Churchill Gun Carrier

Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Churchill Gun Carrier

Postautor: Abrakadabra77 » 14 lut 2013, 17:39

Obrazki
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Wychył dziala
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Dane
[spoiler]Obrazek
Przeładowanie działa OQF 32-pdr AT Gun 3,38s (Załoga 100%+dosyłacz+wentylacja)[/spoiler]
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
CrazyDawid

Re: Churchill Gun Carrier

Postautor: CrazyDawid » 05 mar 2013, 15:45

Panowie, pytanko jedno, bo już wywaliłem testowy, ile xp potrzebne jest na churchilu do przejścia na tego TDka?
Obrazek
sprawa

Postautor: sprawa » 06 mar 2013, 14:46

49 050
Megster

Postautor: Megster » 06 mar 2013, 21:00

powiem tylko tyle -mega kupa...

+1, spam
-Laurek

Ok, to rozwinę wypowiedz:
- wychył działa - niewielki. W poziomie praktycznie go nie ma.
- wolny - tak jak Churchill (zarówno prędkość max jak i samo rozpędzanie)
- wolno się obraca
- skupienie - bardzo wolne - nie to co u następnych
- działo topowe - rozczarowuje. Na papierze wygląda dużo lepiej niż w praktyce
- pancerz - wiem, ze to TD ale następne przynajmniej mogą coś odbić

Wg mnie to TDek, którego należy przejść i o nim zapomnieć. Dla porównania kupiłem SU-100Y i gra się nim o niebo lepiej, mimo że jeszcze większy klocek.

czy tak lepiej Panie moderator? :)
Krabii

Postautor: Krabii » 07 mar 2013, 9:30

Po słabym Churchillu VII nie myślałem że panowie z WG popełnią jeszcze większe głupstwo, ale się myliłem - popełnili tworząc Churchilla GC. Ten tdek to kupa złomu i tylko osłabia drużynę.

Minusy (a jest ich sporo):
- wielki i klockowaty z prostopadłymi płytami pancernymi - wykrywają go z daleka (co oznacza szybki zgon)
- powolny i mało zwrotny
- pancerz to kpina bo nawet T-50 moją przednią górną płytę przebija - nie dostrzegam rykoszetów
- dach jest chyba z chusteczek higienicznych bo arta wbija się za maksa
- powalająco tragiczne kąty wychyłu działa na boki
- wysoka nadbudówka w którą wchodzi wszystko (moim zdaniem powinna mieć co najmniej 120mm by się sprawdzała a tak to porażka)
- w porównaniu z AT8 (też VI tier) ma aż 150 hp mniej a churchill jest trochę tylko szybszy za to papierowy na maksa
- przez tak słaby pancerz padają baaaaaardzo często celowniczy lub rzadziej kierowca.
- mało plusów

Garstka plusów:
+ działo które mocno kaprysi
+ dobra depresja działa która jednak (w połączeniu z wysoką i mizerną nadbudówką) przestaje być atutem

Jeśli ktoś szuka tdka z papierowym pancerzem ale z kapryśnym działem z długim czasem celowania - niech bierze ARL V39 - jest lepszy od CGC bo szybszy i zwrotniejszy. Churchill GC jest idealnym złomem do psucia statystyk.

Moim zdaniem musi dostać buffa bo inaczej to będzie tylko frag. Swoją drogą nie wiem czym się kierowali panowie z WG robiąc taki szrot - albo poniosła ich fantazja albo im mózgi rdza przeżarła, bo kogo się nie pytam z posiadaczy tego "czegoś" to wszyscy narzekają:/

Odradzam wszystkim ten czołg - chyba lepiej iść od początku tą gałęziom. Grać AT8 na VI tierze - do tego dzięki AT8 będziemy mieli odkryte 3 pierwsze działa na następnym AT7, a grając CGC mamy do dyspozycji pierwsze działo z magiczną penetracją 110mm na VII tierze - kolejna porażka i kpina ze strony WG - i jak ich traktować poważnie??
Obrazek
Neoros

Postautor: Neoros » 31 mar 2014, 15:26

Wybaczcie, że piszę nie mając jeszcze 2-giej armaty, ale mam pewne doświadczenie z bety i z gry.

Zalety:
Alfa pionowa (depresja 10st)
Armata z Tortoise'a (dat penetration! 214!, ofc nie mówię o goldzie)

Wady:
armata nie jest usadowiona centralnie
pierwszy cel dla osób polujących na master tankera, z racji tego, że czołg jest widywany okazjonalnie
Alfa pionowa (po 5st/stronę)
mułowatość Churchilla, klockowatość większa niż Churchilla i słabsze opancerzenie (nawet IV nas przebijają na zwykłych pociskach!)
największa wada - kamo, a właściwie jego kompletny brak (no, chyba, że ja nie odczułem, załoga na ~80%)
ciężko zdobyć więcej niż 500XP na premium :mrgreen:

Taktyka:
Czołg, który może się pokazać w późnej fazie gry, o ile przetrwa :lol: . Ustawiasz zasadzkę. Pokazujesz się i zmykasz, 1 strzał i Cię nie ma (w każdym tego słowa znaczeniu). Korzystaj z, że tak powiem, hulldowna, bo depresja jest niesamowita (lepszą ma chyba tylko Emil Sturer). Reszta, jak w Churchillu - 1 linia, na więcej nie masz prędkości.

