Type 61 (IXt MT)

Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Type 61 (IXt MT)

Postautor: Abrakadabra77 » 06 gru 2013, 0:56

Koszt odkrycia 169 000 exp
Cena zakupu 3 600 000 kredytów
Obrazki
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Dane
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Przeładowanie (załoga 100% +wentylacja+dosyłacz)
Działo 105mm Rifled Gun -8,44s
Dane terenowe
[spoiler]Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Re: Type 61 (IXt MT)

Postautor: Abrakadabra77 » 01 maja 2014, 9:28

Maszyna wymaksowana więc parę słów opinii o niej.
To taki STA-1 na dopalaczu. Dalej nie mamy pancerza ale tu już na starcie mamy działo które nie odbiega zbytnio parametrami od średniej dla medów na tym tierze. Największą bolączką na starcie grania nim znów jest bardzo mała nośność podstawowych gąsek, żeby cokolwiek na niego założyć trzeba dać wzmocnione zawieszenie. Mobilność jest taka sobie lepiej niż u poprzednika ale w mojej ocenie najsłabsza ze wszystkich IX tierowych medów jakimi grałem.
Dobra depresja działa jest w znacznym stopniu niwelowana przez gigantyczny "guz" na pierwszej wieży który niewiele zmniejsza się na wieży drugiej. Guz powoduje chyba również to że tank ma zadziwiająco słabe camo jak na meda
Po zrobieniu 2 wieży mamy ekstremalnie dobry reload rzędu 4,22s z wentą i dosyłaczem co pozwala na zasypanie wroga pociskami.
Z działem 90mm Type 61 zarabia wyjątkowo dobrze do tego stopnia że można go nazwać moneymakerem.
Ze 105 już tak super nie jest ale ciągle spokojnie wychodzimy na +. 105mm działo radzi sobie z każdą maszyną ale o dziwo mocno rykoszetuje pomimo wysokiej penetracji i używania pocisków podkalibrowych. Maszyna daje radę jako wsparcie ale znowu jak wylosuje nas w topce to jest raczej osłabieniem teamu - nie jesteśmy w stanie pociągnąć ataku.
Jak się przyzwyczaimy można go nawet polubić.
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"

Wróć do „Czołgi japońskie”