113

Awatar użytkownika
Daveed

113

Postautor: Daveed » 28 gru 2012, 14:56

SerB przemówił na blogu developerów, a rzekł iż czołg 113 zastąpi na X tierze WZ-111.

Wstępne dane na temat czołgu:

Название - "113", лоб - ЕМНИП 120 под 68 (sic!) ВЛДЮ НЛД не помю.
Башю - уточняем. Скорость порядка 40-45. Пушки - аналог М-62 и аналог С-70 (возможно, оставим только М-62)

Czyli przedni armor 120mm, prędkość 40-45 km/h, działa będące odpowiednikami tych z IS-4 i IS-7 (ewentualnie zostanie tylko to z IS-4).

Źródło: http://world-of-kwg.livejournal.com/104350.html

.............................................................................................................................
Stan na test pierwszy patcha 0.8.3
Obrazki
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Dane
[spoiler]Obrazek
Czas przeładowania z wentylacja załoga 100% i dosyłaczem to 9,2s[/spoiler]

Edycja posta moja -Abrakadabra77
I was angry with my friend:
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

To nie easter egg! To tekst odpowiedzialny za bezpieczeństwo międzynarodowe, więc zostaw i idź psuć coś innego.
Ehh...
-> World of Warships - walcz na morzu!
Borowik13

Re: 113

Postautor: Borowik13 » 29 gru 2012, 15:39

Mobilność to chyba jedyna dobra cecha tego czołgu, trzeba będzie dużo nauki aby go ogarnąć bo wykorzystując prędkość można zmusić przeciwnika do strzału w przedni pancerz który bardzo łatwo ustawia się pod kątem. Pancerz ten dziwnym trafem odbija również golda jak przeciwnik źle trafił :P Prawie zdobyłem nim stalową ścianę na serwerze gdzie wszyscy ładują full gold.
Match-making jest dobry :>
Drabczak

Postautor: Drabczak » 29 gru 2012, 16:16

Chińska podróbka ISa 7 ot co. :roll:
http://signup.leagueoflegends.com/?ref= ... c092284987 serdecznie zapraszam do rejestracji i grania dobijcie do 10 lvl ;)
Awatar użytkownika
Geralt1979

Postautor: Geralt1979 » 10 sty 2013, 14:44

Pograłem dzisiaj nim chwilę i mogę powiedzieć tylko tyle, że fancuzkie czołgi mają lepszy ujemny wychył działa.
Tutaj jest masakra, lufa praktycznie w poziomie z kadłubem...
nick w grze: Geralt_z_Rivii
Kiszorek

Postautor: Kiszorek » 13 sty 2013, 12:24

Działo tego czołgu jest niecelne, ma troche lepszy wychył niż 121. Natomiast pancerz 113 potrafi wiele odbić :D
gustaw_pol

Postautor: gustaw_pol » 15 sty 2013, 9:46

Opinia opinia opinia.......
Tego się nie da zrobić. Grałem i cały czas się zastanawiam do czego on może być przydatny. Jest moim zdaniem dużo gorszy niż is7.
Jestem w tej wypowiedzi trochę surowy ale niestety.Po co wprowadzać linię czołgów która do niczego nie służy? oczywiście dla pieniędzy (pieniędzy WG).
Ok to tyle na wstępie a teraz trochę porównania.
Mobilność praktycznie taka sama jak w is7 (więc ludzie mający is7 śmieją się głośno)
Działo Nie wiem co autorzy mieli na myśli dając 9T działo 130mm a 10T 122mm. Działo niecelne może nie aż tak jak w is7 ale dno dna. Niby szybciej strzela ale po co komu szybsze strzelanie? Jak ktoś chce szybko postrzelać to ma amerykańskiego E5. Nie wiem co oni chcieli uzyskać. Hybrydę działa E5 i mobilności IS7? To im się nie udało bo działo ssie.
Uważam że działo może być albo szybkostrzelne z niższym dmg ale dobrą penetracją albo wolnostrzelne z dużym dmg wtedy to ma sens natomiast tu dali szybkostrzelne działo ze stosunkowo niskim dmg o małej celności i ograniczonej penetracji. Mogę chyba stwierdzić i nikt się nie obrazi że spokojnie można nakleić na tym dziale napis "dedykowane do strzelania ze złota". Tyle o dziale.
Armor: przodek jest mocno pochylony ale ma zaledwie 120mm grubości co oznacza że trzeba mocno uważać kto do ciebie i skąd strzela. Dlaczego? oto przykłady. Stojąc i kątując pancerz pięknie odbijamy i zabijamy ciezkiego HT 10T bo nie mógł nas przebić. Nagle na górce pod ktorą staliśmy pojawia się głupi amx 12T i z góry bijąc w przedni pancerz wchodzi prawie wszystko bo z góry ma kąt 90stopni a ma penetrację średnią 144 więc pięknie dziurki powstają, fajnie? chyba nie bardzo. To samo dotyczy arty. pociski z art spadają mniej lub bardziej ale od góry co powoduje mielonkę w takim czołgu. Płyta dolna też nie jest jakaś cudowna, 10T nie mają problemów z przebiciem. O bokach i tyle nie ma co wspominać bo jest podobnie jak w amerykańskim E5, znaczy troszkę lepiej ale mało znacząco. Jest jeszcze jedna jedna sprawa dotycząca armoru jak i gabarytów tego czołgu. Mianowicie wieża jest wielka jak stodoła (tak jak w is7) ale długość tego czołgu i umiejscowienie wieży powoduje że żeby wystrzelić trzeba wystawic 1/3 czołgu z za rogu. To znowu oznacza że gracz musi podjąć decyzje czy wystwić boczek na ostrzał czy zmniejszyć kąt ułatwiajac penetrację przedniego pancerza (dla przypomnienia tylko 120mm). W is7 także tak trzeba ale.. boczki są zbugowane z przedni armor nie dość ze grubszy to potrafi odbijać nawet "pewniaki" w reflektory.
ogólnie idiotyczny pomysł żeby zamieniać czołgi miejscami w drzewku. wz111 to taki odpowiednik is4 z działem 130mm a tego czegoś nie mozna porównać z niczym.
koniecznie muszą to naprawić albo na CW będą się pojawiać 9T a tego nikt nie bedzie używał.
Niemce - T-15,humi,WTE100,JP II,VK72.01,E75,TiP,vk3002D
Ruskie - IS-3,IS-7,SU100Y,IS-6,IS-4,ISU-152,SU100m1
Chińskie podróbki -T59,WZ120,110,WZ 1-4
Amerykany - T1,T2LT,T1E6,t7cc,S-pers,T32,E5,T110e3,t25/2
FR - Foch155,AMX 50100,AMX 1375
Brytyjskie - Caern,FV304,L.MK.
Japońskie - chito,chihe
Apticer

Postautor: Apticer » 16 sty 2013, 10:48

Stwierdziłem, że zamiast w rosyjskie HT, pójde w Chińskie.
Ale niech mi ktoś wyjaśni pewną rzecz. Czemu Chiński MT ma lepszą armatę od czołgu ciężkiego? Armata z MT ma lepszą szybkostrzelność, lepszą penetracje, lepszą celność, szybsze skupienie celownika. Jedyne co jest takie samo to obrażenia. Na teście nie doszedłem do tieru X, więc mógłby się ktoś wypowiedzieć czy to tylko na papierze tak wygląda czy faktycznie MT dostał zajebistą armatę i to w MT się opłaca iść?
Munga

Postautor: Munga » 16 sty 2013, 15:07

W is7 także tak trzeba ale.. boczki są zbugowane z przedni armor nie dość ze grubszy to potrafi odbijać nawet "pewniaki" w reflektory.

Weź przeczytaj to zdanie kilka razy i zacznij się z niego śmiać, albo nawet lepiej - płakać. Wiesz co z niego wynika? Że dobrze wiesz, że is7 ma nie taki pancerz jak powinien i jest to jeden z najgorszych czołgów do przebicia, właśnie z powodu, który napisałeś. Najlepiej wszyscy zacznijmy jeździć is7, bo ma bugi w pancerzu dzięki temu jest najlepszą X - bo przecież resztę można przebić jak chcesz. Albo lepiej, ładujmy samo złoto na pokład. Po prostu brak słów -.-'
Garaż:
Lorraine40t, T-62A(!), IS-4, IS-7, Obj.261(!), MS-1, Obj.704, E-100, Leichttraktor, T34, T110E5
lysyX

Postautor: lysyX » 18 sty 2013, 18:05

Szczerze mówiąc według mnie ten czołg jest godny uwagi każdego czołgisty. Jest to poważny konkurent dla IS-7 i T110E5. Jest jak na heavika niesamowicie zwrotny i szybki. Działo prawie takie jak na IS-ie 4. Pancerz w odpowiednich rękach potrafi odbić nawet 400 penetracji. Jak dla mnie niesamowity pojazd.

Plusy:
- mobilność
- prędkość
- brak wyraźnych weakspotów(na wieży mamy właz dowódcy, ale jest on trudny z większego dystansu do trafienia)
- panerna wieża, oraz przednia płyta nachylona pod dużym kątem...

Minusy:
- ...która bez skątowania pochłania wszelkie obrażenia
- wymaga umiejętności w opanowaniu
- niewielkie kąty odchylenia działa
Awatar użytkownika
Yager

Postautor: Yager » 25 lut 2013, 15:19

Witam..
gustaw_pl trochę się z Tobą nie zgadzam.. a mianowicie pytasz po co nowa linia czołgów do niczego nie służąca i odpowiadasz sobie oczywiście sam.. Idąc tym tokiem rozumowania to po co nam "inne" linie czołgów, zostawmy powiedzmy rosyjską i ok.. Poniekąd rację masz , że dla kasy właścicieli gry, ale w końcu po co ta gra ? dla naszej tylko przyjemności ją zrobili ? :lol: A co do czołgu, rozegrałem nim już ileś tam bitew i powiedzmy szczerze.. niczym szczególnym się nie wyróżnia, ani niczym szczególnym nie odstaje od innych "ciężarówek". Działo wcale nie takie złe, te parę mm "peny" i troszkę dmg. to niewielka różnica (porównując do is-7 oczywiście).. ale... już kilka razy mi się przytrafiło stać "twarzą w twarz" z iskiem i .. On rykoszet ja jednocześnie strzał z zaliczeniem i bez pośpiechu załadunek (8,99 sek) i drugi strzał (On na to nie ma szans ok 12 sek ładowanie). Efekt on za "zero" (nawet jakby trafił to powiedzmy 500 dmg) ja ok 800 dmg zaliczone. Po to są szybkie działa w grze jakby co :shock: Na pancerz rzeczywiście należy uważać ale jak się trochę pograło "francuzami" to tu i tak jest "bunkier". :mrgreen: Szybkość i zwrotność jest zaletą i to nie ulega dyskusji a wychył działa w dół.. należy się przyzwyczaić do odpowiedniego ustawiania czołgu i zaręczam, że można (francuzi niewiele lepsi ). Reasumując, jak do każdego czołgu należy się przyzwyczaić i obrać na nim odpowiednią taktykę walki ale moim zdaniem jest ok. Już po kilku bitwach trafiło mi się zniszczyć 5 szt w jednej bitwie (w tym 3 ciężkie) i nie jest to jakiś odosobniony przypadek a zaznaczam, że nie jestem jakimś tam "szalonym" czołgistą z nadludzkimi umiejętnościami. W każdym razie uważam, że warto czołg wypróbować a jak nie przypadnie do gustu... złom skupują również w WOT... ;)
nick ..Yeger.. ale... link aktywacyjny przepadł :P
w garażu : T-54, E-50 M, E-75, Is-7, Bat Chatillon 25t, is-4, E-100 T-62a, 113, AMX 50 120, WZ-120 + Typek jako bankomat :)

Wróć do „Czołgi chińskie”