Type 64 czołg lekki (premium VI tier)

Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Type 64 czołg lekki (premium VI tier)

Postautor: Abrakadabra77 » 12 paź 2013, 0:18

Obrazki
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Dane
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Dane terenowe
Cena zakupu -3500 gold
Czas przeładowania działa 76mm Gun M1A2 (załaga 100%+dosyłacz) 2,85s
[spoiler]Obrazek
Obrazek[/spoiler]
*czołg jest taiwański
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
striker13

Re: Type 64 czołg lekki (premium VI tier)

Postautor: striker13 » 20 paź 2013, 10:28

Super czołg ala T21 ale znacznie szybszy i na pewno go kupię.Jedyny mankament to trochę za wolna wieża ale daje radę :P
Awatar użytkownika
Pinky

Postautor: Pinky » 29 gru 2013, 6:20

Kupiłem do kolekcji, tak o do zabawy i wygłupów. Kiedyś spóźniłem się z zakupem Typ 62 i troszkę tego żałowałem, teraz miałem sobie powetować to typ 64. Na razie z załogą niewyszkoloną na 100% wrażenia są pozytywne. Troszkę zbyt mało zwinny jest jak na dobrego ruchomego zwiadowce, a zasięg widzenia zbyt mały jak na stacjonarnego (400m na niewielkim plusie z ul. optyką). Rzuca go od VII do X Tieru. Mała penetracja sprawia że momentami trudno coś wykroić nawet z boku, ale się da nawet najbardziej pancerne żelastwo podgryzać. Jak nas rzuci na X Tiery to jesteśmy na dwa strzały najczęściej, zbyt mała ilość HPków nie pozwala poszaleć z fantazją ułańską i trzeba bardzo uważać i wykonywać przemyślane posunięcia. Nie nawiązywać bliższych pojedynków ogniowych z Anemiksem 13-90 i T71, wszystkie inne scouty z biedą ale powinniśmy złoić. Z jazdy Typ 64 jest podobny do Hellcata ( i nie tylko z jazdy), niestety działo jest niecelne i raczej paniki nie sieje u przeciwnika po strzale. Z gołodupną załogą na 80% jak nie wystrzelimy to jesteśmy naprawdę mało widoczni. Nie wiem jaki to ma camofaktor ale musi mieć dość duży skoro kumpel na testowej bitwie przejechał koło mnie z plus/minus 100 metrów i szukał nadal w szczerym polu. Odnoszę wrażenie że MT-25 potrafi więcej odbić pocisków i zasadniczo na tym się kończy jego przewaga nad Typ 64. W kategoriach zarobku miłe zdziwienie, zarabia tyle co Szmalctrumna, lub niewiele mniej niż SU-100Y i to na niewyszkolonej załodze, kiedy na Szmalcu mam po 3 pełne perki a na Suce 4 pełne perki. Ale w końcu nie od dziś wiadomo że na umiejętnym podświetlaniu zarobki są bardzo ładne. Dodam jeszcze że ponieważ ma wieżę od Hellcata to wentylacji nie da się mu wmontować, a zasięg radia rewelacyjny co dla zwiadowcy jest bardzo ważne. Jak wyszkolę ten pierwszy perk (maskowanie) na załodze na full i trochę lepiej poznam czołg coś jeszcze postaram się napisać.
zolf

Postautor: zolf » 06 lip 2014, 23:00

Sprawiłem sobie luksus i postanowiłem kupić pierwszy czołg premium. Pierwsze kilka bitew i generalnie pozytywnie. Typek bardzo szybki, zwrotny, świetny zasięg widzenia. Z zieloną załogą sprawia niezłe wrażenie. Oczywiście wadą jest ciut mała penetracja i absolutny brak pancerza. Póki co nie mogę go rozgryźć i znaleźć odpowiedniej taktyki. Wydaje się, że najlepiej dojechać do wysuniętego krzaczka i spotować, no ale z tym różnie bywa. Aktywny spoting także wchodzi w grę, jednak jesteśmy na 1-2 hity (580 hp). Zarobki-przy kiepskiej, wygranej bitwie bez żadnych wielkich osiągnięć ok.12-13k, na chwilę obecną max co osiągnąłem to pona 30k na czysto ( bez premki)
Newbiep

Postautor: Newbiep » 07 lip 2014, 9:31

Całkiem przyjemny i co ciekawe potrafię zarobić średnio 60-80k na otwartej mapie typu Prochorówka, Malinówka lub Murowanka - na pozostałych (o ile nie ma za dużo RHM i inych startreków z cammo) zarabiam 40-60k.

Z wyszkoloną załogą sprawuje się świetnie, działo coś tam skrobie i można nastukać całkiem ładny DMG. Usunięcie z jego losowań X tierów uważam za nerf :P Na X jest więcej HP do wyspotowania, a tym samym więcej kasy do zarobienia i expa do zrobienia, poza tym "kto by się przejmował takim cieniasem" :)

Jego chyba jedynymi wadami są:
-zapas pestek: 2 minuty bitwy i jak się postaram, to nie mam ammo
-obrót wieży: wieża nie nadąża za kadłubem podczas objeżdżania przeciwnika
Z dziennika zwiadowcy #1, czyli podstawy zwiadu
[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_f5qF-MMdgs[/youtube][/spoiler]
Obrazek

Wróć do „Czołgi chińskie”