WZ111 model 1-4

Awatar użytkownika
Abrakadabra77

WZ111 model 1-4

Postautor: Abrakadabra77 » 23 lis 2012, 15:24

Czołg ciężki WZ111 model 1-4
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]

DANE
[spoiler]Obrazek
Czas przeładowania dla działa 130mm 59-130T -11,81s[/spoiler]
Stan na test pierwszy patcha 0.8.2
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
frommert

Re: WZ111 model 1-4

Postautor: frommert » 20 mar 2013, 20:00

Czołg trudny - tak uważam po ok. 140 bitwach, ale po kolei..
WZ11 1-4 należy oceniać w kategoriach czołgu IS8. Podobne wartości pancerza, mobilności, już nieco mniej działo.
WZ jest szybki, zrywny ale na podjazdach bardzo mocno wytrąca prędkość w porównaniu choćby do IS8. Prędkości na prostej będą podobne. W miejscu już gorzej. WZ w miejscu obraca się dużo wolniej od E75 (mimo tego, że na papierze E75 ma mniejszą wartość obrotową) nie wspominając IS8. Nie będę rozwodził się nad pancerzem bocznym i tylnym, ale miałem kilka przypadków, że z odległości pow. 400m potrafił odbić z boku od VIII T meda, w IS8 mnie to nigdy nie spotkało - z boku i z tyłu właziło wszystko jak leci.
Ciekawy jest pancerz przedni. O ile w WZ mamy dolną belkę, w którą ładnie wszystko wchodzi, a tyle powyżej belki już jest lepiej (nie mówię tu o gold ammo). Potencjalne uszkodzenia (pokazywane od patcha 8.4) mają zdecydowanie wyższą wartość w WZ niż w IS8. W WZ miewałem te wartości na poziomie 4-5tys. w IS8 rzadko kiedy przekraczałem 3 tys. (mimo tego, żę na IS8 Stalowa Ściana gościła częściej niż na WZ). Z czego to wynika? Ano z tego, że w IS8 gra się nieco zachowawczo - strzał, obrona, strzał, obrona.. w WZ mam z tym problem.. Ciężko przejść do szybkiej obrony, bo przedni pancerz potrafi naprawdę być całkiem efektywny. W mojej ocenie WZ vs IS8 w kwestii opancerzenia ten pierwszy wygrywa. Konieczne kątowanie ze względu na prostą dolną belkę.
Sprawa druga to działo.. Na WZ mój rekord bez podpalenia zwykłą amunicją 619dmg. w bok T34, na IS8 nie do zrobienia. Czas przeładowania w WZ z wentą i BiA 11,54 w IS8 grubo ponad sekundę mniej. Działo w WZ w mojej ocenie jest bardzo zgubne dla gracza. Teoretycznie jego parametry (tj. działa) są podobne w kwestii dmg do E75, i to daje nam tą siłę, by przeć do przodu, ale.. no właśnie jest jedno "ale". Na WZ miałem strzały nawet po 311 dmg i to często, na E75 zawsze pow. 380, na IS8 podobnie. Działo w WZ wymaga skupienia, trzeba przymierzyć, odczekać 1-2 sek. i dopiero strzelać, co faktycznie daje nam czas 13 sek. od poprzedniego strzału, w IS8 to o ponad 1,5sek mniej - w HT to bardzo dużo.
Strzelałem z gold ammo i ze zwykłe amunicji, i powiem jedno, na goldzie miałem na 10 strzałów 2-3 za zero, na zwykłej jest to mniej - jakieś 1 na 10. Strzały pow. 300m powodują zdjęcie gąsek przeciwnikowi w ilości 2-3 na 10 strzałów. O wiele więcej zaufania mam do działa w IS8 niż w WZ. Wychył działa do dołu jest zerowy mając na uwadze przydatność bojową, co doprowadza do tego, że na niektórych mapach naprawdę trzeba się napocić żeby zrobić robotę dla drużyny.
Magazyn amunicji w WZ jest papierowy, nie warto nawet wyjeżdżać bez mokrego magazynu, bez niego na 100% będziesz miał obrażenie krytyczne. W tym czołgu to plaga.. nawet z mokrym miałem 2 uszkodzenia magazynu.
Ten czołg uczy pokory, jak komuś się wydaje, że jest naprawdę dobry to WZ to zweryfikuje. Mimo tego, że kilka razy już chciałem go sprzedać, to będę nim jeździł dalej, bo to czego uczy przekłada się na jazdę innymi czołgami.
Porównując WZ111 1-4 a IS8 mogę powiedzieć (na podstawie mojej gry) że:
1. średnie uszkodzenia w IS8 1798, w WZ 2015
2. średnie doświadczenie w IS8 767, w WZ 839 (konto premium)
3. 3 preki w IS8, 1 perk w WZ
4. procent trafień IS8 - 84%, WZ 83%
5. procent przeżyć IS8 - 16,75%, WZ 18,95%
6 ilośc bitew: IS8 - 388, WZ 153

To tyle, miłej gry WZ ;)

edit:

Darujcie sobie strzelanie z golda.. podczas ostatnich 5 bitew miałem po 4 strzały na 10 za zero.
pitertank

Postautor: pitertank » 22 wrz 2013, 8:49

Pierwszy czołg który traktuję jako poludniowoamerykański (po wymaksowaniu - nieustajacy banan na pysku). Działo 130mm nie odbiega efektywnością od tego na is7 (o 4-5mm mniejsza pena), a lecimy 9 tierem. I jeszcze jedna zaleta, przyczyna dla której poszedłem w chińskie drzewko ciężarowców (pomimo dojścia do IS7 u sowietów) - jest tego na randomach stosunkowo niewiele. Gracze powyżej 8tys. bitew na koncie, mają po kilka odznaczeń typu "pułapka na myszy" czy "lew synaju" -większość wie jak sobie z tymi potworkami radzić - w przeciwieństwie do chińczyków, których jest mało (hahahahaha - bez skojarzeń z ludnością). Fajna zabawka, pierwszy czołg który planuję zostawić na stałe - uciułam na 113 bez sprzedaży mojego bananowego pojazdu... pzdr.
gustaw_pol

Postautor: gustaw_pol » 22 sty 2014, 17:41

Chciałem napisać sporo o tym czołgu (tzw wrażenia z testu) ale się powstrzymam narazie i napiszę tylko to co odkryłem w normalnej grze (czołg niewymaxowany)

Armor jest dziwny z zwłaszcza wieże tego pojazdu. Stokową dostajemy wieżę z IS-3 która jest doskonała ma malutkie włazy itp. Wieży z IS-3 nie trzeba chyba obszernie opisywać. Druga natomiast wieża jest dla mnie zagadką WG. Wieża ta ma na papierku o 20mm pancerza frontalnego mniej niż stokowa jest generalnie większa, ma większe włazy (do tego mniej opancerzone włazy), wizualnie kąty pancerza na wieży są bardzo podobne a mimo tego ta druga jest znacznie trudniejsza do pokonania.
Armor przedni jest standardowy. Brzuch jest tak miękki że is\is2 bez golda spokojnie klepią i wchodzi. Góra wygląda znacznie lepiej ale też nie bardzo rozumiem jak is7 do mnie strzelił i nie przebił a sek później z za niego wychylił się med (pershing) i przebił pancerz prawie w tym samym miejscu (była dziura a obok rysa po is-7).
Dla tych co mają do napisania "pewnie z golda strzelił" od razu napiszę że mam moda który rozpoznaje rodzaj pocisku i był to pocisk PP.
Wracając do armoru, zostały nam boki. Tu naprawdę nie polecam sidescrapu odrobina za dużo do tyłu i mamy dziurę w ammoracku. Pancerz boczny jest piękny do chwili kiedy przeciwnik nie zobaczy przestrzeni za przednim kółkiem. Strzela w taki bolec podtrzymujący gasienicę i rozwala nam ammorack (plotę tak bo się nie znam). Pech niestety jest taki że musimy pokazać ten bolec żeby strzelić a wchodzi tam chyba ze wszystkiego co można spotkać na swojej drodze z penetracją ~180. To tyle o pancerzu.

Działa:
stokowe całkowicie niegrywalne- za słabe, za wolne, za niecelne.
100/62 bardzo przyjemnie obgryza przeciwników - 5 pestek goldowych na ciężkie 10T i reszta to dobra zabawa ... jako med.
130 - Brak danych. (edit) Mam już działo i to jedyna słuszna droga (wbić te ~60kexpa) z tym działem w koncu przestaje się tracić kredyty a i przeciwnik 3x sie zastanowi zanim wyjedzie bo losuje nawet za ~600. istotną informacją jest to że strzelamy szybciej niż e75 (o prawie 2s) co przy odrobinie wprawy umozliwia oddanie dodatkowego strzału bez straty hp.

Mobilność - zwrotny jak med, szybszy niż niejeden med. Pozwala mu na granie z 100/62 bez stresu. Pozwala mu także na sprawną obronę przed medami.
edit: z ostatnim działem robi się cięższy i bardziej jest to e50 niż t54 (jeżeli chodzi o mobilność) ale nadal dość mobilny.

Wady:
Największą wadą pojazdu jest jego dolna płyta. Kątowanie nic nie daje trzeba ją chować za wszelką cenę, inaczej szybki zgon.
Drugą z kolei wadą jest zarazem fajne a zarazem kosztowne działo 100/62. Przy jego RoF-ie wystrzelimy spokojnie 25 pocisków w czasie gry jeżeli będą to tylko pociski PP to mamy już koszt 26250 jeżeli będą goldziaki to każda 4k kredytów, zgon kosztuje nas ~13k kredytów. Łatwo policzyć że jak dojdzie nam naprawa, i apteczka (a dochodzi co bitwę bo ammorack leci i leci) to koszta związane z tym pojazdem są niemałe i naprawdę trzeba się napocić żeby wyjść na swoje.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2014, 8:56 przez gustaw_pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Niemce - T-15,humi,WTE100,JP II,VK72.01,E75,TiP,vk3002D
Ruskie - IS-3,IS-7,SU100Y,IS-6,IS-4,ISU-152,SU100m1
Chińskie podróbki -T59,WZ120,110,WZ 1-4
Amerykany - T1,T2LT,T1E6,t7cc,S-pers,T32,E5,T110e3,t25/2
FR - Foch155,AMX 50100,AMX 1375
Brytyjskie - Caern,FV304,L.MK.
Japońskie - chito,chihe
striker13

Postautor: striker13 » 12 lut 2014, 19:30

I to jest to czego chciałem ! Szybki mobilny HT'ek z walnięciem ! Działo podobne do tego z isa-7 i niemieckiej 12.8 cm .Pena 244 spokojnie wystarcza . Polecam ten czołg .

Wróć do „Czołgi chińskie”