Chi-Ni (II tier MT)

Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Chi-Ni (II tier MT)

Postautor: Abrakadabra77 » 06 gru 2013, 0:02

Koszt odkrycia 150 doświadczenia
Cena zakupu 3900 kredytów
Obrazki
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Dane
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Przeładowanie (załoga 100%+wentylacja)
Działo 5.7cm Gun Type 97 3,33s
Dane terenowe
[spoiler]Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Gorzki93

Re: Chi-Ni (II tier MT)

Postautor: Gorzki93 » 23 gru 2013, 18:07

Po tragicznym klonie francuza przeniosłem się na tego dziada. Załoga po 80% z poprzednika i do bitwy.

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy - przednia płyta pancerza - masakryczny kąt, złapałem na nią parę ryśków i wydaje mi się, że jest nie do przebicia. Zajmuje około 1/3 frontu. Tam chyba też jest te 25mm. Wieża jest taka sobie, wiadro ładnie odbija na obrzeżach, ale płaskie jarzmo chętnie wsysa. Na słabe działa pomaga kątowanie - wieża jest z boku, więc z jednej strony mamy niezłe możliwości. Spróbowałem i niestety, mój entuzjazm szybko zgasł. Oto, jak wygląda pancerz z perspektywy:

Obrazek

Górną część kadłuba zaznaczyłem na zielono, choć ona też czasem odbija. Gdy ktoś wali do nas z zutomatu włącza jej się skill rykoszety +50 * . Dół wsysa, jak leci. Strzelając w bok kadłuba, centralnie w środek, uszkadzamy magazyn amunicyjny. A boczek ma 12mm. Sidescraping mija się z celem.

Mobilność jest jego dużym plusem - co prawda jedzie tylko 30km/h, ale rozpędza się do Vmax w kilka sekund. Trochę gorzej radzi sobie pod górę. Bardzo sprawnie się obraca.

Najważniejsze - uzbrojenie.
13mm automat - magazynek mieści już 30 naboi, penetracja 23mm - niestety drugiego Chi-Ni nie zdejmiemy na magazynek, za dużo odbija. Może być.
37mm - przerażony celnością i peną z Otsu - nie testowałem.
57mm - tym robię imprezkę. Penetracja może zdziwić - 29 na p-pancach, 28 na odłamkowych - logika wskazuje, że używamy jej jako haubicy i walimy w słabo opancerzone cele. W mardera wchodzi za blisko 100. Przeładowanie 3.7s. Celność - znośna. Nawet sprawnie celuje. Nie polecam na dalszy dystans, choć miałem niezłe trafienia nawet z 300m. Pocisk leci dość wolno, jak to w obrzynach.

Taktyka - najlepsza to podjechać pod górkę i stosować hulldown - wieża jest malutka.

* - byłem ostrzeliwany z automatu 13mm (23mm pene) i całkiem sporo odbijał (sprawdzałem ślady na pancerzu) natomiast działko w Otsu o tej samej penie wbijało jakieś 2/3 strzałów. Jak rozgryzę to do końca to napiszę.

Edit: Skończyłem dziada na armacie 37mm i okazało się, że nie ma tragedii. Trochę kuleje penetracja - tylko 32mm - ale celność jest znośna. Da się coś tam ugrać.
X_______T110E5, IS-7
IX_______T95, VK45.02B
VIII______AMX50 100, Panther 2,
VII______Black Prince, T-43, SU-100M1, T71, Auf.Panther
Inne_____SU-100, CGC, 59-16, T21, E8 Sherman, A-20,
TigerSmasherPL

Chi-Ni (II tier MT)

Postautor: TigerSmasherPL » 13 sty 2014, 10:31

japońce są niby mega papierowe, ale od tego mi odbijało, jak od pz2 albo t18 :D, zresztą od te-ke jeszcze bardziej :lol:
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]

Wróć do „Czołgi japońskie”