Co ciekawe udało mi się samemu spushować 1 linię walcząc nawet przeciw KV-1s, ale nie zwyciężyłem - nie zdążyłem na kapa przed przeciwnikiem na mojego. A zawrócić prawie pod bazą wroga - kicha.

Rady:
zanim kupisz zbierz wolne 15,8k XP i 72k coins na armatę, stocka możesz od razu sprzedać
niby 340m, ale bardziej ślepy od kreta i KV-1s'a, efektywny VR to ok. 250m
żarówka, hamowanie sprzęgłem, 2x camo, potem 2x camo + naprawa // tutaj doświadczeni gracze mogą mnie zganić - nie mam perków, ale coś takiego wydaje mi się najbardziej efektywne

+1 kłamstwo z ta penetracją. Już tanki VI tieru mają taką lub czasem wyższą na niektrych armatkach
P79

//edit
poprawione P79
Obrazek
1Jurko

Postautor: 1Jurko » 21 maja 2014, 7:10

Problem z nim jest taki że wielu osobom brakuje go do eksperta i jak tylko widzą to się na niego rzucają. W linii brytyjskich td lepiej jest iść linią AT i tą drogę wybiera większość
Graj tak jakbyś miał 29 wrogów a strzelać mógł tylko do 15
Awatar użytkownika
Gorzki93

Postautor: Gorzki93 » 02 gru 2014, 13:24

Mam już na nim 100 bitew, to i się wypowiem:

Jest mega słaby, bez pancerza, bez kamo, bez zwrotności, za to z kozackim działem. Mam słabość do najgorszego gówna w tej grze i tym razem się nie zawiodłem. Gra mi się nim wspaniale, rzadko wychodze z gry nie robiąc 1000DMG, czasami przekraczam 2k. Jakoś rajcuje mnie fakt, że popełnienie 1 błędu często kończy się zgonem, zwłaszcza, że uwielbiam grać z kumplami w plutonie. Oni wtedy biorą IS-3 i Lowe. Raz pamiętam, że miałbym już 3. killa zjeżdżając IS-7, aż tu dostałem bułę od E-100 :D Cały czas patrzysz na minimapę, szacujesz, skąd może przybyć zagrożenie i nie dopuszczasz, żeby ktoś podjechał bliżej niż 300m, bo zgon. Lorneta to obowiązek.

Moduły: dosyłacz, skupianie i lorneta
Załoga: 100% + 30% kamo (co potem pomyślę, na pewno coś do zasięgu widzenia i obrotu pojazdu)
Dodatkowo: Kamuflaż letni, mały zest, mała apt.

Mam już na nim 1. oznakę biegłości, specjalistę oraz kilka innych fajnych medali. Może jak go wykokszę na maxa z 3 paskami na lufie to będę go brał na twierdzę :lol: Zauważyłem jedną zasadę, że waląc gold pestkami działo staje się strasznie kapryśne. Cięzko trafić. A mam tendencję do nawalania całymi wagonami amunicji w krzaczory (59% celności). Dobrze, że ten TD ma spory zapas.
Aktualnie z dosyłaczem czas przeładowania to 7.33s. Ciekawe, czy z towarzyszami i wentylacja da się zejść poniżej 7s?
X_______T110E5, IS-7
IX_______T95, VK45.02B
VIII______AMX50 100, Panther 2,
VII______Black Prince, T-43, SU-100M1, T71, Auf.Panther
Inne_____SU-100, CGC, 59-16, T21, E8 Sherman, A-20,
Neoros

Postautor: Neoros » 02 gru 2014, 14:24

Gorzki93 pisze:Załoga: 100% + 30% kamo (co potem pomyślę, na pewno coś do zasięgu widzenia i obrotu pojazdu)

Polecam Clutch braking. A cd VR, Lornetka IMHO spokojnie starczy.
Gorzki93 pisze:Aktualnie z dosyłaczem czas przeładowania to 7.33s. Ciekawe, czy z towarzyszami i wentylacja da się zejść poniżej 7s?

Poniżej 6,727s (wg. Tank Inspectora) na top lufie bez Adrenaline Rush nie zejdziesz. (2 229 DPM)
Rammer, BiA i wenta - 7,018s. (jw.) (2 137 DPM)
Obrazek
krywicherek

Postautor: krywicherek » 05 mar 2015, 16:07

Niszczyciel jak dla mnie tragedia.

Wróć do „Czołgi brytyjskie”