Najlepszy czolg premium

Wasze ulubione czołgi w grze World of Tanks. Który czołg jest lepszy ? Jak nim grać ?
Awatar użytkownika
baba1234

Re: Najlepszy czolg premium

Postautor: baba1234 » 25 sty 2013, 15:33

Guślarz pisze:Właśnie nie przesadzam taka jest prawda mam 950 więc wiem.

Nie wiem czego masz 950, ale ja bez problemu przebijam cyce kv5 ze stuga... :)
Garażtype59,IS7,isu152,Object 704,Fv4202
-> World of Warships - walcz na morzu!
PiVoSH92

Postautor: PiVoSH92 » 25 sty 2013, 23:54

Przed zmianą losowań i KW-1, jeśli trafiłem na KW-5, bez problemu rozbijałem go w oba te cyce - 120mm peny. SU-100 na stockowym dziale (144 peny) tym bardziej nie ma problemu, więc 150mm pancerza?
Graj, jakbyś miał 29 wrogów, ale tylko do 15 mógł strzelać - najprawdziwsza prawda :)

Garaż - IS-8, IS-3, KW-1S, KW-1, SU-152, Hellcat, T-50-2, Grille, SU-8, T-44, BDR G1B, M4 Sherman "Gold noob!"
fog7777

Postautor: fog7777 » 27 sty 2013, 6:29

Tak trudno zrozumiec, ze cyce sa weakspotem, a weakspoty maja to do siebie, ze pancerz w tamtym miejscu jest duzo slabszy? :P I to nie tyczy sie tylko KW-5.

Panowie, nie chce by to przerodziło się w 4 stronicową dyskusje o "cycach KW-5 i kto je czym przebija". Temat o KW5 też jest dostępny ciągle ;)
- Pejotl79
Mam 16 lat, ale nie jestem wyrozumiałym gnojkiem i milczę gdy starsi przemawiają i nie piszczę jak do mnie strzelają.

Neoros pisze:towarzysze? - IMHO nie ma nic gorszego, a ten skill wykorzystują nooby, które mają problem z poruszaniem się po mapie.
laczeq

Postautor: laczeq » 04 lut 2013, 14:07

Mogę coś napisać o Typ-59, na którym mam już +800 bitew. Czołg bardzo mobilny, świetny pancerz no i dobry wychylenie rury w minusie. Po ostatnim buffie da się grać ponieważ wzrosła penetracja a dzięki temu da się uszkodzić ISa 3 od przodu oraz typka bo wcześniej dużo się odbijało chociaż mam wrażenie, że boki kadłuba są teraz z tektury bo wchodzi wszystko, chociaż jak dla mnie bardzo wkurza mnie spadek szybkostrzelności przez co jego przydatność w bitwie spadła a uwielbiam nim walkę w zwarciu (teraz już nie). Średnie DMG powyżej 2000 na bitwę niżej ciężko zejść trzeba się postarać. Zarobki na wygranej bitwie +60k, kiepska przegrana bitwa +30k. Chociaż często zdarzają się powyżej 80k a gram bez premium, 1 dzień grania i masz na plusie 1mln srebrników.
Ogólnie bardzo polecam ten czołg i nie żałuję zakupu, dzięki temu gram bezstresowo na wyższych poziomach i stać mnie na wentylację czy inne pierdoły.
plusy: Wychył działa na -, Pancerz wierzy i kadłuba, mobilność.
minusy: Słaby pancerz boczny, bez mokrego ammo lub bezpiecznego magazynowania masz bez przerwy uszkodzonego ammo racka no i lubisz wybuchnąć.
Garaż:
III Rzesza: E 100, GW Tiger, Panther 2, Tiger P.
USSR: IS-7, IS-8, KW-1S
USA: T1 Heavy.
FRANCE: S35 CA, ARL V39, AMX 105.
CZAJNA: TYP-59
UK: Shit tanks :)
Awatar użytkownika
CrazyDawid

Postautor: CrazyDawid » 09 lut 2013, 0:18

Witam!
Czytam i czytam i dalej nie wiem...
Jakoż, że w końcu i na serwerze EU nadszedł ten czas, że masz 7 x t7 a jeszcze kilku odblokowanych nie możesz zakupić, nadchodzi ta wiekopomna chwila, gdy zmarnuje około 200 zł na wirtualny czołg ! :)

Po przestudiowaniu tego tematu i kilku zestawień zarobkowych z stron non-polish chciałbym się was, drodzy czołgiści poradzić.

T34 - wolny, duży, ale przy hull downie można być względnie bezkarnym.
IS 6 - to w moim odczuciu jakieś nieporozumienie, a może się mylę?
Lowe - no właśnie, kusi magia niemieckiej myśli technicznej, ale czy dobrze się ustawiając, da się nim odbić coś poważniejszego niż loltraktor?
SP - ta pena mnie strasznie boli, jak to wygląda w praktyce?

