T-34-2

ReyVonD

Re: T-34-2

Postautor: ReyVonD » 26 kwie 2013, 14:33

arturro101 pisze:I jak tam panowie i panie gra się Wam tym czołgiem? Wg mnie on jest typowo na wydawanie free expa bo stockowy jest kompletnie niegrywalny (VI tierowa armata...). Po założeniu drążków i zamontowaniu nowej wieży i działa z t-34-1 dostajemy czołg taki jak t-34-1 ale z odrobinę większą ilością hp, który musi walczyć z o wiele trudniejszymi przeciwnikami wiec wesoło nie jest. Mimo to nadal mamy do dyspozycji nasza super pancerna wieże, która potrafi odbić naprawdę sporo. Tak jak t-34-1 jeździłem w większości sam i mam na nim bagatela ponad 5000 efficiency, to t-34-2 nie ruszam jeśli nie jestem w plutonie. Do odkrycia zostało mi jeszcze wiele bo silnik, gąski i działo które ma tylko 6 punktów penetracji więcej. Czuje dluuuuugi grind na tym czołgu

Niestety masz rację. T-34-2 prócz troszkę szybszej armaty i większej ilości życia nie różni się od t-34-1 (dobra, penetracja wzrasta z 175 do 181 ale to nic nie zmienia). A musimy walczyć z znacznie potężniejszymi czołgami. I tak jak w t-34-1 dzięki bardzo niskiemu profilowi czołgu wieża była naszym zbawieniem i bardzo mocnym atutem tak w t-34-2 już tak nie jest. 180mm na przodzie wieży przy IX-X tierach jest śmiechem na sali a 70mm pancerza z przodu pojazdu to istne nieporozumienie. Od przodu byle "piździk" potrafi nas przebić. A spotykając czołg z magazynkiem mamy przedyndane. Wystrzelimy raz a wróg w ten czas wpakuje w nas cały magazynek. Niestety powinni poprawić albo szybkostrzelnośc albo przedni pancerz (do 100mm tak jak w t-59) inaczej ten czołg mimo potencjału zostanie tylko maszyną do "przejścia". Ewentualnie zwyczajnie ludzie będą go omijać szerokim łukem idąc przez linię czołgów lekkich.
http://pl.twitch.tv/onybic
-> World of Warships - walcz na morzu!
gustaw_pol

Postautor: gustaw_pol » 03 sie 2013, 11:08

Przykro stwierdzić ale (jak to ktoś już wcześniej zauważył) to jest light.
Nie wiem jak do końca napisać o nim opinię. Rozpatrując go jako lighta to jest szybki, zwrotny, mały ma dużo hp i przyzwoite działo. Niestety WG sklasyfikował go jako meda - i na dodatek meda aż 8 Tieru. Jeżeli t34-1 jeszcze potrafił sobie dać radę na 9T tak ten na 10T od razu może się utopić, skoczyć z urwiska albo coś w ten deseń.
Ok teraz napisze troszkę o zaletach i wadach dokładniej.
Zaletą jest na pewno szybkość połączona z dość twardym i dobrze wyprofilowanym łbem. Tym czymś musimy się przyklejać i bić w boczki wtedy mamy szansę coś (cokolwiek) rozpruć a szybkość pozwoli nam uciec. Na pewno zaletą jest to że jest mały wszelkie zagłębienia terenu takie niewielkie że jadąc innym nawet ich nie zauważamy (jako zagłębienia do ukrycia) są dla niego dobrym miejscem do wystawiania wieży.
Wadą (chyba największą) nie jest sam czołg (bo uważam że czołg jest tak dobry jak jego kierowca) ale ktoś "mądry" z WG kto projektował drzewko. Zakładając że nie mamy free expa na zbyciu na dzień dobry dostajemy czołg z wyexpionym na tierze 7 działem 100mm. Problem w tym że, nie możemy tego działa założyć do chwili założenia nowszej wieży która kosztuje "zaledwie" 15200expa. Więc jak wcześniej napisałem wbijamy 15k expa mając do dyspozycji działo 85mm z penetracją średnią 128 lądując 2/3 bitew na 10 tierze (dzięki Ci WG). To jeszcze nie koniec. Wieży nie założymy bez nowszego zawieszenia więc kolejne 16100 expa na dziale 85mm (dzięki Ci WG). W sumie 31300 expa do zrobienia na dziale 85mm. Wnioski proszę wyciągnać we własnym zakresie ale moja metoda to robić tylko x2 do czasu aż się pozakłada oba niezbędniki i dopiero wtedy zacznę nim grać.
Zapomniałem napisać o działach. 85mm już nakreśliłem ogólnie do czego się nadają. 100mm z poprzednika wbrew opiniom daje sobie całkiem dobrze radę. 122mm z IS2 to działo dla jednostrzałowców jadących na złocie (oddasz 1 shot i giniesz) 100mm z peną 181 to działo dość specyficzne i trzeba wiedzieć jak tym grać bo do snipienia się słabo nadaje przypomina działo typa które ma humory ale generalnie poza wyjątkami bok każdego czołgu jest możliwy do spenetrowania.
Borowik13

