IS-2

Awatar użytkownika
Pejotl79

Re: IS-2

Postautor: Pejotl79 » 06 lut 2013, 8:44

mowisz o D25T? ja bym robił, bo na nastepnym tierze - 110 i tak bedziesz musiał ją robic by isc dalej. a tak bedziesz juz miał. im wczesniej, tym lepiej.
-> World of Warships - walcz na morzu!
Okkol

Postautor: Okkol » 15 maja 2013, 23:14

Witam serdecznie
Po rozegraniu 100 walk tym czołgiem chciałbym się podzielić kilkoma spostrzeżeniami.
Nie grałem rosyjskim odpowiednikiem , więc odnośni nie mam :
Na stoku : tragedia i jeszcze raz tragedia - zwłaszcza działo które jest całkowicie ślepe, mobilność beznadziejna - przy moim średnim win ratio (tylko i wyłącznie samemu na randomach) ok 52% na tym czołgu miałem po ok 70 walkach nie całe 40 :twisted:

Ale po wymaxowaniu => czołg nabiera charakteru przez duże CH , mobilość meda nawet przy długości HT nie sprawia trudności w chowaniu się przy walce 1 v 1. W walkach miejskich i na planszach płaskich jest to odpowiednik T 29 =>który jest do walk na nierównym terenie.

Co jest ciekawe w tym czołgu - to to że rykoszetuje często strzały w bok a nawet w tył :lol: , od frontu bez kątowania łapie wszystko.

Po wygrindowaniu w dalszym ciągu dużą bolączką jest celność działa, a raczej jego brak - przy pełnym skupieniu celownika ze 150 m potrafi strzelić obok celu, ale jak już trafi to często jak z pocisków HE czołg przeciwnika płonie.

Muszę przyznać że takiej metamorfozy dawno nie odczuwałem : stok=>versus=>target.
Po wymaxowaniu - zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
wuju84

Postautor: wuju84 » 16 maja 2013, 8:12

Aktualnie gram 110 ale z tego co pamiętam to zarówno on jaki i IS2 mają tą samą wadę,
mianowicie lufa praktycznie nie opuszcza się także porównywanie go z T29 i twierdzenie że
nadaję się do walki na nierównościach włożyłbym między bajki.
Obrazek

America: T28 Prot. | T26E4
Deutsch: GwPanter | Panther II| E-75
France: AMX 50 100 | AMX AC Mle.48
Britain: Caernarvon
Chinese: 111 1-4

Awatar użytkownika
kyrios

Postautor: kyrios » 16 maja 2013, 8:31

Lol, czytaj dokładnie, wuju jeden.

W walkach miejskich i na planszach płaskich jest to odpowiednik T 29 =>który jest do walk na nierównym terenie.

Specjalnie dla Ciebie:

W mieście i na płaskim IS-2 jest bardzo dobry. Jest tak dobry jak T29 na pagórkowatym terenie.

Tadam.
Понял?
W garażu: FCM36 PaK40*, AMX AC Mle.46, Löwe*, Ferdinand*, JagdPanther II*, T-50*, SU-100M1, ISU-152*, T29*
W planach:AMX AC Mle.48, AMX 50 Foch, T25 AT, SU-101, SU-122-54, Ob. 704
W grze jako: kyrios69 [BD] >> MWReplays

P.S. Nie rozmawiam o grze z ludźmi, których WinRatio to mniej niż 49%.
JiMi79

Postautor: JiMi79 » 21 maja 2013, 7:35

Właśnie przekroczyłem na nim granicę 100 bitew. Z uwagi na to, że radzieckie drzewko robiłem jakieś 7K bitew temu ;) to i mój skill był wtedy zapewne dużo słabszy. Nie pamiętam już dokładnie jak mi się grało ruskim ISem, więc "z taka pewną nieśmiałością" kupiłem chińskiego ISa.

Ten czołg dla mnie to totalny KILLER :) Zapomniałem jak to fajnie jest komuś strzelić za 450 na VII tierze HT :) Armata 122 mm niecelna, skupia wieczność, ale jak przyładuje to kapcie fruwają. Jest jeszcze jeden plus - złota amunicja. Używanie jej uważam za wybitnie nie sportowe, ale realia są takie, a nie inne i złoto dookoła fruwa aż miło. Tutaj mamy 300!! mm penetracji. Ładuje sobie 6 takich magicznych pestek na krytyczne sytuacje i nie straszne nam dobicie IX, która nas trzyma w szachu np.

Na plus:
- Armata - mocno bije i to mi wystarczy - wyjątkowo pasuje do mojego ulubionego stylu gry blisko wroga, dodatkowo złota amunicja kumulacyjna z 300 mm penetracji - bajka.
- mobilność - rewelacyjna jak na HT. Z max silnikiem jeździ bez problemu 37-38 km/h. Zwrotny
- pancerz - co potrzeba to odbije pomimo, że jest go mniej niż na ruskim ISie ma nieco lepszy kształt (bardziej obły) - mowa oczywiście o przodzie. Jeśli nie dostaniemy po dolnej płycie zaskakująco sporo potrafi odbić.

Na minus:
- celność i czas skupienia armaty - taka uroda tych dział, dla mnie to normalka, ale może denerwować.
- depresja działa - brak, są miejsca gdzie to doskwiera, więc trzeba ich unikać ;)

Ja gram blisko wroga, generalnie pojedynki z VII tierem jak idą na wymianę strzał-przeładowanie-strzał raczej się wygrywa z uwagi ze nasze strzały robią na prawdę dużo dmg. Na dystansie jest raczej bezużyteczny chociaż czasem coś tam uda się trafić. Założone mam szybsze skupianie, wentylację i dosyłacz. Perki mam na razie medowe raczej (załoga z meda) strzał z biodra, gładka jazda itp :) jako drugi wbija mi się już naprawa, więc za jakiś czas pewnie będzie reset, chociaż jazda i biodro powodują, że celowanie jest trochę bardziej user friendly :)

Dla mnie świetny czołg, jak ktoś lubi grę kontaktową i bicie po twarzy sztachetą to świetny czołg z uwagi na mobilność i siłę ognia.

Pozdro

Dopisane 26.05:

Wymaxowanie czołgu zajęło mi 146 bitwy - wszystkie moduły i następca zrobione. Aktualnie w grze pokazuje mi średnie doświadczenie na bitwę 1001 expa :) na tym czołgu. No i wczoraj (znaczy dziś w nocy) zrobiłem na nim absolutna życiówkę 3193 expa :) 10 fragów, medal Poola, Snajper, Stalówka, Specjalista - na koncie premium oczywiście.
Obrazek
Na tym czołgu używam złotej amunicji (6 pestek), także zdaję sobie sprawę, że to jak cheat mieć na VII tierze 300 peny :) i pewnie takie wyniki też trochę dzięki temu.

Pozdro
Garaż:
Niemcy: E-50M, E100, KT, JgTiger, Indian Pz, Pz IV., VK 30.02M, Nashorn
Ruscy: IS-4, IS-7, Tetrach, Obj.261, T-62A, ISU-152
USA: T110E5, Chaffee, T71, T69, M48
Francja: FOCH, Bat szalet, AMX 50 120
Chiny: WZ-132, WZ-111 1-4
Anglia: Centurion 7/1, Karnawał, AT 7
gustaw_pol

Postautor: gustaw_pol » 01 cze 2013, 10:08

IS-2 kupiłem go 3 dni temu, jak na złość teraz jest 30% tańszy :(. Z wolego expa załadowałem od razu 2 działo co by się nie męczyć XD i gra mi się nim b. dobrze. Zupełnie jak starym radzieckim wynalazkiem. Nie ma się dosłownie do czego przyczepić. Poza skopanym drzewkiem ale to już jest robota WG a nie samego pojazdu.
Złote pestki są mu zupełnie niepotrzebne bo kąsa jak należy. Mobilność doskonała na 1 silniku. 2 Silnika nie kupuję nawet bo isy się nie palą :P a szkoda mi 48k kredytów na taki banał.
Można by tu dużo jeszcze pisać ale nie ma po co - to po prostu stary doby IS.
Oczywistością jest posiadanie wyszkolonej załogi (niestety przechodzimy z meda więc kary są ogromne). Ważne jest także żeby jednak umieć nim grać (i grać ogólnie) bo miałem bitwę gdzie było nas 2 (2x is-2) ten drugi był wymaxowany i nawet miał camo na pancerzu i grał tak dziwnie że poszedł do nieba w 3 min gry a wygraliśmy bardzo wysoko więc po drugiej stronie nie byli pro gracze a raczej ci drudzy.
edit: ps. czy ktoś może mi rozjaśnić po co ta 2 wieża istnieje w drzewku? Ktoś ją zakładał? poprawia celność albo ładowanie? bo parametry takie same co w 1
Niemce - T-15,humi,WTE100,JP II,VK72.01,E75,TiP,vk3002D
Ruskie - IS-3,IS-7,SU100Y,IS-6,IS-4,ISU-152,SU100m1
Chińskie podróbki -T59,WZ120,110,WZ 1-4
Amerykany - T1,T2LT,T1E6,t7cc,S-pers,T32,E5,T110e3,t25/2
FR - Foch155,AMX 50100,AMX 1375
Brytyjskie - Caern,FV304,L.MK.
Japońskie - chito,chihe
Awatar użytkownika
Cortesso

Postautor: Cortesso » 02 cze 2013, 12:30

Druga wieża dodaje hp, ale coś mi się wydaje że i tak jej nie kupisz bo "szkoda Ci kasy".
TigerSmasherPL

Postautor: TigerSmasherPL » 28 lis 2014, 18:31

takie pytanie na tych, którzy długo tym grali, opłaca się grać z setką? D-25T celuje milion lat, ładuje drugi milion, a setka ma lepsze parametry kosztem alfadmg. Niedawno się przesiadłem na D-25 i chyba wrócę jednak do setki, która na 34-1 sieje pogrom
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]
Zygmunt1500

Postautor: Zygmunt1500 » 07 gru 2014, 11:15

Pamiętajcie że IS-2 jest chiński tylko w World of tanks, w rzeczywistości jest ruski choć podobno też go eksportowano do Chin, Wargaming dał plamę, bo to najlepszy radziecki czołg jaki brał udział w wojnie, w Wocie podobno jest dobry, ale fałszywa narodowość go dyskryminuje, to tak jak by słynny Tiger był amerykański.

---
I jaki to ma związek z dyskusją? To temat o zbitce pikseli w grze, a nie prawdziwym czołgu. Ta zbitka pikseli jest chińska i tak zostanie. EoT.
Dalsze dywagacje dotyczące narodowości ISa w tym temacie zostaną nagrodzone warnem.
-lszekg

Wróć do „Czołgi chińskie”