Pz. II ausf. D

TigerSmasherPL

Pz. II ausf. D

Postautor: TigerSmasherPL » 24 gru 2014, 10:31

Nie znalazłem tematu więc tworzę, Pz2D to gift tank na święta 2014, premium II tieru.
Moje pierwsze wrażenie: "uou HD !!!111oneoneone" co do gry: słaby obrót, działo z ausf C czyli w wot stockowe ze "zwykłej" pz2, drugiego 2d prxzebija tylko w wieże[pancerz kadłube 30/15/15, wieża mniej), z T18 pewnie nie ma co walczyć :D a normalne pzII jak jest wymaksowane[tzn ausf. F] robi z niego ser szwajcarski . Na papierze 55km/h więc niby szybki, ale na tych tierach i tak rzadko można rozwinąć taką prędkość.
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]
-> World of Warships - walcz na morzu!
Madrian

Re: Pz. II ausf. D

Postautor: Madrian » 31 gru 2014, 14:12

Czołg jest ciekawy.
Działo jednak nie jest z PZ II tylko ma podobne parametry i taką samą nazwę.
Różni się jednak na korzyść PZ II D. Różnice są niewielkie, ale są.
Być może wynika to z odmiennej budowy wieży.
Każdy czołg premium jest gorszy w statystykach od wymaksowanych rówieśników.
Siła czołgów premium tkwi gdzie indziej. Zaś wyższe parametry są nagrodą za spędzenie czasu na "dopieszczaniu" czołgu w grze.
Było by zresztą mało sprawiedliwe, jakbyś za pieniądze kupował lepsze czołgi.
A tak masz tylko lepsze zarobki i mijasz system tierów.

Co do samego czołgu - Nawet fajny. Dobry pancerz kadłuba, ale wieża słabiutka. I niestety już się ludzie pokapowali. Zaś kadłub potrafi sporo odbić i łatwo się go kątuje.
Działo niestety słabe, choć ma rewelacyjny czas przeładowania magazynka. Niektóre działa na tym tierze tyle czasu potrzebują na przeładowanie, a o haubicach nie mówiąc.
10 pocisków, teoretycznie pozwala na "skasowanie" 230 HP z magazynka, co powinno załatwić każdego przeciwnika.
Słaba penetracja i niska celność ma jednak wpływ na wyniki i ciężko jest wpakować celnie i skutecznie cały magazynek w klienta. O przebiciu niektórych pancerzy nie mówiąc.

Masakrycznie słaby snajper. Zdecydowanie czołg do walki w I linii. Kampienie za krzakami przy bazie, to strata czasu. Duży rozrzut na większe odległości, a jak już trafi to zwykle penetracja jest żałosna i same dingi.

Czołg jest szybki ale przyśpieszenie słabe. Daleko mu do mobilności np. PZIC.

Sprawdza się jako flanker, do okrążania przeciwników i atakach na słabe strony pancerzy, z bliska, zza osłon. Wtedy każdemu wlepi co jego.

Jednak po kilku dniach zabawy mam lekki niedosyt. Wolę tak naprawdę pobawić się np amerykańskim T1E, z jego ogromnym magazynkiem.
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???
azja49

Postautor: azja49 » 02 kwie 2015, 8:38

Bardzo, ale to bardzo przyjemny czołg po t15 mój drugi ulubiony czołg…
Na niskich trierach z dobrą załoga i modułami można kozaczyć, bo nie każdy potrafi grać. Ale prawda ze 1 vs 15 jest ciężko. Pozdrawiam niżej jeden z filmików ta dobra maszynka.

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=9ejziJ0M5w4
ryszard43

Postautor: ryszard43 » 17 lut 2017, 6:25

on mi się tak w połowie lub większej podoba

Look here

Wróć do „Czołgi niemieckie”