World of Warplanes
World of Warplanes

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 221 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Najlepszy czolg premium
PostWysłany: 16 Wrz 2010, 18:26 
Szeregowy
Awatar użytkownika

Chciałbym się dowiedzieć jaki waszym zdaniem jest najlepszy czołg za gold, oczywiście chodzi mi o to jak sobie radzi w swojej lidze(chodzi mi o przeciwników których najczęściej nam wylosuje). Chciałbym żebyście się skupili na przydatności w walce, pomijając fakt, że można na nich zarobić itp.

-> World of Warplanes - daj szanse samolotom!

Temat postu: Re: Najlepszy czolg premium
PostWysłany: 16 Wrz 2010, 19:02 
Starszy Chorąży

Miejscowość: Dopiewo
Zdecydowanie niemiecki lekki czołg, Panzer 38h375. (coś takiego, w każdym razie II tier) Zazwyczaj losuję go na tiery I-II, tam radzi sobie najlepiej, rzadko który czołg może go uszkodzić. (właściwie tylko AT-1, PzJg 1 i artyleria) Gdyby nie brać pod uwagę losowanych przeciwników, to Matilda i Churchill są do siebie podobne. Ogólnie - czołgi za gold są bardzo słabe, wyłączając ten który wymieniłem na początku.

PostWysłany: 17 Wrz 2010, 00:31 
Starszy Kapral
Awatar użytkownika

Do zarabiania polecam Churchill zazwyczaj trafia na czołgi niskiego tieru. Tania naprawa sporo pancerza trochę powolny ale to heavie. No i wygląda całkiem ładnie (wspomnienia z ET fueldump) w porównaniu do tych niemieckich wynalazków. Ogólnie czołgi za golda są słabe.

PostWysłany: 27 Wrz 2010, 23:25 
Kapitan

Po zmianie algorytmu losowania graczy przydatność tych wozów nie jest taka jak przedtem.
Pozostało jedno: te czołgi są tanie utrzymaniu. To znaczy dopóki nie zaczniemy do nich używać amunicji za "gold", która - niestety - w większości przypadków jest jedyną sensowną.

Od najniższego w rodzinie sowieckiej:
- Stuart

Nie wiem na jakiej podstawie gra wrzuca go przeważnie (70-80% bitew) jako najsłabszy czołg w bitwie z ... nooo, tier 10 tez widziałem ale tylko raz (zwykle ~T8+). Dopóki jest w swojej wadze może zrobić sporo, ale jako typowy scout nie dorównuje A-20 czy Leopard (dobra, nawet Luchs i BT-7 są do tych celów zdecydowanie lepsze). Porażka

- Valentine

Jak wyżej, tylko w mniejszej skali. Powiedzmy że połowę bitew mamy we "właściwej" wadze. Szału nie robi, wóz nie jest ani szczególnie szybki (wręcz przeciwnie) ani specjalnie mocno opancerzony. Działo ... raczej do walki na krótki dystans, i najlepiej strzelać HE (nie przebija żadnego z "mocniejszych" wozów). Porażka 50%

- Matilde

Matylda ... oj, żeby jej nie wrzucało do bitew z KV/IS to by był dobry wóz. W zasadzie "lepsza" od T-28, poza armatką. Ma kawałek pancerza (nie rozwala jej byle scout pierwszym strzałem), potrafi zniszczyć nawet KV ... ale tylko przypadkiem. Może być

- Churchill

Czołg ciężki? Niby tak, bo wolno się toczy. Ma w paru miejscach gruby pancerz, który niewiele daje w walce z KV. A właśnie KV są najczęściej jego przeciwnikami. Tylko raz (może dwa razy?) widziałem gracza który dobrze sobie radził z tym wozem, jest równie trudny w użyciu jak KV bez apgrejdów. Działo ma. I strzela, dość celnie zresztą (wolno się toczy, więc łatwiej celować). Sporo HP ratuje go przez zgonem od pierwszego hita, ale "za to" jest ulubionym celem artylerii (wykryty raczej nie ucieknie). Zastosowanie: druga linia ataku, i uprzykrzać życie MT. Na szczęście często trafia do bitew z przewagą LT/MT (jako jedyny, albo jeden z dwóch, czołg ciężki). Ujdzie, ale kasy bym na niego nie wydał.

- Pz 38h375

Dopóki był "losowany" do walk z tier 3-4 nadawał się do użytku. I to jak!
Na dziś w zasadzie nie ma szans w grze, pancerz gruby ale okołozerowa siła ognia. Nie zrobi większego wrażenia na Pz IV, o "grubszych" przeciwnikach nawet nie warto wspominać. Zupełnie nie rozumiem dlaczego jest "ważony" wyżej niż poprzednik, ale z moich obserwacji wynika że teraz gra "dodaje" mu jakieś 10-20% w stosunku do Churchill-a. Bez sensu, jak już to bym mu odejmował ~10%. Porażka.

Jak dozbieram "gold" to pobawię się pozostałymi wozami "premium", na razie nie spotkałem żadnego sensownego.
:arrow: Poza KV-220, który jest maszynką do zarabiania kredytów ;)
(no co? naprawy tańsze niż KV-1, naboje tanie, a potrafi zdziałać więcej niż "goły" KV ... dużo więcej)

PostWysłany: 28 Wrz 2010, 16:13 
Sierżant
Awatar użytkownika

Ataman napisał(a):
:arrow: Poza KV-220, który jest maszynką do zarabiania kredytów ;)
(no co? naprawy tańsze niż KV-1, naboje tanie, a potrafi zdziałać więcej niż "goły" KV ... dużo więcej)

A to co? Nie mam tego w sklepie...

PostWysłany: 28 Wrz 2010, 16:16 
Moderator
Awatar użytkownika

Kv220 to prezent dla beta testerów, mozliwe ze dostaniemy go po nastepnym patchu.

PostWysłany: 28 Wrz 2010, 17:19 
Starszy Sierżant

Miejscowość: Wrocław / Aktualnie Los Angeles
Ja już założyłem taki temat... Podobno jest jeszcze wersja ,że dostaniemy pz IV/V..... w każdym razie ładnie nas traktują :)

PostWysłany: 28 Wrz 2010, 17:30 
Młodszy Chorąży
Awatar użytkownika

battleking napisał(a):
Podobno jest jeszcze wersja ,że dostaniemy pz IV/V..... w każdym razie ładnie nas traktują :)
To dla alpha testerów

PostWysłany: 28 Wrz 2010, 17:35 
Starszy Sierżant

Miejscowość: Wrocław / Aktualnie Los Angeles
Tak wiem.... Ale twórcy właśnie się wahają... Albo kw-220 albo pz IV/V... a alpha testerzy dostana to czego my nie dostaniemy.... ale chwila patrze.... tak masz racje ;)

PostWysłany: 30 Wrz 2010, 09:54 
Kapral

Miejscowość: Sieradz
Co możecie wiecej napisac o tym KV-220 ( o Pz V/IV takze ) - jak sprawdza sie w walce - w szczególnosci w stosunku do KV, KV-!S i KV-3, z czym mogą te czołgi powalczyc, koszty napraw i amunicji. Podobnie PZV/IV jaki jest w stosunku do innych czołgów triera 5/6 - Pz IV i serii VK3001P, VK3601.
Szkoda tylko że bede musiał sie obejsc smakiem jeśli chodzi o PzV/IV bo nie jestem alpha testerem a radzieckimi czołgami w ogóle nie gram.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 221 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości