STB-1 (X tier MT)

Awatar użytkownika
Abrakadabra77

STB-1 (X tier MT)

Postautor: Abrakadabra77 » 06 gru 2013, 1:00

Koszt odkrycia 255 000 exp
Cena zakupu 6 100 000 kredytów
Obrazki
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Dane
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Przeładowanie (załoga 100%+wentylacja+dosyłacz)
Działo 105mm Rifled Gun -6,75s
Dane terenowe
[spoiler]Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
striker13

Re: STB-1 (X tier MT)

Postautor: striker13 » 06 gru 2013, 16:28

IMO najlepszy med 10 tieru !!! Ma praktycznie wszystko dobre ! Odbija , Lufa dobra,depresja bardzo dobra,i mobilnosc znakomita .
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 06 gru 2013, 16:46

To chyba inne wersje wyposażenia nam dali - odbija rzadko a łyka od dział z 3 tieru, mobilność niby szybki, zwrotny ale mułowaty z racji dużych oporów gruntu. Na pewno nie jest to "najlepszy med 10 tieru !!!" a jedyni czy aż nieźle zbilansowany na starcie tank. Fajna maszyna ale nie wyrabiaj jej fałszywej hurraoptymistycznej opinii.
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
striker13

Postautor: striker13 » 06 gru 2013, 17:58

Abrakadabra77 pisze:To chyba inne wersje wyposażenia nam dali - odbija rzadko a łyka od dział z 3 tieru, mobilność niby szybki, zwrotny ale mułowaty z racji dużych oporów gruntu. Na pewno nie jest to "najlepszy med 10 tieru !!!" a jedyni czy aż nieźle zbilansowany na starcie tank. Fajna maszyna ale nie wyrabiaj jej fałszywej hurraoptymistycznej opinii.

Wieża z racji tego że jest dobrze wyprofilowana i wielowarstwowa odbijała mi od isa-7 i e5 i jeszcze ta depresja działa ....
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 06 gru 2013, 18:38

Wieża łyka pod lufą i ogólnie w jarzmo ale fakt jest mocna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pejotl79

Postautor: Pejotl79 » 06 gru 2013, 21:15

Ile bitew macie na tym?:)
Jak dla mnie, to trzeba poczekać i pograc porządnie, bo czasem na kazdym czołgu jest passa, ze wszystko odbija i wszystko wchodzi. I robisz dmg po 5k. A naraz sru i `10 bitew tak szmacianych, że moze skuteznie zniechęcić. Ja tam byłbym ostrozny, peqwnie prawda lezy gdzies posrodku

Striker a odbić ofd isa 7 to akurat zaden problem ;)
Neoros

Postautor: Neoros » 06 gru 2013, 21:31

nie mogłem na razie się dostać na betę (queue 33k), ale z tego co na razie wiem, to:
- dobra depresja armaty i pancerz frontu wieży niejako implikuje i wymusza poprzez słaby pancerz reszty wozu, taktykę hulldownu. Jak się wtedy spisuje panowie?
- sidescrapować można właściwie wszystkim wszystko (widywałem dingi MS-1 od ISU-152), ale ten czołg podobno sidescrapuje podobnie do francuzów, czyli prawie nico. Nie jest tak?
- armata z Pattona, lub podobna, czyni ten czołg nie czołgiem średnim (MT), ale czołgiem podstawowym (MBT). To niezaprzeczalny fakt.
- twierdzicie, że słabo spisuje się na miękkim gruncie - poczekamy na opinie osób mających zrobiony na 100% perk jazdy terenowej.
- wygląda jak Leopard; typ taki, jak Leopard; szybki, jak Leoś; ale to nie Leo! toto ma mocniejszą wieżę, z wyglądu jak u IS-7 i tylko tym się różni od Niemca.

Osobiście, na sucho przed przetestowaniem - jeśli miałbym grać jednolitą armią MBTków w CW, to chyba wybrałbym właśnie japońca (za statystyki). Na 2-gim zaszczytnym miejscu jest w/w Leoś, a 3-cie ostatnie miejsce podium zajmuje, a jakże inaczej, uznany za czołg ciężki, brytyjski FV 215b.
Obrazek
striker13

Postautor: striker13 » 06 gru 2013, 21:41

Pejotl79 pisze:Ile bitew macie na tym?:)
Jak dla mnie, to trzeba poczekać i pograc porządnie, bo czasem na kazdym czołgu jest passa, ze wszystko odbija i wszystko wchodzi. I robisz dmg po 5k. A naraz sru i `10 bitew tak szmacianych, że moze skuteznie zniechęcić. Ja tam byłbym ostrozny, peqwnie prawda lezy gdzies posrodku

Striker a odbić ofd isa 7 to akurat zaden problem ;)

Wiem , że is 7 ma lipne działo 250 peny ale chodzi mi o to ,że wieża ma 132 mm pancerza i ładnie odbija dzięki dobrym kształtom.
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 06 gru 2013, 23:02

Chwilę nim wczoraj na spokojnie pograłem i to co napisałem to są wnioski z tych gier- żeby była jasność absolutnie nie twierdzę że to jest zły czołg wręcz przeciwnie uważam jest bardzo dobrym medem. Jednak nie poddaję się temu dziwnemu ogólnemu zachwytowi bo nawet po tak krótkiej grze nim zauważam jego słabsze pkt które postaram się pokazać niżej.
( dane z Tank Inspektor ver 0.12.6.1803 studia Smellyriver )
Maszynę tą najczęściej będziemy widzieć z takiej perspektywy
Pancerz frontowy jak na poniższym obrazku widać (pkt2) ma fizyczną grubość w miejscu zaznaczonym kropką 80mm. Jest ten pancerz solidnie pochylony więc po uwzględnieniu kątów otrzymujemy 166mm (pkt1) czyli dość przeciętną wartość.
Wieża- świetnie wyprofilowana, stanowiąca solidny pkt tej maszyny jednak mamy i na niej kilka słabych miejsc. Nie są one może jakieś wielkie i łatwe do trafienia ale jednak są i da się w nie trafić.
[spoiler]Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Jest to jednak pancerz warstwowy gdzie 1 warstwa ma te fizyczne 116mm a w przeliczeniu 123 i 184mm - mnie ze 105 na drugim STB-1 udawało się przebić te pkt więc przypuszczam że za 1 warstwą pancerza 2 jest bardzo mizerna.
Jednak i na homogenicznym pancerzu wieży znajdziemy slaby pkt o grubości pancerza 176mm już po uwzględnieniu nachylenia.
Prócz powyższych są jeszcze 2 poważne weakspoty wykluczające jakikolwiek sidescraping oraz poważnie utrudniające walkę na bliski dystans
35mm pionowego pancerza, bardzo łatwo dostępne i na teście przebijane za każdym razem z działa na bodaj III tierowym japońskim MT.
No i opory gruntu w porównaniu do mediany dla reszty Xt średnich czołgów
Liczba górna to wartość dla STB-1, liczba przy benchmark to średnia reszty tanków, na czerwono różnica zaś trójkątny znaczek to określenie czy dany parametr odbiega znacznie od porównywanych (skala od najmniejszych różnic- trójkąt bez kreski, z 1 kreską,z 2 kreskami i kolor czerwony że jest gorzej, zielony lepiej)
Edycja
Z jazdą terenową na 100%
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 gru 2013, 23:28 przez Abrakadabra77, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

striker13

Postautor: striker13 » 06 gru 2013, 23:20

Czyli konieczna jazda terenowa.

Wróć do „Czołgi japońskie”