Type 4 Chi-To (VI tier MT)

Keyser_S0ze

Re: Type 4 Chi-To (VI tier MT)

Postautor: Keyser_S0ze » 28 maja 2014, 7:28

Kolejny japoniec skończony (no jeszcze jednia dwie bitwy). Załoga 100 + 97 naprawa. Dosyłacz, skupiacz, wenta.

W skrócie zalety:
- dające radę działo z niezłą peną i znośnym dmg. dobrym wychyłem;
- niezbyt łatwo palny;
Wady:
- papier;
- działo długo skupia;
- ruf działa niweluje wysoka wieża, w którą walą gdy próbujemy strzelać z pod wzniesienia;
- kanciak;
- dość duży;
- niezbyt mobilny i szybki;
- słabe camo;
- padający załoganci.

Jak zdążyłem się już przyzwyczaić kolejny papierowo kartonowy czołg z kraju kwitnącej wiśni. I generalnie nie było by problemu bo sporo takich czołgów jest nawet na wyższych tierach . Ale jest jedna różnica słabości rekompensowane są przez inne lepiej rozwinięte zdolności. Tu niestety ten balans jest ujemny.
Gra nim przypomina mi granie wieżowymi amerykańskimi TD. Ale popatrzymy z kim konkurujemy nie mówię tu już o słynnym Hellcacie, który nie dość, że ma jedno z najlepszych camo w grze to jeszcze do depresji działa niezłą wierzę i bardzo dobrą armatę i na koniec większą mobilność i prędkość. T49 z 5 tieru jest już o wiele lepszy i też należy nim być jak ninja.
Do innych naszych odpowiedników nijak nie idzie go porównać bo ruski mobilniejsze, wytrzymalsze z mocniejszą armatą. Cromwell wyścigówka z lepszą armatą. Niemce celniejsze i wytrzymalsze. Amerykańce też bez problemu poradzą sobie z kartonem. Pomijam chińskie bo mam tylko typa59.

Generalnie nie grało mi się nim znowu tak źle ale daleko jest od szału. Tak jak zostawiam czołgi na danych tierach jak mają to coś tak tu nie widzę sensu zostawiania go na dłużej. Po co jak mam Hellcata, T-34, Shermana czy Cromwella.

Znajdą się na pewno obrońcy tej maszyny, że to droga ninija, że trzeba być czołgiem wsparcia, że to, że tamto ale prawda jest taka że na tle konkurencji to dziadostwo. Bo każdym niemal czołgiem innej nacji kampiąc się za plecami innych zrobimy wynik ale tu nie chodzi tylko o dmg ale o wygranie bitwy a tym skazani jesteśmy na losowanie bo bitwy nie pociągniemy.

I jeszcze jedno zdecydowanie dla ogarniętych graczy pomidorki wogóle powinny tą linię omijać.

Zaczynamy kolejny tier w oczekiwaniu na podobno dobrą ósemkę.
-> World of Warships - walcz na morzu!
azja49

Postautor: azja49 » 19 kwie 2015, 16:56

Jeden z lepszych czołgów Japonii :)

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=TuQXAwEkg04

Ponad 3k dmg bez żarówki jeszcze, aż miło się nim gra
TigerSmasherPL

Type 4 Chi-To (VI tier MT)

Postautor: TigerSmasherPL » 05 wrz 2015, 14:27

wymaksowany, 2k xp do chi-ri i czas na opinię: czołg jak czołg, coś jak nieślubne dziecko panienki z anime z cromwellem, działo bardzo dobre, depresja , reload [załoga 100% bez perków i modułów) 3,64 jak na japońca nawet ma pancerz (coś tam dingnie). Ale ma ogromną wadę: losowania, może to mój pech, ale w moim odczuciu rzuca go stanowczo częściej na VIII niż inne szóstki. Na cw się nie nada (hellcat/cromwell lepszy) ale na randomach (nawet jak go rzuci na top) jakoś sobie radzi.
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]
Neoros

Postautor: Neoros » 05 wrz 2015, 21:05

TigerSmasherPL pisze:ma ogromną wadę: losowania, może to mój pech, ale w moim odczuciu rzuca go stanowczo częściej na VIII niż inne szóstki.

Waga MM dla Type 4 Chi-To: 21,6
Waga MM dla M4A4 Shermana Mk. V C Firefly: 21,6
Waga MM dla T-34-85 i Type 58: 18
Waga MM dla A27M Cruiser Tank VIII Cromwella: 18
Waga MM dla VK 3001 Deimler Benz: 18
Dla porównania:
Waga MM dla wszystkich HT i LT VI: 21,6
Waga SU-100 / SU-100Y: 18
Waga MM JagdPz IV: 18

Nic dziwnego, że Cię wyżej rzuca, skoro Chi-To jest traktowany wg MM jak inne VI HT.
Obrazek

Wróć do „Czołgi japońskie”