie 2013, 15:19

Maszyna jest bardzo przeciętna. Niby masz gigantyczny alfa dmg ale ciężko oddać więcej jak te 5 strzałów na bitwę ( często jest tak że strzelimy ze 3 razy i tyle) Celność tego działa to jest zagadka godna śledztwa A.Macierewicza raz ze 100m nie trafimy w bok JE100 pomimo pełnego skupienia celownika żeby w następnym strzale trafić z 400m w czubek wieży T110e4. Potrafi zabrać AP 1450 hp z E100 a potrafi też po trafieniu AMX12t zdjąć mu gąskę tylko a ładujesz 25s... Brak pancerza na boku wyklucza praktycznie sidescraping. Ale fajne jest to że bijesz po ponad 1k dmg praktycznie wszystko co na mapie zobaczysz :) Premium ammo jest BARDZO ryzykowne bo częściej wchodzi za te 600-800 niż za te 1750. W mojej ocenie Tortoise jest o klasę lepszy.
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
UnDead86

Postautor: UnDead86 » 26 kwie 2013, 10:12

czołg prawdopodobnie będzie świetny w rękach wprawionego gracza, najlepiej z ogarniętym plutonem, który go będzie osłaniał. bo spełnia zadanie artylerii, ma niszczyć mocno bronione pozycje wroga. pozostawiony sam sobie jest łatwym celem, w ukryciu jest bardzo groźny :) myślę, że trzeba się wczuć w tą maszynę a wtedy da wiele frajdy z gry. (strzelanie z 183 mm samo w sobie jest przyjemne :D)
Garaż:
CCCP: T-54, ISU-152, IS-7, SU-122-54
Rzesza: Tiger II, Panther II, Indien-Panzer, Tiger P
USA: T1 Heavy, T-29
Francja: AMX 50 120, AMX AC 48
UK: AT-15
ChRL: T-34-2

Odblokowane: IS-4, Obiekt 704, T-32, AMX 50B, E 75, E 50, Leopard PT A, WZ 120, Ferdinand
mauserwisla

Postautor: mauserwisla » 06 sty 2014, 10:07

Zagrałem tym pojazdem już parę bitew, a więc się wypowiem. Według mnie jest to najlepszy niszczyciel X tieru, oczywiście musisz używać amunicji HESH. Ktoś tu pisze, że amunicja jest kapryśna, nie nie jest kapryśna po prostu trzeba nauczyć się celować. Podstawa to strzelanie do płaskich części pancerza przeciwnika, wtedy dmg to około 1500-2000. Zdarzało mi się zdejmować na hita Tdki a nawet czołgi ciężkie X tieru. Pojazd jest zdecydowanie OP, strzelanie z amunicji AP mija się z celem, ta zabawka potrzebuje nieco inwestycji. Polecam zakupić premium amunicję w większysch ilościach w trakcie trwania przeceny, np. 1000 sztuk amunicji powinno na trochę wystarczyć. Osobiście wożę na nim 12 pocisków HESH, w razie potrzeby można strzelać jak z artylerii i zdejmować od 400 do 800 dmg, np. strzelając do skątowanego Mausa. Zestaw modułów - wentylacja, system naprowadzania, dosyłacz, nic innego na nim się nie sprawdza, pojazd w zasadzie nie ma ani zasięgu widzenia ani camo, co prawda mając kamuflaż wytrenowany na poziomie 100 % będzie na pewno użyteczny, to siatka jest zbędna, to samo lornetka. Polecam grać na ogromne dystanse i snajpić tylko z amunicji HESH, standardowe pozycje TD nie zawsze są dla niego dobre, trzeba wybierać takie miejsca gdzie można jak najmocniej osłabić rush przeciwnika. Po fatalnej linii brytyjskich tdkow dostajemy doskonałą maszynę, która w dobrych rękach przeważa losy bitew.
Obrazek
Lord_Stefan

Postautor: Lord_Stefan » 20 lut 2014, 11:29

Zagrałem tym czołgiem już kilkadziesiąt bitew, i twierdzę, że jest on jednym z najlepszych czołgów X tieru. Używam oczywiście tylko golda, ale dzięki temu uzyskuje następujące efekty:

1. Nigdy nie ma strzałów za 0 hp. Zawsze jak trafisz to uszkodzisz ( ponieważ złota amunicja jest odłamkowo-burząca. Skutek ? Schowany za osłona IS7 - wystaje tylko kawałek wieży. Strzał - 600 HP zadane ;)

2. Im powierzchnia w którą trafia pocisk jest bardziej prostopadła do toru pocisku tym więcej zadaje HP. Wielokrotnie jednym trafieniem zabieram 1900 HP Mausom, E100 i Jadźkom. To co się czuje w momencie takiego trafienia jest bezcenne :roll: . Ten czołg jest wprost stworzony do ich niszczenia. Tu mała uwaga. Jak pocisk trafia w zaokrąglona część czołgu zadaje dużo mniej HP. Przykład: Raz trafiłem Centuriona w tył wieży i zadałem tylko 400 HP :cry:

3. Oprócz tego że zadaje dużo HP przy okazji robi rzeźnię w środku ( porozwalane moduły i załoga ). Zawsze po bitwie w podsumowaniu, lubię sobie popatrzeć, co tam w czołgach które trafiłem porozwalałem.

