World of Warplanes
World of Warplanes

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 728 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: IS-3
PostWysłany: 17 Gru 2010, 19:22 
Młodszy Chorąży
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Witam

Chciałem troszkę pogadać o is3 bo niedawno zrobiłem przesiadkę na niego. Otóż moim zdaniem ssie on niemiłosiernie.. W statystykach lepszy od isa jest tylko w max. speedzie (is 32, is3 34) i pancerzu wieży w którą.. nikt nie wali. Nawet z auto aim albo z dalekich odległości szansa na to że trafimy w wieżę jest minimalna, a szansa na to że trafimy w pancerz przedni który jest o 10 mm gorszy niż u isa (!!) jest spora. W dodatku is3 to powrót do czasów kv3 jeśli chodzi o mobilność (dużo gorszy rozpęd i skręcanie niż w is).

http://i56.tinypic.com/2i2byv.jpg
http://i51.tinypic.com/6t39df.jpg

Jedyna nadzieja to wieża 200+ mm penetracji za 44000 expa (co jest połową ceny dośw. za sam czołg). Musimy bulić tyle na penetrację która dla trygryska jest normą?

Co radzicie?

edit: Autor od dawna ma już dużo lepsze mniemanie o IS-3 także nie wieszać na mnie psów.

Ostatnio edytowany przez FTR, 11 Lut 2012, 15:33, edytowano w sumie 1 raz
-> World of Warplanes - daj szanse samolotom!

Temat postu: Re: IS3
PostWysłany: 17 Gru 2010, 19:41 
Sierżant

Zauważ że is 3 posiada pochyły pancerz. Więc będą rykoszety. Działo opłaca się ciułać te 44k bo efekty od razu widać. Ten czołg jak się ulepszy jest genialny.

PostWysłany: 17 Gru 2010, 20:03 
Kapral
Awatar użytkownika

oj kolego, wymaxuj sobie is-3 to dopiero gadaj czy ssie czy nie, dla mnie to jeden z najlepszych czołgów w bitwie, z armatą 122mm BL-9, spall linerem, rammerem i skrzynką narzędziową będzie naprawde okrutny dla czołgów z tierów 8 i niżej, jestem świeżo po przesiadce na IS-4, tęsknie za IS-3, świetny czołg, jeszcze go pokochasz :)

PostWysłany: 17 Gru 2010, 20:09 
Młodszy Chorąży
Awatar użytkownika

Zobaczymy, na razie postaram się jak najszybciej o to działo. Co do rykoszetów - może raz zrykoszetowałem do tej pory, na is co prawda też ich było co kot napłakał.

PostWysłany: 17 Gru 2010, 20:13 
Podporucznik
Awatar użytkownika

przedni pancerz is3 od is -a jest o niebo lepszy moim zdaniem nie wiem czemu ty sie go czepiasz ? i na dodatek is3 jest szybszy o 2km/h od is-a, a na zwrotność nie narzekałem, przesiądziesz sie na czystego is4 to tragedia, ale z każdym nowym modułem coraz lepiej.

PostWysłany: 17 Gru 2010, 20:23 
Młodszy Chorąży
Awatar użytkownika

Pancerz przedni czołgu IS - 120 mm
Pancerz przedni czołgu IS-3 - 110 mm

Gdzie tu lepszy pancerz? Jest gorszy, dokładnie o 10 mm.

Co do szybkości to prędkość maksymalna nie jest tak ważna jak przyśpieszenie i zwrotność. Prędkość maksymalną osiągasz na otwartym terenie w dół bądź na wprost i tam się przydaje, natomiast przyśpieszenie i zwrotność liczy się już bezpośrednio w walce więc jest ważniejsze.

No chyba, że zamierzasz zwiewać, ale zwiewanie odsłaniając tylny pancerz to nie jest dobry pomysł.

PostWysłany: 17 Gru 2010, 20:29 
Chorąży
Awatar użytkownika

A patrzyłeś na kształt pancerza. Goły is3 jest słaby ale tylko przez kilka bitew później podstawowy jest sredni ale wymaksowany jest genialny. Działo za 44k exp to podstawa wieża też bo ma mocniejszy pancerz boczny. Po silniku prawie nie widac różnicy. Aaaaa jak zmienisz zawieszenie to jest zwrotny jak is - ale to chyba jasne.

PostWysłany: 17 Gru 2010, 20:58 
Plutonowy

Miejscowość: Mysłowice
Ja kupiłem IS-3 3 dni temu i zdążyłem kupić zawieszenie (radio i działo 122 te szybciej strzelające mam z IS-1) i powiem że od początku go polubiłem już na 3 bitwie zjechałem T32 z 100% do zera tracąc przy tym 200 życia więc argument słabego pancerza odpada jest szybszy od IS-a a z lepszym zawieszeniem równie zwrotny więc 2 argument słabej zwrotności odpada.Ty chyba nie wiesz co to znaczy mało zwrotny czołg Tiger II na początku jedzie 22km/h i na skręcaniu traci do 8km/h albo T1 heavy...

PostWysłany: 17 Gru 2010, 21:00 
Plutonowy

Jak dla mnie największą zaleta IS-3 są jego losowania. Przeważnie nasz czołg jest na szczycie i można poszaleć :)

PostWysłany: 17 Gru 2010, 21:39 
Młodszy Chorąży
Awatar użytkownika

Petron napisał(a):
Ja kupiłem IS-3 3 dni temu i zdążyłem kupić zawieszenie (radio i działo 122 te szybciej strzelające mam z IS-1) i powiem że od początku go polubiłem już na 3 bitwie zjechałem T32 z 100% do zera tracąc przy tym 200 życia więc argument słabego pancerza odpada jest szybszy od IS-a a z lepszym zawieszeniem równie zwrotny więc 2 argument słabej zwrotności odpada.Ty chyba nie wiesz co to znaczy mało zwrotny czołg Tiger II na początku jedzie 22km/h i na skręcaniu traci do 8km/h albo T1 heavy...

A ja zjechałem tigera na hita swoim a-20 więc wcale nie ma takiego słabego działa!!!1

Trzeba wyraźnie powiedzieć - są różne sytuacje, ale mnie obchodzą tylko te najpospolitsze i najczęstsze. Rykoszet to kwestia szczęścia, grubszy o xx mm pancerz już nie (nie w kontekście isa i is3, bo tu różnica niewielka, tylko ogólnie).

Goły is z działem 122 (szybszym) jest niemalże identyczny co is więc może dlatego go polubiłeś już w 3 bitwie. :) Argument słabego pancerza odpada bo zjechałeś T32 tracąc 200 życia? A ja Ci powiem - fart/noobski T32. Bo jeśli chodzi o pancerz to fakty są takie, że jest gorszy niż pancerz od isa, z tym że masz większą szansę na rykoszet która i tak jest niewielka jeśli wróg nie jest noobem i wie gdzie celować.

A w ogóle to nie mówiłem, że ma słaby pancerz (chociaż ma heheh), tylko że gorszy niż u IS także nie przekręcaj moich słów. Dodatkowo chodziło mi o jego grubość, nie kształt bo naprawdę rushować na wroga licząc na rykoszet to nie jest dobry pomysł..

wilczek napisał(a):
Jak dla mnie największą zaleta IS-3 są jego losowania. Przeważnie nasz czołg jest na szczycie i można poszaleć :)

Prawda.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 728 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość