Type 62 (premium VI tier)

Hovding2

Re: Type 62

Postautor: Hovding2 » 11 sie 2012, 18:16

A jak ta zabawka stoi w zestawieniu z innymi medami VI tieru?
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Szakael

Postautor: Szakael » 11 sie 2012, 18:41

Czytałeś wątek? to jest light nie med. zestawiać go możesz prędzej z amx12t
Jeśli wróg jest w zasięgu, ty również.
Hovding2

Postautor: Hovding2 » 11 sie 2012, 20:14

A ja chciałbym zestawić go z medami VI tieru.
Obczaiłem parę filmów na YT odnośnie tego malucha i z tego co widać, to faktycznie rzuca go głównie z wysokimi tierami (8 i wyżej).
Awatar użytkownika
Guziec87

Postautor: Guziec87 » 12 sie 2012, 10:25

Chińska podróba Chaffee - ot co :roll:

Jeżeli ktoś lubi "półscoutów" jak właśnie hamburger czy AMX 12t to to jest czołg dla nich.
Natomiast na akcje w stylu T-50-2 bym nie liczył, bo jednak aż takim "motocyklem" nie wygląda żeby był. Zestawienie z medami VI tieru wygląda tak, że jak już go trafią to go zmiotą...tym bardziej, że po zalewie Type 59 większość już umie strzelać do ruskich i podobnych "naleśników".

Podsumowując:
Przez chwilę zastanawiałem się nad kupnem tego wynalazku chińskich inżynierów (czyt. kopistów :lol: ), ale po przemyśleniu sprawy uważam, że będzie to raczej Chaffee tier wyżej niż Type 59 tier niżej. To że z "superscoutów" V tieru Chaffee wygląda na zdecydowanie najmniej popularnego chyba o czymś świadczy...
Garaż: AMX 12t, Aufkl. Panther, Pz IV, VK 3601, Panther, Indien-Panzer, Leopard PTA, E-50M, Tiger II, Lowe, E-75, E-100, Maus, StuG III, Nashorn, JagdPanther, RHM, JagdPanther II, Jagdtiger, GW Tiger(P), KV-1, KV-85, IS, kilka lolków

Obrazek
damJo

Postautor: damJo » 12 sie 2012, 11:30

Chafee jest najmniej popularny bo większość ludzi z niewiadomych mi względów używa 5 tierowych lekkich czołgów do samobójczych zwiadów na początku bitwy, a do tego burger się nie nadaje bo jest najwolniejszy. Wracając do tematu to na początku type 62 mnie zaciekawił, ale gdybym miał kupować któregoś z chińczyków to zdecydowanie wolałbym trochę dołożyć i nabyć type 59, który z pewnoscią przyniesie więcej profitów.
Awatar użytkownika
Yameso

Postautor: Yameso » 24 sie 2012, 9:11

Czy ktoś już może się pochwalić typem 62? Jak się nim jeździ, jak zarabia? Czy jest sens kupować to dla zabawy z gry jeśli ma się już czołg premium (konkretnie typa59)?
Obrazek
RsFordFan

Postautor: RsFordFan » 24 sie 2012, 14:44

Chaffee wciaga nosem Type 62 ;) Chaffee jest mało popularny bo ludzie nie potrafią nim grać.
Co do zarobków Type 62, klanowicz wrzucał raporty i były to okolice 40-60k na premium.
xeno

Postautor: xeno » 25 sie 2012, 5:30

Bez premki około 20-30k
IMO jak dla mnie ten tank to jakaś pomyłka. T-50-2 w porównaniu do Typa 62 wypada niemalże w każdym calu lepiej niż o ironio jeden tier wyższy Typek. Chińczyk ma lepsze działo ale na niewiele się to zdaje przy takim pancerzu (zerowym) i silniku sporo słabszym. Przyspieszenie średnie, zwrotność mniejsza niż T-50-2...
Spieszmy się strzelać w scoutów, tak szybko spotują...
axiom_funk

Postautor: axiom_funk » 25 sie 2012, 16:39

Nie grałem nim jeszcze, ale zamierzam kupić. Nie wiem jak możecie porównywać tn czołg z T 50-2 czy Chaffiem. To zupełnie inna konstrukcja, i inne zastosowanie. O ile bliżej mu do Chaffiego, to z T50-2 ma niewiele wspólnego i to z założenia.
Parametrami działa i mobilnością przypomina meda, pancerzem a raczej jego braiem scouta. Dlatego grać trzeba nim właśnie jak Chaffiem nie jeżdząc na pałę a delikatnie spotując, lub wspomagając z drugiej linii medy, bo do objeżdzania i dobijania nadaje się świetnie.
Awatar użytkownika
majan

Postautor: majan » 26 sie 2012, 7:10

Zrobiłem nim 15 bitew a wiec ocena może być niedokładna załoga na 80%.
A wiec od początku: mobilność porównywalna do meda, mała moc silnika co widać szczególnie na górzystym terenie. Jest wolniejszy od francuzów może troszkę zwrotniejszy. Mobilność porównałbym do t34-85. Na 100% będzie zapewne lepiej.
Czołg jest mały i ciężko go trafić. Jak już jednak dostanie wszystko i wszędzie wchodzi. Pancerza 0.
Dwie największe zalety tego czołgu to, bardzo dobre maskowanie, strzelając z krzaków często pozostajemy niewidoczni . Czołg ma też dużą celność podczas jazdy. Wydaje mi się ze nawet lepszą niż czołgi amerykańskie. Armata ma dużą szybkostrzelność i niezły DMG ale penetracja jest niewielka. Nawet z boku i z tyłu często nie uzyskujemy przebić. Czołg jest losowany z X i w takiej bitwie jest praktycznie bezbronny. Miałem może ze 2 bitwy, gdzie top tankiem była VII. Na takim tierze można zaszaleć.
Zarobki bez premium 10k na czysto słaba przegrana bitwa. Dobra bitwa 17 strzałów w celu 3 fragi, 4 uszkodzenia, 4 wykrycia: na czysto 28k. Myślę ze przy bardzo dobrej bitwie z bohaterem można uzyskać w granicach 40k.
Taktyka : na początku krzaki i ostrzał , później można pokusić się o bardziej ofensywną grę, wypad po artę, lub kąsanie z boku i z tyłu. Inaczej szybki zgon.
Podsumowując czołg dla wąskiego grona graczy. Moim zdaniem nie jest wart 80PLN. Jest losowany za wysoko , nie zarabia kokosów, trzeba być niezłym graczem aby wykorzystać jego zalety. Dobrze gra się nim z losowaniami, gdzie top to max VIII tier.
Z premium będzie zarabiał dobrze bo w granicach 15-60 na bitwę. (średnio na czysto 20-30k na bitwę)

Wróć do „Czołgi chińskie”