Type 58

Okkol

Re: Type 58

Postautor: Okkol » 13 mar 2013, 0:21

Wiec tak , czolg jest dziwny zeby go opisac. W suchych faktach jest w miare (penetracja jak w shermanie , wiec rewelacji nie ma) ale bez zadnego fajnego akcentu. Taki troche gorszy T-34-85. W praktyce za to jezdzi mi sie nim wysmienicie , dzialo przebija duzo (oczywiscie na 6 tierze...) i gdyby nie slabe opuszczanie lufy byloby wysmienicie. I teraz nie wiem czy czolg ma jakies ukryte "staty" czy po prostu ja jezdze duzo lepiej niz jak jezdzilem t-34-85. Powiem tak - po statach nie polecam, "po doswiadczeniu" - jest swietny :P. Ale jak to bywa z takim doswiadczeniem, ze mi sie udaje , moze ktos inny "wyrowna" i bedzie mial tragedie.

Zdecydowanie potwierdzam, czołg jest dziwny.......... (ale w pozytywnym sensie).
Na stoku nie wiadomo czy to med czy też skaut, teraz też w sumie nie wiem ale obie te rzeczy robi wyśmienicie. Oczywiście nie jedziemy nim ja t-50, i nie ustawiamy się jak VK 3601, ale spokojnie można robić trochę tego i trochę tamtego :D .

Penetracja nie "powala" , ale dmg jest ok. Idealny czołg do zadań szturmowo-zaczepnych : wychyl się-podświetl-strzel - i się schowaj. Przy ustawieniu face to face odbija wiele (kw-1 oczywiście dinguje lepiej - ale nie jest taki zwrotny). Obrót tego czołgu jest wyśmienity i nie pozwala przeciwnikom na objechanie go w żaden sposób (no chyba że przeciwników jest kilku).

Wychył działa w dół nie istnieje, dla tego trzeba nim jeździć w płaskie rejony - szczególnie mapy miejskie są jego sprzymierzeńcem. Na mapach typu EL-Haluf trzeba po prostu znaleźć sobie odpowiedni tor jazdy.

Jeżeli chodzi o zarobki to wychodzi zdecydowanie na plus, bez premki między 5 a 15 k. Ważne jest to żeby jechać tym czołgiem z głównym uderzeniem w bitwie, bo do utrzymania flanki ten czołg się nie nadaje - a przynajmniej nie sam.

Zdecydowanie polecam, bo daje dużą przyjemność z gry.

Pozdrawiam
-> World of Warships - walcz na morzu!
UnDead86

Postautor: UnDead86 » 04 maja 2013, 14:50

na początku bardzo nie lubiłem tego czołgu. Od samego początku porównywałem go z T-34-85, którym swoją drogą jeździło mi się wyśmienicie. Plan był taki: dobić do T-34-1, sprzedać i zapomnieć. Ale po dłuższej grze wszystko diametralnie się zmieniło. Czołg jest u mnie najlepszym łowcą medali typu snajper :D na 198 bitew ma ich 40 :) do tego czołg ma rewelacyjne losowania. Przeważnie są to albo same VI tiery albo VI-VII, rzadko VI-VIII.
Tak jak na początku planowałem go szybko sprzedać, tak musiałem zrewidować swoje plany i typek jeszcze pogrzeje w garażu :)
gorąco polecam tą maszynkę :)
Garaż:
CCCP: T-54, ISU-152, IS-7, SU-122-54
Rzesza: Tiger II, Panther II, Indien-Panzer, Tiger P
USA: T1 Heavy, T-29
Francja: AMX 50 120, AMX AC 48
UK: AT-15
ChRL: T-34-2

Odblokowane: IS-4, Obiekt 704, T-32, AMX 50B, E 75, E 50, Leopard PT A, WZ 120, Ferdinand
Awatar użytkownika
Pinky

Postautor: Pinky » 15 wrz 2013, 3:17

Coś jest nie tak z tym tankiem. Po obejrzeniu parametrów "na papierze" naszykowałem się na zwykłą padlinę która będzie udawała zbufowanego T-34-85. Byłem mile zaskoczony kiedy na stocku udało mi się rozegrać parę fajnych bitew. Zwrotny szybki, kombinator, który potrafi dać sobie radę z innymi równymi sobie tierowo sprzetami. Strzelić i po wykryciu wiać to taktyka która się sprawdza na nim, z niższymi tierami można się pokusić o tzw "Granie na wieże". Przyjemniej się gra na nim niż na "Rudym", czasem mam wrażenie że czasy starego dobrego Hellcata wróciły. Zastanawiam się czy nie zostawić go sobie na kompanie Seniorskie.
Neoros

Postautor: Neoros » 02 paź 2013, 21:10

Type 58 jest dziwny!
Nie skątowany rykoszetuje od BL-9 w IS-3 i od AMXa AC mle. 48, a od V tierów wchodzi wszystko, nieważne jak się ustawisz!
Brakuje mu trochę penetracji, ale to MT, można wybaczyć.
I w porównaniu do T-34-85:
-brak mocy silnika (-80HP) - każdy wyścig z oryginałem przegra,
-imo ciut gorsze działo (mniej dmg i penetracji, lepszy rof), ale rof mnie nieraz ratował,
-zwrotność jest o 4st większa - niby niewiele, ale czasem robi różnicę, nie traci tak bardzo na zakrętach.
Obrazek

Wróć do „Czołgi chińskie”