Bishop ( tier V )

Awatar użytkownika
axel52

Re: Bishop ( tier V )

Postautor: axel52 » 04 lis 2013, 10:04

@sowacz91 jesteś jakimś wyjątkiem potwierdzającym tylko regułę czyli to , że jest to dziadostwo do potęgi.
Przeszedłem już następcę tego czegoś czyli FV304 i wszystko co złe w tej tyczy się następcy również jest tylko o wiele szybsza.
Garaż :
IS-7 , IS-4 ,Obiekt 261 , Obiekt 263 , Obiekt 268 , T-62A , JagdPz E-100 , AMX 50B , AMX 50 Foch [155] ,Bat.Chat 155 58 , Bat.-Chat 25t , Tortoise , T110E5 , T110E4 , M48A1 Patton , T34 , Indien-Panzer , WZ-111 mod 1-4
-> World of Warships - walcz na morzu!
sowacz91

Postautor: sowacz91 » 05 lis 2013, 20:49

Rozumiem, mimo to będę jej bronić, dziś udało się w końcu wbić asa, w tym celu trzeba było zrobić aż 3,2k dmg na 7 tierach ;-) aha, w tej bitwie na 21 strzałów 16 celnych ;-) Do snajpera dużo nie brakowało ;-)

I powiem, że jeśli myślicie, że artą należy stać w rogu mapy, w krzaku i tylko klikać po mapie...to nie grajcie artami. To nie na tym polega, to jest dużo bardziej skomplikowane. Zmiana pozycji po strzale, znajdywanie bezpiecznej pozycji blisko pozycji wroga (Im bliżej tym celniej i pocisk leci krócej czyli mniejsza poprawka jeśli chodzi o ruch), przewidywanie ruchów wroga zarówno podczas strzałów na ślepo tuż po zniknięciu czołgu jak również w ruchach po mapie, wspomaganie teamu podczas przeładowania informacjami i wskazówkami co jest szczególnie ważne przy przeładowaniu powyżej 30s. Oraz najważniejsze to być skupionym tam, gdzie zaraz wróg się pojawi, a nie gdzie już dawno się świeci i zaraz zgaśnie ;-)
Awatar użytkownika
axel52

Postautor: axel52 » 05 lis 2013, 22:57

@sowacz o czym ty piszesz ? o przemieszczaniu się tym zółwiem ? o szukaniu pozycji ? toż więcej będziesz jeździł niż grał taka jest to mobilna arty.
Piszesz po raz enty o trzymaniu się za 1 linią ? na tym tierze gdzie pomyka tyle lightów ? wybacz ale pleciesz farmazony niebywałe
Garaż :
IS-7 , IS-4 ,Obiekt 261 , Obiekt 263 , Obiekt 268 , T-62A , JagdPz E-100 , AMX 50B , AMX 50 Foch [155] ,Bat.Chat 155 58 , Bat.-Chat 25t , Tortoise , T110E5 , T110E4 , M48A1 Patton , T34 , Indien-Panzer , WZ-111 mod 1-4
sowacz91

Postautor: sowacz91 » 05 lis 2013, 23:41

Nikogo rzecz jasna przecież nie zmuszę do zmiany poglądów ;-) Czy ja wiem czy tyle lightów? Jak wylosuje u góry okej trochę tego może i jeździ, ale nie miałem takiego przypadku bishopem by być na topie. Zazwyczaj albo 6, a wtedy tyle ich aż nie ma, jak również przy 7 tierze również jakoś super dużo ich nie ma ;-)

Ja wiem, że to jest argument ostateczny, ale wystarczy spojrzeć w statystyki. Skończyłem po 46 bitwach grind, 70% zwycięstw, celność 50%, 79 zniszczonych, średnio 826 dmg na bitwę. Okej, powie ktoś, że spaślak wspomagał, bo to niemożliwe mieć 70% bez plutonów na tym tierze.

Zdaję sobie sprawę, że wiele osób ma z tą artką problem i uważa ją za beznadziejną bo ona naprawdę zmusza do wysiłku, myślenia i przewidywania. I wtedy rzeczywiście to gniot ;-) Jeszcze jedno, na niektórych mapach artka spisuje się doskonale, a na innych jest prawie bezużyteczna. Malinówka, Prohorówka, Redshire... to nie są mapy dla tej arty. Ale na el halluf czy kole podbiegunowym nie ma sobie równych.

A co do przemieszczania się, to owszem, jeśli chodzi o bishopa to raczej stoi się w miejscu i naparza do wszystkiego w zasięgu po czym jak już się wszystko ubije to jedzie się dalej :-P Bardziej ogólnie pisałem ;-)
Alchemikk

Postautor: Alchemikk » 30 lis 2013, 16:23

cześć , jestem nowy na tym forum choć w grze ciut już przeszedłem i zalogowałem się w poszukiwaniu sympatyków Bishopa . rewelacyjna arta dla zwolenników spokojnej gry - cuda robi na 7 a nawet 8 tierach . dla wszystkich zainteresowanych plutonem na bishopie mój nick w grze taki sam . dla tych którzy twierdzą że ta arta jest do d... pograj sobie czymś innym :)
Alchemikk

Postautor: Alchemikk » 30 lis 2013, 16:51

szacun kolego dla Twej ilości stoczonych bitw i doswiadczenia z tym idącym ale nie widzę byś jeżdził bishopem - tym ( bo to dziwne jest ) trzeba pograć żeby ocenić jego mozliwości - ile miałeś nie przebić na wielkich czołgach ?
Alchemikk

Postautor: Alchemikk » 30 lis 2013, 17:37

haha fakt . przebijajać , dekoncentrując przeciwnika np w IS-3 artą V tieru zdobywając przy okazji jeden z najlepszych wyników w dmg i jakiegoś fraga - to sa cuda . nie sztuka dobrą 10 naczaskać - proszę Pana ( następny z wyższych sfer co to kolegów nie ma )

Weź sobie daruj te infantylne zaczepki.
~T.
Newbiep

Postautor: Newbiep » 30 lis 2013, 20:06

Owszem "biskup" jest fajny, ale pojedynek "duchownych" artylerii w moim odczuciu wygrywa amerykanski "ksiadz", ktory jest o 2 tiery nizej :P

Bishop ma swoje momenty, ale musi dostac sprzyjajaca mape. Idealnie gralo mi sie nim na kole podbiegunowym z respem po prawej stronie i na lakeville - nie trzeba sie za bardzo najezdzic i mozna bezpiecznie strzelac bez zmiany pozycji, bo lemmingi zawsze pchaja sie na "przepychacz" i "kanion" odpowiednio do mapy

Tak, parabola jest genialna, bardzo czesto wchodza przebijajace hity (im bardziej plaski na gorze czolg tym wieksza szansa na ~450 dmg/strzal). Tygrysy nauczylem sie przebijac niemal za kazdym razem :) ... tylko ten zasieg 500m :( Przy tych gabarytach i "mobilnosci" to bardzo powazna wada, ktora mocno utrudnia gre

Na szczescie nastepca (ten maly, szybki i wsciekly FV) wynagradza wszelkie niedogodnosci i daje to, czego brakowalo bishopowi, czyli mozliwosc szybkiej zmiany pozycji i dobre kammo. I nie przeszkadza nawet ten sam zasieg strzalu, co na bishopie, bo mozna szybko uciec i strzelac w nowe miejsce :)
Z dziennika zwiadowcy #1, czyli podstawy zwiadu
[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_f5qF-MMdgs[/youtube][/spoiler]
Obrazek
Awatar użytkownika
krzychoo

Postautor: krzychoo » 17 lut 2014, 9:02

Jeśli ktoś wie jak grać Bishopem to wymiata i wpływa na losy bitew tak jak niegdyś SU-26. Nie ma efektywniejszej arty na V tierze niż ona - porównajcie sobie w statach serwerowych. Sam mam kilkaset bitew na Bishopie i WR 57% grając niemal wyłącznie na randomach i w pojedynkę. Prawie zawsze mam więcej killi i dmg niż jakiekolwiek inne arty, na które napotykam w bitwach.

Generalnie nie tylko V ale też VI tier artylerii należy do Wielkiej Brytanii. Dobrze jednak, że wiele osób nie potrafi na tych pojazdach grać.

Wróć do „Czołgi brytyjskie”