Nowa linia niemieckich TD ( obrazki z supertestu)

Wasze ulubione czołgi w grze World of Tanks. Który czołg jest lepszy ? Jak nim grać ?
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Re: Nowa linia niemieckich TD ( obrazki z supertestu)

Postautor: Abrakadabra77 » 07 wrz 2013, 17:45

Podobnież od Mardera będzie szła i stawiam że jakieś przejście może być od Hummela do Nashorna
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
Neoros

Postautor: Neoros » 07 wrz 2013, 20:27

Nic dziwnego - historycznie podwozie Nashorna (Nosorożca) oparte na Panzerkampfwagenach III i IV zostało użyte do produkcji Hummela (Szerszenia/Trzmiela)
Czytałem o tych czołgach:
Wikipedia pisze:Szerszenie/Nosorożce stanowiły uzbrojenie oddziałów ciężkich niszczycieli czołgów [...]
Ich debiut bojowy przypadł w czasie bitwy na łuku kurskim, gdzie spisały się bardzo dobrze. Znakomite, dalekonośne i skuteczne działo, pozwalające na zniszczenie przeciwnika na znacznej odległości, skutecznie niwelowało słabe strony tego pojazdu, jakimi było cienkie opancerzenie i dość wysoki profil. Pojazdy tego typu znakomicie nadawały się do prowadzenia walki na płaskich, otwartych terenach, jakimi były stepy Rosji, niepotwierdzonym rekordem jest zniszczenie przez Nashorna rosyjskiego czołgu z odległości 4600 m.

Z opisu Nashorna
Rekord nie do uwierzenia...

Z opisu wynika też, że najlepiej będą się sprawdzały na mapach Step, Prochorowka, Malinowka itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 07 wrz 2013, 22:45

Z tym rekordowym strzałem to raczej jest humbug zwany również blagą.
Rzecz dotyczy porucznika Beckmana z 88 Schwere Panzerjäger – Abteilung który to miał, jak twierdził, w marcu 1945 roku w okolicach miejscowości Märzdorf na Śląsku zniszczyć IS-2. Co przemawia za uznaniem tego za fantazje ? Ano m.in przebieg wydarzenia opisany przez samego zainteresowanego pana porucznika: wymierzył na mapie odległość do ISa, przygotował harmatę i za 13 (sic!) strzałem zniszczył wzmiankowanego ISa. Wedle ludzi którzy badali ta sprawę to w tym rejonie żadna z radzieckich jednostek nie miała na stanie ISów, właściwości balistyczne armaty 8.8cm Pak 43/1 L/71 nie pozwalały na to aby w tamtym terenie strzelać ogniem bezpośrednim na takie odległości. Pocisk tej 88 z odległości 2000m miał penetrację ok 130mm i licząc po prostacku spadek penetracji wg tego że na 1000m miał tenże pocisk zdolność przebicia 165mm pancerza. Różnica 35mm na 1000metrach daje nam w prostackich założeniach spadek penetracji ze 132mm na 2000m jakieś 40-60mm penetracji na 4500. Do tego dochodzi jeszcze szansa trafienia w cel 2x2,5m w warunkach bojowych sięgająca dla odległości 4500m ok 10%...
Jak dla mnie jeżeli do takiego zdarzenia doszło to był to wojenny cud :)
Ta sama jednostka zgłaszała zniszczenie w lutym 44r w okolicach mojej miejscowości T-34 z dystansu 3600m :)
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
Awatar użytkownika
Yuki

Postautor: Yuki » 08 wrz 2013, 10:14

Raczej nie nadzieja tylko naiwność....

Nowa linia łączy się z starą na Marderze 2, także musisz się cofnąć o 2 tiery.
Obrazek
Neoros

Postautor: Neoros » 08 wrz 2013, 13:52

Yuki pisze:Nowa linia łączy się z starą na Marderze 2, także musisz się cofnąć o 2 tiery.

Po Marderze II będzie Marder 38T i dalej GimBUS, Nashorn,...

O dziwo liczę, że Nashorn może grać w poważnych kompaniach (zdarzało mi się grać z ARLem, SU-100, ale Jagody i AT-8 nikt nie bierze - może Nosorożec będzie większą konkurencją)

Ale nie sądzę, żeby Marderek pobił Podżegacza na kompaniach IV :lol:
Obrazek
UnDead86

Postautor: UnDead86 » 11 paź 2013, 10:50

na CW szykują się maszynki do robienia defa. seria 2-3 takich "dziesiątek" może nieźle spowolnić rush przeciwnika :)
Garaż:
CCCP: T-54, ISU-152, IS-7, SU-122-54
Rzesza: Tiger II, Panther II, Indien-Panzer, Tiger P
USA: T1 Heavy, T-29
Francja: AMX 50 120, AMX AC 48
UK: AT-15
ChRL: T-34-2

Odblokowane: IS-4, Obiekt 704, T-32, AMX 50B, E 75, E 50, Leopard PT A, WZ 120, Ferdinand
Neoros

Postautor: Neoros » 11 paź 2013, 16:24

194 penetracji na V tierze na GimBUSie Pz.Sfl.IVc!? TOŻ TO NORMALNE PZEGIĘCIE!
203 w Nashornie (działo z JagdPanthery I i II, oraz Ferdka) mogę jeszcze zrozumieć.
Ale VIII tier z działami Panzerkampfwagena VIII Mausa jako stockowe i drugie z E-100!? Co z tego, że ma 20 armoura, jak będzie walił bułkami mogącymi zniszczyć na raz 2 czołgi!
Dla mnie ta linia jest totalnym nieporozumieniem. Jest totalnie OP!
I patrzcie co zrobią z nowymi sowietami (info od WG):
T-44-85 [to będzie VII tier premium - przyp.] będzie miał 126 penetracji na pociskach AP i 167 na "złotych" [więcej mają V niemieckie - przyp.]

Zmiana polityki WG? Nerficie swoich dodając OP przeciwników? W takim razie poproszę po nowych drzewkach japońskim i europejskim - polskie i nowe francuskie!*
Fakt, że niemieckie czołgi są słabsze, ale zamiast je ulepszyć i wyrównać poziom, nerfią je i dodają OP linię. Fakt, że radzieckie czołgi są lekko OP, ale nie można ich wszystkich znerfić dodając jednego słabszego prem tanka.

*do adminów forum - Przepraszam, że narzekam, ale po prostu nie mogłem, krew mnie zalewa, że ten "balans" jest aż tak niezrównoważony.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2013, 16:34 przez Neoros, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 11 paź 2013, 16:27

O to już zagrałeś nimi? I jak celowanie, dmg, mobilność?
Obrazek

Awatar użytkownika
HeadHunter1906

Postautor: HeadHunter1906 » 11 paź 2013, 18:54

Abrakadabra77 pisze:O to już zagrałeś nimi? I jak celowanie, dmg, mobilność?

Dokładnie, jaki jest sens narzekania tylko na podstawie 'papierowych" danych? Neoros, wejdzie test, pograj sobie i wtedy napisz czy jest OP czy nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cykli

Postautor: Cykli » 12 paź 2013, 17:38

Powiem tak: jak czasem nie wiedzieliście po kiego grzyba są pociski HE, to teraz już wiecie: mordowanie nowej linii niemieckich TD. 1-2 piguły i czysto. O strzale od arty nie wspominając. WT e100 jest nawet mobilny. Muszę jeszcze potestować 128 na wt e100, bo ta 150 nie ma racji bytu bez golda.
Fabricati diem, Pvnc!

Wróć do „Czołgi”