I moja największa pokusa:
- jagódkowy tigerek 8.8 : czy ktoś z 200+ walk może się wypowiedzieć jak sprawa wygląda? Bo jestem diabelnie ciekaw.

Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
baba1234

Postautor: baba1234 » 09 lut 2013, 0:31

Czyżby sucz 122-44 nie wystarczała?? :D
Jagdtiger 88 ładnie potrafi zarobić(niski koszt ammo 88mm), ma dość dobre działo z tigera (to lepsze) no i potrafi sporo przyjąć na klatę bez uszkodzeń. Pograłem nim na teście bez premki, jest satysfakcjonujący. Z camo trochę gorzej bo jest spory i nie najszybszy. Wychył działa w poziomie podobny jak w su122-44 ale celownik nie rozjeżdża się tak bardzo jak w ruskim. Celność pozwala bez problemu ładować w weakspoty. Czasami jak rzuci z tierem X to jest problem bo jednak 203mm peny to trochę mało.

Niemniej jednak gdyby kosztował tyle co sucz 122-44 bez wachania brałbym jagdtigera88 właśnie ze względu na niski koszt utrzymania= więcej nam zostaje na czysto :)
Awatar użytkownika
CrazyDawid

Postautor: CrazyDawid » 09 lut 2013, 0:46

Sama suczka nie da rady utrzymać konkretnego garażu niestety, jest bardziej do funu niż do poważnej kasy :D.
Kuleje mi w jagódce tylko lekko ta pena, tylko dlatego wciąż zastanawiam się, czy Lowe to nie lepsza opcja... ?
Obrazek
OniMaker

Postautor: OniMaker » 09 lut 2013, 1:24

A czy przypadkiem Jagódka nie ma zablokowanego MM tak jak KW5, czyli maks 9T?

Lowe - mam na nim lekko ponad 200 bitew i jestem z niego zadowolony, pancerz wieży odbija bardzo dużo , kadłuba już gorzej, ale jak się dobrze ustawimy to sobie radzi nawet z działami 225 peny (ale sporo zależy czy przeciwnik, wie gdzie i jak strzelać) , pancerz boków, pozwala stosować taktykę wyjazdu tyłem i pokazania boku pod sporym kątem, ostatnio ani IS-8 ani E-75 nie mogły mnie przebić, gdy tak wyjeżdżałem. Działa to poezja, celne, duża pene i całkiem ok RoF (100%+Bia+rammer+wenta=9,90s). Niestety jest wolny i lubi łykać od arty hity za 1000+. Niestety wychył działa w dół kiepściutki, ale za to działa bardzo szybko skupia. No i prawie nikt cię nie staranuje, w końcu 92t swoje robi ;D
Często zdobywam na nim Snajpera i raz na jakiś czas stalowa ściana (częściej niż na T34) i spartanin wpada :P

T34 - Cóż ma na nim bitew około 100 i zarabia tak jak Lowe. Kadłub niestety łyka bardzo dużo, działo troszkę mniej celne niż w Lowe, ale lepsza pena i DMG, niestety RoF (coś koło 12,65s bez BiA). Jak pokazujemy wieżę, to jesteśmy prawie niezniszczalni, ponieważ niemieckiego działa nie mają większego problemu by trafić we właz dowódcy, więc nie liczył bym zbytnio na pancerną wieżę na bliskim dystansie, ale na średnim i długim przy machaniu to już O TAK! :D. ( no, ale jeśli jesteś wyżej niż przeciwnik, hulaj dusza piekła niema(choć kiedyś mnie tak arka na hita ściągnęła :/ )
Jest troszkę szybszy i zwinniejszy od Lowe, ale wolniej kręci wieżą. Od arty nie łyka aż tak bardzo jak lowe, ale zdarzają się hity po 1000+ (ale sporo rzadziej niż w Lowe). Niestety działa skupia wieki. No i trzeba znajdować miejsca by ukryć kadłub, co nie zawsze się udaje.

Osobiście oba czołgi polecam, zarabiają tak samo i oboma gra mi się bardzo dobrze :)
Więcej gram lowe, że względu na celne działo i większy RoF. No i ten wygląd! :D
Awatar użytkownika
CrazyDawid

Postautor: CrazyDawid » 09 lut 2013, 1:37

OniM, tak, jagódka ma zablokowany MM na maks 9, a o ile się nie mylę SP ma tak samo?
I dzięki za rozjaśnienie kilku spraw.
Obrazek
Awatar użytkownika
baba1234

Postautor: baba1234 » 09 lut 2013, 11:46

OniMaker pisze:A czy przypadkiem Jagódka nie ma zablokowanego MM tak jak KW5, czyli maks 9T?

No to coś im ta blokada czasem nie działa...Chyba że test rządzi się innymi prawami (w co raczej wątpie). ;) Nie zmienia to faktu że z X rzuca go rzadko, najczęściej z VII-VIII tierem.

Wróć do „Czołgi”