Postautor: Borowik13 » 04 sie 2013, 20:07

gustaw_pol pisze: 122mm z IS2 to działo dla jednostrzałowców jadących na złocie (oddasz 1 shot i giniesz)

pff

Grałem na t-34-2 368 bitew, statystyki mam porównywalne do typa 59 chociaż gra się w ogóle inaczej. Grałem z 122 mm (do 100 mm z poprzednika przez wolny exp) bo drugie działo znudziło mi się na typie, a chciałem spróbować czegoś nowego. Grałem przed buffem celności i musiałem dużo uczyć się grać i było to kłopotliwe. Po patchu można snajpić na duże odległości :)
Grałem taktyką:
Dojedź do miejsca gdzie jest krzak i kamyk.
Wykorzystaj mega kamuflaż i wymierz w wroga zza krzaka.
Strzel za duży dmg.
Schowaj się za kamień z bananem na twarzy :)
Powtarzaj nawet jeśli wyzywają cię (twoi za kampienie i nie strzelanie, przecież medy po tyle nie walą, przeciwnik za używanie czitów na dmg).

W przypadku grubej ryby nie wahaj się używać golda, miałem sytuację, że wyjechał na mnie e-100 myśląc jako o free fragu. Dostał za 400 w przód i się spalił :)

Dobrą wieżę polecam używać tylko do sklejania się z wrogiem który nie sięga kadłuba. Wykorzystywanie dziur i nierówności jest kłopotliwe przez brak depresji działa. Uważajcie przy strzelaniu w czasie jazdy na małe kamyki i nierówności, celownik leci w kosmos. Wykorzystajcie kamuflaż, nabiłem raz 3k dmg w kompani mając polecenie aktywnego spota. Miałem nie strzelać jak mnie nie widzieli, a ja ich tak? :D
Match-making jest dobry :>
UnDead86

Postautor: UnDead86 » 04 mar 2014, 20:54

trochę odkopię temat, dziwne że nikt nie pisze, zwłaszcza, że często spotykam ten czołg w grze.
moje pytanie jest takie, jakiem działo polecacie?
kupiłem czołg i za wolne doświadczenie wybadałem mu gąski, teraz badam mu wieże (nie ruszę do bitwy bez wieży i działa z T-34-1)

co mi doradzicie?
Garaż:
CCCP: T-54, ISU-152, IS-7, SU-122-54
Rzesza: Tiger II, Panther II, Indien-Panzer, Tiger P
USA: T1 Heavy, T-29
Francja: AMX 50 120, AMX AC 48
UK: AT-15
ChRL: T-34-2

Odblokowane: IS-4, Obiekt 704, T-32, AMX 50B, E 75, E 50, Leopard PT A, WZ 120, Ferdinand

Wróć do „Czołgi chińskie”