4. No i na koniec rzecz najfajniejsza. Ściąganie na hita czołgów mających 100 %HP, takich jak Tiger II, Centurion, Is3 i nawet Objekt 704 oraz E75

Reasumując: Jeśli ktoś się chce odstresować to polecam ten czołg bardzo gorąco. A, i jeszcze jedno. Wcale nie jest taki papierowy jak niektórzy piszą. Całkiem sporo rykoszetuje i całkiem szybko jeździ.
Dreamer1x6xX

Postautor: Dreamer1x6xX » 15 wrz 2014, 5:27

Powiem tak gram nim na serwerze testowym, nie wiem jaki był przed nerfem. Ale teraz też nie jest tragicznie, grałem trochę z amunicją HESH, wystarczyło, że przeciwnik lekko się skątował i wchodziło za 500-700DMG, co oczywiście nie jest zbyt dobrym wynikiem przy takim ROF-ie. Jednak czasami jeśli trafiło się na jakiegoś meda, lub focha albo WTF-ka od boku, zniszczenie przeciwnika jednym strzałem dawało ogromną frajdę:D Teraz gram amunicją AP i biorę ze sobą też 2-4 pocisków HESH, gdybym natrafił na jakiegoś papierowego tanka. I z AP już nie jest źle średnio tak wchodzi 1000-1400. Ładowanie przy załodze na 85% z wentylacją i herbatą to 25.93 (Więc pomyślcie do ilu można zejść z załogantami na 100% i BiA). Czasami nawet coś odbije, a jak wiemy pewnie każdy na testowym gra goldem. Sądzę, że gdyby zrobić na nim załogę i perki grało by się bardzo fajnie. Oczywiście nawet przy pociskach AP, należałoby mieć premkę, chociaż teraz jak gram AP to wychodzę na 0 lub czasami na +10k max.

Moduły jakie mam, to: wentylacja, dosyłacz i camo, chodź czasami zmieniam na szybsze skupianie, ale jakoś nie odczuwam zbytniej różnicy. Jak dla mnie przydałby się jednak mały buff temu tankowi, np. zmniejszenie trochę rofa lub zwiększenie celności lub szybkości celowania, albo zwiększenie jego mobilności, nie chodzi mi o vmax, ale o przyśpieszanie. Jedno z tych.

PS: Znacie wartości kamo dla tego pojazdu, bo nie mogę znaleźć. -> znalazłem: 9.98/5.99/1.14 całkiem nieźle porównując z WT-AUF E 100, który nie ma go wcale (0.4/0.23.0.06), gdybym miał camo jako perk + siatke to wystarczyłoby na spokojne wychylenie się i wycelowanie i szybkie schowanie.
Awatar użytkownika
Gigantikus

Postautor: Gigantikus » 15 sty 2015, 11:56

Maszyna bardziej niz przecietna.
Gracze ekscytuja sie p;otężnym DMG - i tutaj zgadka.
Pancerz to naprawde papier, jest szybki, super obrót wieżą ale gabaryty - widac go z bardzo daleka.
Nie jest to snajper ani z daleka ani z bliska nie raz niestety zadawałem obrażenia "swoim" i nie raz nie zadawałem obrażeń drużynie przeciwnej. Miałem niedawno przypadek iz tyłem do mnie stał AMX 50 B, usmiech na twarzy (odległośc taka ze można by dostrzec kolor oczu załoganta) myśle "mam cie ptaszu, miał jakieć 800 HP" strzał i .... nie wiem gdzie poleciał pocisk. AMX obrócił wieżę i wpakował mi pełna zawrtość swojego magazyna i zmuszając mnie tym samym do odwiedzin garazu. Zatem koledzy rozważcie z jakiej pozycji chcecie grac tym TD pierwsza i duga linia = częsty i przedwczesny zgon, kampa = częsty i frustrujacy brak trafienia
E 100 z sentymentu
Is 7, Is 4
T110E5 nie wiem po co
T92 nieźle kopie
Lowe - skarbonka
type 59 ach te wspomnienia odległe
E 50 M niezła maszyna
T57 havy - o matko
Obiekt 268 rzeźnik
Hetzer- mały ptaszek z gatek
FV 215b (183) ma moc :-) oraz szklana gębę
Waffentrager auf E100 - zając w kapuście
Neoros

Postautor: Neoros » 16 sty 2015, 17:00

Gigantikus, napisałeś, że jest to pojazd do niczego. W takim razie, dlaczego większość graczy twierdzi, że jest to pojazd do wszystkiego? Może przyczyną są twoje umiejętności, albo raczej ich brak?

---
Krowa Milka rzecze:
"Bądźmy delikatni"
-lszekg
Obrazek
Awatar użytkownika
Gigantikus

Postautor: Gigantikus » 18 sty 2015, 14:58

Wybacz kolego ale sadziłem ze rozmawiamy o czołgach co nam się podoba a co nie natomiast mam wrażenie ze temat zaczyna schodzić na graczy " kto jest dobry a kto zły".
Co prawda nie jestem orłem w WOT ale tez coś tam potrafię zatem po 315 bitwach mogę już ocenić tę maszyną która ma ogromne kłopoty z oddaniem precyzyjnego strzału do obiektu znajdującego się na wyciągniecie ręki.
E 100 z sentymentu
Is 7, Is 4
T110E5 nie wiem po co
T92 nieźle kopie
Lowe - skarbonka
type 59 ach te wspomnienia odległe
E 50 M niezła maszyna
T57 havy - o matko
Obiekt 268 rzeźnik
Hetzer- mały ptaszek z gatek
FV 215b (183) ma moc :-) oraz szklana gębę
Waffentrager auf E100 - zając w kapuście